Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon miért nem volt még...

Vajon miért nem volt még keresztanyukámnak senkije? Hogyan hozhatnám össze valakivel?

Figyelt kérdés
Keresztanyukám most lesz 37 éves. Sose volt még senkije, és ez számomra furcsa is. Kicsit duci, de az arca szép. Szerintetek hol kéne ismerkednie? Bulizni nem jár, és nem is szeretne pasit. Dehát nem kéne egyedül megöregednie nem?

2021. jún. 15. 11:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Nagyon szépen kérlek, ne játszál kerítősdit. Hasonló helyzetben vagyok, mint a keresztanyud, még a korunk is pont ugyanaz, csak én férfi vagyok (még a gondolatot is verd ki a fejedből, érted mire célzok...;)).

Egyszerűen nem szeretnék párt, főleg nem olyat, akivel egy fedél alatt kellene élni.

Olyan kultúrális közegben dolgozom, ahol egyrészt full elképzelhetetlen, hogy valaki nem alapít családot, másrészt természetes, hogy mások kerítenek neked valakit. Egyszerűen megőrítenek, nem viccelek, egész fotóalbumokkal jönnek, leb@sszák elém, és közlik, hogy válasszak... Amúgy kifejezetten felvilágosult közeg, miután ezredszerre is köszönettel visszautasítottam, és egyértelművé tettem, hogy én ezt az egészet nem szeretném, legközelebb széles mosollyal nők helyett férfiakat kezdtek kínálni... Miután megint visszautasítottam, annyi volt a reakció, hogy jaj, nem kell ezt szégyellni a 21. században.

Szóval kérlek, könyörgök, hagyd békén! Ha olyan a viszony, akkor beszélgess vele erről. Nem számot kérően, és nem is tukmálva, csak beszélgessetek. Ha kiderül, hogy mondjuk túl félénk, vagy kevés az önbizalma, de amúgy szeretne partnert, akkor ajánld fel neki, hogy kerestek együtt szakembert (szintén nem tukmálva, csak érezze, hogy számíthat rád, ha kell segítség). Ha viszont szimplán nem szeretne, akkor fogadd el, és ne is hozd fel újra a témát.

2021. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%
11-es részvétem, én megőrülnék a helyedben az egészen biztos... Komolyan nem értem az ilyen másik életében pofátlanul turkáló embereket, miért nem szégyellik magukat?
2021. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki kapcsolat- és társaságfüggő. Nekem is van olyan rokonom, akinek sokáig nem volt rendes pasija, aztán hirtelen férjhez ment. Bár ne tette volna, sokkal jobban járt volna, ha egyedül marad.
2021. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
Úgy látom, neked most jött el az idő, hogy megtanuld, nem intézkedünk bele más életébe abban az esetben ha ő nem kér belőle.
2021. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Így utólag inkább ne mentem volba férjhez. Tartottam volna hobbi-himbilimbiket.

Jól érezzük egym@st, ha végezte vele mehet haza.

Nem kell alkalmazkodnom senkihez, nem kell más után takarítani, másra főzni mosni.

Még irigylem is 😉

2021. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet van rá oka, ne hozdd össze senkivel, ha ő nem akarja.
2021. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Én 35 éves koromig elvoltam. Tanultam, dolgoztam, fizettem a számlákat, volt egy-két nem túl nagyívű hobbim, és ennyi. (Ezekről utólag megértettem, hogy nagyrészt pótcselekvések voltak.) Kapcsolat, szex semmi. Aztán anyám hozzámvágott egy telefonszámot, ha érdekel alapon, egy pszichoterapeutáét. Úgy éreztem, nem tartok az életben sehova. Terápiára kezdtem járni. Elvesztettem a szüzességemet, lett kapcsolatom, megszűnt. Most keresgélek. DE:

Amikor a szüzességemről érdeklődtek, vagy hogy van-e kapcsolatom, vagy hogy miért nincs, annál kevés jobban kínos, kellemetlen dolgot tudtam elképzelni, és a legszívesebben a halál f@szára küldtem volna ezeket az embereket, ha csesztetni tudnak, de amikor segíteni kellett volna, hogy akkorra olyan legyek, amilyennek szerintük lennem kellett volna, akkor miért nem segítettek.

Szóval a direkt érdeklődést semmi szín alatt nem javaslom, de még a közvetetett se nagyon neked, ha nem vagy a bizalmasa. És főleg ne te adj neki tippet vagy terapeutát! Megoldja vagy segítenek neki megoldani. Vagy így járt!

2021. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
17. Sosem értettem, miért kellene annak terapeuta, aki nem akar se párkapcsolatot, se szexet. Ha valaki így boldog, az nem probléma, szerintem sokkal inkább gáz a házasodunk majd válunk mizéria, az öt gyerekem van öt apától / anyától szituációk, meg a terhes lettem az exemtől, megtartsam-e agybajok. Kinek kell ez a dráma?
2021. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonymousreview60 ***** válasza:
66%
#18: "miért kellene annak terapeuta, aki nem akar se párkapcsolatot, se szexet." Mert nem biztos, hogy jól tudja magáról, amit tudni vél magáról. Ennek a kiderítéséhez valamennyire konfrontálódnia kell az érintettnek önmagával, amit baromi ügyesen kikerül a psziché. Ahhoz, hogy a "nekem nem kell senki"-t elfogadja a másik ember, ahhoz meg a másiknak az emberrel kell konfrontálódni. Ahogyan én sem tudtam, nem tettem érte eleget, mert nem tudtam, mennyire fontos nekem. Rengeteg ember van szabadlábon lényegében nulla önismerettel.
2021. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
De ezt nem lehet erőltetni, csak ha az ember maga akar menni. Sok embernek meg valóban zéró önismerete van, csak én ezt nem tenném-e a volt-e már párkapcsolata függvényének.
2021. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!