Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ő milyen rokonom?

Szerintetek ő milyen rokonom?

Figyelt kérdés
Elég gáz a helyzet. Elkezdtem ismerkedni egy sráccal és kiderült hogy valamilyen módon rokonok vagyunk. Megkérdeztem anyukám, és ő mesélte hogy az én nagyapám apukája+ a srác nagypapája testvérek voltak. Akkor köztem meg a srác között nincs olyan közeli rokoni kapcsolat nem? Vagy ő nekem kicsodám lehet? Igazából kapcsolattartás nincs szinte egyáltalán a szülők nagyszülők között de azért nekem ez így kétséges. Ha mégis komolyabbra fordulna nem tudom mit csináljak. Szerintetek ez közeli rokonság?

2020. febr. 13. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Harmadfokon... nagybátyád talán?

Ha a nagyapád testvére lett volna, akkor másodunokatestvérek lennétek. A te oldaladról egy generációval magasabb a rokonság, tehát másodfoknál távolabbi a rokonság.

A lényeg, hogy semmiképp sem közeli rokonság, a törvény sem tiltja, ha komolyabbra fordulna. :)

2020. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Csak tudjad, hogy az átlag magyar jobbágyfaluban ezer éven át a házasuló felek között minimum volt ilyen közeli rokonság, ha nem még közelebbi... Statisztikailag nem is lehetett volna másképp kihozni! (Anyád másodunokatestvére a srác, ha jól értem.) Unokatestvéreknél távolabbi személyeknél már semmivel nem nagyobb a valószínűsége, hogy két hibás gén összetalálkozik, mint akármilyen random semmi köze egymáshoz embernél, ezért a gyerekvállalást nem ellenzi a tudomány, hanem támogatja, sima szerelmi ügyletekhez meg aztán amúgy sincs senkinek semmi köze.
2020. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
A cigók még az unokatestvérükkel is összeházasodnak, ez már semmiség. :D
2020. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Jogilag az unokatestvérek is házasodhatnak. A ti rokonságotokra szavak sincsenek.
2020. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A te nagypapád apukája az neked a dédpapád. Ha a srác veled egyidős, akkor kizárt, hogy a nagypapjája, és a te dédpapád testvérek. 1 generációs különbség van.
2020. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Anyukád masodunokatestvere.
2020. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Mások mellett az első válaszoló már tökéletesen megírta, leírta a rokonságodat. Emiatt akár összeházasodhattok is. Az 5. válaszolónak nincs igaza, mert a helyzet kialakulásához elég volt, ha az egyik ágon később született a gyerek, mint a másikon és máris itt van egy lépcsőnyi különbség a családfán.
2020. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

5, nekem pl nagybátyám és köztem egy év különbség van. Gyerekként nem értve a családi viszonyokat uncsitesónak gondoltam, elvégre a korunk miatt úgy logikus. :)

(Apám korai gyerek volt, anyja meghalt, apja később újraházasodott, így lett kései gyerek a féltestvére.)

Ha van néhány év a kérdező és a srác között, akkor különösebb indok nélkül is lehet köztük generációs különbség.

2020. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2020. febr. 14. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!