Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukád és apukád testvéreivel...

Anyukád és apukád testvéreivel, rokonaival is ugyan olyan jó kapcsolatban vagy? Van itt olyan akinél az egyik oldalra jobban billen a mérleg?

Figyelt kérdés

Engem zavar az, hogy apukám családjával nem vagyok olyan közeli és jó kapcsolatban ahogy anyukám részéről a rokonokkal. Ennek meg van az oka, 12 éves koromig csak apukámat ismertem, a rokonait nem, ezáltal nem kerültünk olyan közel egymáshoz. Rossz nézni az unokatesóimat akik szeretik egymást de rám nem tudnak úgy gondolni mint egymásra. Próbálkoztam megkedveltetni magam de kicsit erőltetettnek érzem. Nem tudom feldolgozni, hogy nem lesz olyan egyikőjükkel sem a kapcsolatunk amilyen lehetett volna.. ők is valamilyen szinten próbálkoznak de nekem ez nagyon fáj. Anyukám családja viszont imád és ezért is fáj annyira, nem azt várom, hogy ők is úgy szeressenek de óriási a külömbség :/

Valakinek valami tanács esetleg könyv ami ebben segítene? Pszichológusnál már jártam de nem igazán tudott ebben segíteni csak azt mondta menjek hozzájuk, keressem őket minél többször hátha megszeretnek, apukám is ezt mondja. De fáj, hogy úgy látom kicsi a viszonzás.. 19l



2021. jan. 31. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is elbillen a dolog anyu családja felé. Anyám két húgával és azok férjével pl. simán tegeződök, keresztnével szólítom (Andi, Timi, stb.) Apu öccseit magázom, és X bácsi, feleségüket is magázom, nénizem. De nem is csak ezen múlik, anyu családjával gyakori volt kiskorom óta az összejárás, egymás minden rezdüléséről tudunk nagynénikkel, unokatesókkal. Ha egy ideig nem is találkozunk (most már felnőttkorban ez ritkult), akkor is ott folytatjuk, ahol abbahagytuk. Apu családja pedig gyakorlatilag nem is létezik.

De úgy őszintén, mivel ki sem alakult velük semmi, ezért nem is hiányzik egyáltalán.

2021. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nők esetében az érzelmek fontosabbak, könnyebben oldódnak, alkalmazkodóképesebbek, nem véletlen, hogy többnyire az anya családja "szippantja be" a férjet, apát és az apa családja kevésbé a feleséget, anyát.
2021. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:

Igazából igen mert ugyanúgy nem tartom velük a kapcsolatot, nincs különbségtétel hogy anyám vagy apám rokonai. De amúgy ez attól is függ általában, hogy melyik oldalon hány és miféle rokon van, meg hogy kik laknak közelebb.

Ne fuss feleslegesen olyanok után akiket nem érdekelsz, a rokonság igazából nem sok mindent jelent. Foglalkozz azokkal, akik veled is foglalkoznak.

2021. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét családdal nagyon jó a kapcsolat.
2021. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindkét családdal jó a viszony, de azt mondanám, személy szerint apukám testvéreivel sokkal jobban kijövök, mint anyukám rokonságával.
2021. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is értem. Nálunk kutyát nem érdekli egyik oldalon sem, hogy mi van a másikkal, ha keresem őket, kb zaklatásnak veszik. Azt hittem, ez a normális és én beteges vagyok.
2021. ápr. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!