Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha így viselkedik...

Mit tegyek, ha így viselkedik a sógórnőm?

Figyelt kérdés

A párom bátyjának feleségével 1,5 éve ismerjük egymást, ő hosszabb ideje van a családban.

A családnál már régóta terjed a híre, hogy irányítja a férjét, elmarja a családjától.

Minden alkalommal szótlan volt, beszèlgetést nem kezdeményezett. Alkalmanként lekezelő volt. Kibírtunk néhány közös családi akalmat és egy több napos kirándulást.

A legutóbbi több napos utazáson az ő autójukkal mentünk minden helyszínre. Az elején hozta a kötelező köröket, majd egyre szótlanabb lett. Egy ponton dühkitörése támadt, hogy mi egy látszólag ártalmatlan dologgal mennyire idegesítjük - kiabált, szitkozódott, tiszteletlenül beszélt a páromhoz. Természetesen a férje nem szólt rá, hulla csend lett.

Valahogy elnéztük neki, hogy van mersze ehhez a hangnemhez és bocsánatot sem kér - de ez után jött a fekete leves.

4 napig nem reagáltak arra, ha valamit mondtunk, a végén csak a nő nem szólt hozzám ès levegőnek nèzett. Az 1 órás utakon, a 10 órás hazaúton, az összes családi étkezésnél… Az összes programon elhúzta a férjét a családtól.

Én nem tudtam, mit reagáljak, de arra jutottam, hogy ez valószínűleg nárcisztikus csenddel verés, amit az esedezés vagy a vita táplálna. A család tanácsát megfogadva (akiket számtanul megbántott, de így még sosem viselkedett) én is csendben voltam és levegőnek néztem. Mire mar megtört és kérdezett valamit, annyira kikészített a bunkósága, hogy én nem válaszoltam.

Az ellenszenv oka valószínűleg onnan is ered, hogy én új vagyok a családban, viszont a párom exbarátnőjével (aki szintén ilyen kellemes személyiségű) nagyon jó barátnők voltak.


Nem tudtam, mit tegyek, a családdal és a párommal töltöttem a napokat, valamint végig megtűrt személynek éreztem magam az ő autójában, ahol levegőnek néznek és nem hallják a hangom. Termèszetesen az útiköltséger majd ki kell fizetnünk.


Elköszönéskor ő volt az egyetlen, aki nem jött oda.


Én fel akartam oldani a konfliktust, de mindenki azt tanácsolja, hogy ne tegyem, mert oltári veszekedés lesz belőle.


Ezentúl nem lesz közös program és közös utak. De hogy viselkedjek a következő családi eseményeken vele?!



#lekezelő #Csenddelverés #Levegőneknèz
máj. 3. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sehogy. Találkozáskor köszönsz, de nem kell odamenni hozzá beszélgetni, töltsd az időt a család többi tagjával, ha ők befogadnak és normálisak. Nem kell vele konfrontálódni, de megjátszani se a nagy szeretetet, egyszerűen nézd levegőnek, mint ahogy ő is téged.
máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tisztán látás kedvéért, mi az a "látszólag ártalmatlan dolog" amin annyira kiakadt?
máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Vizet kortyolt és elvileg túl hangosak voltak a kortyai
máj. 3. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell vele találkozni. Ennyi. Ha a férje őt többre tartja mint a többieket, az se baj, akkor vele se kell találkozni, hisz titeket is szarba vesz.

Ha a párod ennek ellenére mindenképpen oda akar járogatni, akkor tegye, te meg nem mész vele. Nem vagy köteles egy ilyen körbe eljárni.

máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezt most nem értem ha ő kortyolt hangosan azzal ti hogyan idegesítettétek mert ha szóvá tettétek neki akkor lehet hogy az esett neki rosszul

Az meg hogy ki kell fizetni a benzinpénz felét szerintem teljesen reális

máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5, bocsi, kihagytam az alanyt: a párom kortyolt hangosan.

Igen, a pénzt természetesen kifizetjük, csak rosszul esik ilyen bánásmód után

máj. 3. 17:00
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Jaa hát akkor meg egy idegbeteg p.csa ne foglalkozz vele, nyilván a többi rokon se véletlenül mondta amit

Az meg hogy rosszul esett a pénz dolog,hát ami jár az jár illetve gondolj bele hogy akkor mit mondott volna ha ne adjátok oda ha attól ki be kattan ha valaki hangosan iszik

máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Te komolyan félsz tőle?

Milyen konfliktus? Ez nem konfliktus, a konfliktusba bele kell állni, ha sértik a határaidat.

Miért nem osztottak ki? Miért félsz, mitől?

máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8: nagyon szívesen kiosztottam volna, de mindenki óva intett. Azóta is bánom, hogy nem tettem….

Ez a csend elmejáték célja, hogy vitát generáljon vagy bocsánatért esedezzen az, akit büntet a csenddel.

máj. 3. 18:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj a birkák után. "Mindenki óva intett".

Sokszor fog még szembejönni az élet. Ha lesz egy gyereked például, ott is kellene eszközök az élethez. Vagy majd ott is azt csinálod, amit a többi anyuka.

Ez csak egy példa. De ideje mindent úgy csinálnod, ahogy te magad akarod.

máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!