Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a jelenlétedben szidják...

Ha a jelenlétedben szidják egy rokonodat, te helyreteszed az illetőt akkor is, ha amúgy nem kedveled ezt a rokont?

Figyelt kérdés
Mert az illető nem tudja, hogy rokonságban vagytok, és elhordja őt mindennek, akár, mert van rá oka (pl. átverte őt), akár csak azért, mert valami miatt nem kedveli. Erre te közbeszólsz, hogy, igen, ő a rokonom és leállítod, vagy végighallgatod, hogy megtudd, mit is ártott ennek az illetőnek.
2020. febr. 1. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert a rokonom? Nem.
2020. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ közeli rokon-e, meg hogy igen, kedvelem-e. Ha nem, akkor nem adok csakazértis igazat, mert a vér kötelez.

Egyedül a szüleimet, testvéreimet és páromat tudom úgy megvédeni, hogy nem érdekel, hogy igazság szerint nem az ők pártját kéne álljak. Persze érdekel, hogy milyen vádak vannak ellenük, de ilyenkor nekem annyira beborul az elmém, a józan gondolkodásom, hogy egyszerűen az érzelmeim mindent visznek.

2020. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaza van, akkor nem, nem teszem helyre az illetőt. Az hogy a rokonom, nem jelenti azt hogy hibátlan ember.
2020. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha csak az áll fenn, hogy nem kedveli és elkezd olyanokat mondani, amit biztosan tudok, hogy nem igaz, minden körülmények között kinyitom a számat. Apámat, anyámat, bátyámat megvédem minden körülmények között. Egyszer olyan vita alakult ki a másik rokonságból származó emberrel, hogy idegességemben be is lázasodtam. Pláne, ha idegen, akkor meg főleg megvédem. Embere válogatja, én ilyen vagyok. Pedig ha nálam valaki nyugodtabb természetű, az már ritkaság.
2020. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De nyomatékosítom, csak akkor, ha nincs igaza a másik félnek. Ha véletlenül mégis, akkor hagyom, hogy maguk között elintézzék, nem az én dolgom.
2020. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, harmadszorra csak sikerült felfognom a kérdésed lényegét. Ha nem kedvelem a rokont, akkor pont leszarom, mit mondanak róla.
2020. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: szerintem felfogtad a kérdést, az most nem is annyira lényeges feltétel, hogy kedveled-e vagy sem. Igazából arra lettem volna kíváncsi, amire a 2-es válaszoló máris utalt, hogy a "vér kötelez" felfogás hogy érvényesül ennek a kérdésnek a megítélésében. Elfogadom, ha valaki mindenek felett állónak gondolja a rokonságot és kiáll valaki mellett csak azért mert rokon (még akkor is, ha ez a rokon bűncselekményt követett el), de én nem alkalmazom ezt az elméletet, és nem kapom fel a vizet pusztán azért, mert a rokonomat nem tüntetik fel kedvező színben. Persze más az, ha valótlanságokat állít valaki, akkor közbe kell lépni, de szerintem akkor is, ha mondjuk egy barátról, ismerősről mondanak ilyeneket. Szóval nálam pusztán a rokonság nem alapoz meg ilyen plusz dolgot, hogy akkor most azért én "harapok", mert én is úgy tartom, hogy a rokont azt kapod és nem válogatod, ugyanakkor a velük való kapcsolattartás sem kötelező.

De szívesen várom a véleményeket továbbra is.

2020. febr. 1. 16:02
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem tárom fel a vele való kapcsolatot, hanem a szidalmazót kérdezem ki a tapasztalatairól, érveket, bizonyítékokat kérek tőle úm. kíváncsiságból. A rokonom is lehet rossz ember. Lehet a család felé ilyen, mindenki más felé olyan arca.
2020. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, inkabb szidom vele egyutt:D
2020. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amilyen rokonaim vannak nekem, hallod... 😃 beállok mellé, és együtt szidkozódom vele. Ha engem is átvert, a rokonját, akkor mit védjek rajta?? 😃
2020. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!