Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mi a baja? Hogyan...

Szerintetek mi a baja? Hogyan viselkedjek vele, viszonyulnak hozzá? (Okosan)

Figyelt kérdés

Próbálom magát a problémát felvázolni nektek. Természetesen kérdezhettek, ha valami nem világos.


A sógornőmről lenne szó.


Felhozok pár példát:


- szereti megmondani másoknak, hogy és mit csináljanak;


- irigy arra, hogy mi látogatjuk vagy jóban vagyunk anyósomékkal, úgy állítja be, mintha mi lennénk a kedvencek, miközben ő egyszerűen nem kíváncsi rájuk, ürügyet keres, hogy ne az legyen, hogy ő nem akar menni hozzájuk, hanem próbálja megfordítani a dolgot, hogy mi velünk kivételeznek meg ilyenek. Ez persze nem így van, anyósék nagyon szeretik őket és fáj nekik sok minden (pl. bármilyen alkalom van szülinap, Karácsony stb, csakis a sógornőm szülei aludhatnak a házukban, anyóséknak sosem ajánlják fel, ha vesz valamit anyós (ruhadarab, játék), sosem adja rá a gyerekekre vagy visszaadja, mondván erre nincs szüksége, közben szeme sem rendben, hogy talán megsérti ezzel). Pedig anyósék minden egyes alkalommal mennek náluk, bármit kitalálnak. Sosem mondanak nemet.


- magasról tojik mások szülinapjára (bármilyen alkalomra), 2 hónappal utólag megy elvinni az ajándékot, de ha te ezt megteszed vele, jön a lelki rizsa, hogy nem szereted a családot; ha ő csinálja talál okot miért van rendben, ha te megteszed, balhézni is képes.


- sokszor beszólt már családtagoknak valamit az évek során. Szinte senki sem ment babalátogatóba náluk (2 gyerek van), ami természetesen a család a hibája, meg sem fogalmazódik benne, hogy esetleg valamit ő tett helytelenül, igazságtalanul és az emberek nem vevők a stílusára. Mindig minden a másik személy hibája egyébként...


Alapjáraton rettentően unalmas, csakis tárgyilagos dolgokról beszél (ezt vettünk, ezt tervezünk venni, csinálni) avagy beszólogat másoknak, sőt, azt is megmondja, hogy szerinte mit és hogyan kellene tenned az életben, a házadban.


Olyan, mintha neki az lenne az elképzelése, hogy ő különlegesebb, mint mások.


Legutóbb kitalálta, hogy együtt ünnepli a kisebbik lánnyal a szülinapját. Kiválasztott egy szombati napot, ami neki jó és se egy héttel előrébb se későbbre nem tolta át, mert neki akkorra már programja van. Amikor azt mondtuk, hogy sajnos akkor nem tudunk menni, kitört magából, hogy milyen nagynéni, nagybácsi vagyunk mi? Nem tudjuk hogy kötelességünk vannak? Előtte és utána való hétvégén tudtunk volna, sőt akkor is, mikor a gyereknek a szülinapja van ( mármint aznap, amikor született)... De az egész nem erről szólt. Csak kínlódik... Mert pökhendin, büszkén nyögte be, hogy ő viszont nem tolja sehová át...


Talán leesett neki, hogy nem miatta kell fel a nap reggelente...Vagy nem tudom.


Szerintetek?


Eddig is ilyen volt. De engem nem érdekelt, kibírtam azt a néhány órát vele. Viszont ha igazságtalanul vádolnak, direkt be akar húzni a csőbe, hogy én legyek a rossz... Az más! És sosem bántottam meg egy szóval sem.


Vélemény? Hogy lehet egy ilyennel szót érteni?


2020. febr. 2. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell vele szót érteni, beszélj a testvéreddel!
2020. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ez a sógornő alapvetően hisztis picha.

Nem világos, hogy ez a nő a testvéred felesége vagy férjed testvérének felesége (ti. ti is mentek az anyóshoz, ő meg leßarja, eszerint az anyósnál a férjeitek a gyerekek).

Neked a testvéreddel/a férjeddel kell beszélni, hogy ő a jelen helyzetben milyen viselkedést szeretne tőled a "sógornőd"-del szemben. Én úgy kezelném a dolgot, ahogyan nekem és a páromnak együtt a legkényelmesebb. Ha bájologva, akkor úgy, ha távolságtartással, akkor úgy.

2020. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elnézést: A sógornőm a férjem bátyjának a felesége.

Nem lenne nekem semmi bajom ezzel, kibírom én azt a pár órát. A férje jó fej, csak sok hülyeséget sajna beveszi, elhiszi.

2020. febr. 2. 18:48
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:

Hát akkor a férjjel beszéljetek mindig. Te és a férjed, hogy mikor tudtok menni, mikor nem, miért mentek, miért nem. Közös álláspont.

Esetleg laposkúszásban lehetne utalni a bátynak, hogy a feleségének segítsen magát rendbe tenni.

2020. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

"Természetesen kérdezhettek, ha valami nem világos."


Köszönjük a királyi kegyet. Lennél kedves egyszerűen és tömören elmondani, hogy mi bajod van vele? Ha olyan önző, érzéketlen és tahó, mint amilyennek írod, miért is állsz vele szóba? Kötelező?


Létezik olyan, mint képeslap. Születésnap, karácsony, névnap stb. - képeslap megy, udvarias, egyszerű és nem kell vele szóba állni egyébként. A posta is jól jár és te sem felejtesz el írni kézírással. És ami a fő: a sógornődnek egy szava sem lehet, mert te udvarias vagy vele és a képeslapnak hála, távolságtartó. Nem lesz eséye belekötni semmibe.


Egyébként ne állj vele szóba. Soha.

2020. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5

Gyorsan írtam, ezért benne lehet a pakliban, hogy nem fogalmaztam mindenhol érthetően. Ez nem királyi kegy, egyszerűen a hibázás lehetőségének a beismerése.


Igazából leginkább a tapasztalatok érdekeltek, érdekelnek. Biztos nem én vagyok az első ember, aki ilyen helyzetben van. Kizárt dolog, hogy ne menjünk oda többet, csak képeslapot küldjünk stb, mert az önzőség lenne a részemről, hisz a férjem testvére.

2020. febr. 2. 19:22
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Én azért meghallgatnám a másik oldalt is. Enélkül nehéz igazságot tenni hogy csak a te oldaladat ismerjük. De mivel ez kivitelezhetetlen marad az, hogy szidjuk a sógornőt. De ebben én nem vagyok partner.
2020. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#4 Így is van egyébként. Ha bármikor videó chatelünk, ő a szoba másik sarkában van, vagy nincs is a szobában, együtt sosem mind a négyen. Csak a gyerekek meg a sógorom van a kamera előtt . Aztán legutóbb a semmiből elkezdett visítozni a telefonba... először csak oda-oda szólt a háttérből, aztán már rendesen kiabált. Ekkor éreztem azt, hogy oké, ez azért szükségtelen...nem kommunikáció.
2020. febr. 2. 19:29
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 Teljesen érthető. Szíved joga.
2020. febr. 2. 19:31
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én leszarnám, nem fektetnék bele energiát. (Férjem hugával sem beszélek egyáltalán). De ezt nem mindenki tudja megtenni.
2020. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!