Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mire jó a vérkötelék, ha a...

Mire jó a vérkötelék, ha a rokonok ennyiben sem segítenek?

Figyelt kérdés

Van egy féltestvérem. A közös apai ágon nem vagyonosak a szüleink, az ő anyai ágán viszont elég gazdagok, sok ingatlannal, befektetéssel. Testvéremnek sokáig drogproblémái voltak, de aztán szinte saját erőből talpra állt, szakmát tanult, elkezdett dolgozni, 27 évesen végül el is költözött otthonról, önálló lett.

A rossz éveiből viszont tartozása maradt, 5 millió forint, eldrogozott diákhitel plusz egyéb kisebb kölcsönök után. Ehhez kért segítséget a rokonaitól, hogy ezt az összeget nekik és nem a banknak visszatörlesztve talpra tudjon állni. Nem segítettek neki. Megtehették volna. Persze tudom, mindig van indok arra, hogy honnan hiányozna az a pénz, de 2 balatoni apartmannal, cégekkel a hátuk mögött ennyi szerintem belefért volna segíteni. Főleg, hogy nem örökbe kérte.

Mire jó az egész rokonság téma, ha ennyire nem számíthatunk egymásra?



2020. nov. 30. 16:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
Bocs de egy ilyen embernek én sem adtam volna, főleg ennyi pénzt az rohadt élet.
2020. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1: De már dolgozott akkor is és lejött a szerről, nem fogod fel? Amúgy viszonyításképp nekik olyan lehet ez az 5 millió, mint neked átlagbérnél 50 ezer.
2020. nov. 30. 16:26
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Elég szép lenne, ha minden rokon mindenkit pumpolhatna a vérségre hivatkozva.
2020. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

De felfogtam először is, ettől függetlenül a véleményem nem változott.

Tudod mindig könnyebb más fäszával verni a csalánt, meg másnak a vagyonával dobálózni.

2020. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Azert mert a versegi kotelek sem jelent mindig egyet a megbocsatassal, bar magyarorszagon tudom azt szokas, hogy ha a masik beled szur egy kest, utana meg te kerjel bocsanatot tole.

Nyilvan csalodtak a gyerekben, 27 eves koraig otthon dekkolt, drogozott, hitelezett. Nyilvan nem biznak benne, nyilvan sok eselyt kapott mar, es eljatszotta oket. A csalad segit, es jo ha van, de nem minden esetben elvarhato az a segitseg.

2020. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%
Miért kéne 5 Milla? Kölcsön, DH is fizethető részletekben.
2020. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Ha valaki ennyire nem tudta megbecsülni a pénzt akkor annak én se adnék.

Én meg itt vagyok 30 évesen kb 10 milla spórolt pénzzel amivel majd lakást akarok venni hitelre úgy, hogy egész életemben spóroltam és nem nyaraltam soha.

2020. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
Az anyagi helyzetükhöz semmi közöd, ha jól értem a féltesód anyai ági családjáról van szó, akikhez téged nem köt vérségi kötelék. Nyilván megvolt az oka, hogy miért nem adtak pénzt a féltestvérednek.
2020. dec. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
8: milyen esetben van közöm az anyagi helyzetükhöz? Véleményem lehet attól? Megengeded?
2020. dec. 1. 04:02
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Azért egy függő tud ám durva dolgokat csinálni hogy szerhez jusson, nem csoda hogy nem bíznak benne. Nézd, a tartozás tartozás, szerintem féltik hogy nem fizetné vissza, a bank meg behajtja ugye. Lehet higy emiatt akar a családnak tartozni, hogy ne kelljen kifozetni. Nem akarják megszívni a csaladtagok. Érthető. A másik meg az hogy oke pár éve dolgozik, de visszaeshet, es ha most megoldják helyette azt a problémát amit sajat maganak kreált, szerinted tanul belőle? Ñem hiszem. Max annyit hogy van aki kihuzza a sz.rból. Izzadjon csak, mert tudod ami könnyen jön könnyen megy. Ez persze nem azt jelenti hogy en sz.rban hagynam , mert nem csak dolgozzon azert hogy helyrehozza a dolgait.
2020. dec. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!