Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem vagyok megkeresztelve, ám...

Nem vagyok megkeresztelve, ám mégis van keresztanyám. Hogyan?!

Figyelt kérdés
Bár a kérdés még nem született meg, ám mostanában történt meg, hogy feltettem a kérdést önmagamnak, és azóta is csak gondolkozok, mégis hogyan? Van így valaki más is rokoni kapcsolataival?

2021. jún. 2. 21:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy volt névadó ünnepséged.
2021. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Úgy, hogy anyádék kinevezték Őt annak!
2021. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg a szüleidhez közel álló emberről szól, akinek adtak egy olyan státuszt mint amit egy keresztszülő hivatott betölteni. Csak ez nem hivatalos :)
2021. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is van mindenkinek, pedig nem vagyunk megkeresztelve. Úgy van, ahogy #2-3 írja.
2021. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Két lehetőség van:

1. Valójában meg vagy keresztelve,

VAGY

2. Valójában nem keresztszülő, csak névleg bemondásra, mert "így szokás".

Más alternatíva nincs.

2021. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%
de, van, 5, a névadó ünnepség. Ott is választanak a szülők keresztszülőt.
2021. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%
Az névadó ünnepség, nem azonos a keresztszülőséggel. Utóbbi feltétele a keresztelkedés.
2021. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Nincs "hivatalos" keresztszülőség ez csak vallási dolog. Jogilag a keresztszülők nem különböznek bárki mástól.


Ilyen esetben a szülők kb csak bemondják valakire akivel jóban vannak.

2021. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
42%

7, senki nem mondta, hogy azonos.

De ott is keresztszülőt választasz, az emléklapon, amit kapsz is keresztszülőként vannak megnevezve. Megvan a sajétom is gyerekkoromból, a lányomé is.

2021. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan azt teszik. Bemondják a legtöbb esetben. Nem azért keresztszülő, mert keresztnevet ad. Hanem azért, mert a keresztségben, lelki értelemben is szülők mellett szülők lesznek. Keresztszülőnek lenni tehát vallási jellegű feladat, csak divatossá vált világi viszonylatban is ezt a szót használni. A kérdező viszont a vallási részére (is) kérdezett, amikor megemlítette, hogy ő nincs megkeresztelve, erre válaszoltam.
2021. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!