Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyám húgának a férje nekem...

Anyám húgának a férje nekem nagybátyám?

Figyelt kérdés

ô tulajdonképpen nekem nem vérszerinti rokonom, igaz?

és ha lenne anyámnak vagy apámnak fiutestvére(nincs egyiknek sem), akkor ô is a nagybátyám lenne?

Ugyanazt a megnevezést használjuk mindkettôre?


Most sajmos meghalt apám, a fenti nem vérszerinti(?) rokont és feléségének egyáltalán szóljak a halálhírrôl és meghívjam ôket a temetésre, 15 éve beszéltünk, illetve találkoztam velük anyám halálakor.



#halál #temetés #rokonság #nagybácsi #nem vérszerinti rokonság #halálhírrôl értesítés
2020. ápr. 19. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Igen
2020. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Szülők testvérei és azok házastársai nagybátyád és nagynénéd.

Temetésre nem szokás senkit meghívni, azt az értesítés alapján mindenki maga dönti el, hogy részt vesz rajta vagy sem. Ez közeli rokonságnak számít, illek őket értesíteni.

Gondolom halotti tort nem tartasz.

2020. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Az édesanyád öccse vagy a bátyja volna a nagybátyád, a férj az csak rokon, házasság révén, tehát nem vérrokon. Szokás kérdése, hogy ki kit hogyan nevez, de jogilag és hivatalosan nem nagybácsi.


Sajnalom, hogy meghalt az édesapád.

Igen, szólj nekik a halálhírről, mert azt úgy illik.


Teljesen mindegy, hogy ők eljönnek-e vagy sem, de a halottal kapcsolatos valahai érzéseik és a gyász - pláne a veletek való kapcsolat - nagyon ronda lesz, hogyha utólag tudják meg azt, hogy volt temetés, és ők szívesen ott lettek volna, mert nekik valamiért fontos lett volna elköszönni a halottól, ti viszont ezt meg sem engedtétek (hiszen azt sem tudták, hogy halott van a háznál).


Írj egy levelet, vagy e-mailt (a levél jobb volna, de az e-mail gyorsabb), vagy hívd fel őket, de mindenképpen értesüljön a halálhírről olyan időben, amikor van lehetősége dönteni, hogy ott akar-e lenni a temetésen, vagy nem.


Nekem nagyon fájó és nagyon hosszú gyász lett abból, hogy számtalan rokonom halálhírét utólag tudtam meg, mert anyám annak a lehetőségét is elvette tőlem, hogy elbúcsúzzak a kedves halottaktól, akiket élőként nagyon szeretettem és akik szerettek engem. Ne kövesd el ezt a hibát!

2020. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Nagy a családunk és mindannyian nagybátynak nevezzük a szülők lánytestvérének a férjeit és nagynéninek a fiútestvérek feleségeit.
2020. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is nagybátyámnak mondom, de anyu mindig kijavít, hogy nagynéném férje.
2020. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tak ***** válasza:
2020. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy nem vérrokon, még nagybácsi/nagynéni az illető. A szülő testvérének a házastársa.
2020. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tak ***** válasza:
100%
Nem is,mert nem vérrokon
2020. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem szólnék nekik. Nem tudom, végül hogy döntöttél. De ha 15 éven keresztül rád se bagózott nagynénéd, akkor nem hiszem, hogy érdekli, hogy édesapádat elvesztetted. Tudom, most mások írhatják, hogy te sem írtál neki, de ő az idősebb, neki kell bölcsebbnek lennie, és neki illene kezdeményezni a kapcsolattartást a testvére gyerekével vagyis veled. Pláne, hiszen ő nő, és a nők esetében sokkal gyakoribb és természetesebb is, hogy tartják a kapcsolatot a rokonaikkal. Te pedig közeli rokonának számítasz. Ha csak évente egyszer felhívna telefonon vagy e-mail-ben érdeklődne, az is rendjén lenne. Nem muszáj ettől sűrűbben "kapcsolatozni." De így, hogy 15 év is eltelt, én nem foglalkoznék azzal, hogy értesítsem őt.

Ha értesítenéd, ezáltal elkezdenétek beszélgetni, még az is lehet, hogy kiderülne, hogy már néhány olyan rokonod meghalt már, akiknek a halálhíréről ő is értesíthetett volna, mégsem tette meg. Ez így csak még rosszabb lenne, hogy te értesítetted, ő meg nem.

Lehet, hogy már nagynénéd sincs életben, se a férje, ki tudja.

2020. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!