Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tehetnék a keresztanyukámmal?

Mit tehetnék a keresztanyukámmal?

Figyelt kérdés

A problémám sajnos nem most kezdődött. Édesapám kiskoromban meghalt, így anyukámmal ketten maradtunk. Erején felül próbált, és próbál nekem mindent megadni, mert csak én vagyok neki. Illetve a keresztanyukám, aki anya testvérének a lánya, így nagyon közel áll anyukámhoz. Anyagilag, és lelkileg is nagyon sokat segített, de sajnos nem csak segítséget nyújtott, hanem nevelni is akart engem.

Kezdődött az evéssel. Finnyás vagyok, nagyon. Nagyon kevés az az étel, amit én megeszek, ezért nagyon sokáig csont és bőr voltam. Nem szeretek új dolgokat megkóstolni, enni, ez van. Ilyen vagyok. Sajnos a keresztanyám ezt valami krónikus dolognak fogta fel, és kitalálta, hogy akkor is megetet. De ez még csak a kezdet volt. Szép lassan mindenbe beleszólt. Az öltözködésembe, a stílusomba, a viselkedésembe. Én nem vagyok maximalista, és könyvmoly sem. Nem tudok leülni órákat tanulni, nekem elég a hármas is, neki nem. A saját akaratát próbálta kivetíteni rám. Mindenképp gimnáziumba akart küldeni, de szerencsére elrontottam a felvételit, és a város egyik legjobb szakközép iskolájába kerültem. De ez csak egy apróság a sok közül. Volt, hogy órákat papolt nekem a jövőmről, hogy el fogom szúrni, hogy anyukám rosszul nevel, mert nem vagyok kitűnő tanuló. Az évek során folyamatosan csak a megvetést, a piszkálódást kaptam tőle, ami mostanra már odáig fajult, hogy életképtelennek, és gonosznak titulált. Az életképtelen jelzőt azért kaptam meg, mert nem különböztettem meg a dobozos ketchupot a tubusostól. A gonosz jelző meg abból fakadt, hogy többször is szóltam anyukámnak, hogyha nekem van igazam álljon ki mellettem. Erre kitalálta, hogy ezt azért mondom, mert azt akarom, hogy ők ketten összevesszenek. Eszembe sem jutott, ilyesmi. De édesanyám tényleg soha nem állt ki mellettem, amit egy részről meg is értek, hiszen mi vagyunk a két legfontosabb ember az életében de a lánya vagyok, és nem állapot amit a keresztanyám tesz velem. Egyik ismerősünk szerint, ha ezeket a szemére vetjük, megsértődik majd. De így sem maradhat. 18 éves vagyok nem hagyhatom, hogy ez tovább folytatódjon. Mit tehetnék azért hogy ne sértődjön meg végleg, de valahogy próbálja meg visszafogni magát, hisz most már nem az a 10 éves kislány vagyok akit terrorban tarthat azzal, hogy hetekig keresztül néz rajta. (Igen, volt ilyen is)

Tényleg tanácstalan vagyok :/

18/L



2017. márc. 12. 20:04
1 2
 1/11 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Gáz hogy nem fogad el így. Neki kéne felfogni, hogy egyszerűen olyan vagy amilyen, nem amit ő akar. Mond meg neki, de ne mérgesen, hogy te sem vagy életképtelen csak másképp csinálod a dolgot. Meg hogy ő is fontos neked, szóval nem kell itt semmilyen összeveszés senki senkivel. Kompromisszumot kell vele kötnöd ami a legjobban zavarja azt ne csináld, aztán meg rajta a sor.
2017. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Vagy magyarázd meg neki hogy hogyan lehet érvényesülni, mert ő is ezt akarja, csak régebbi a felfogása.
2017. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lassan "kiröppensz" a családi fészekből. Akinél érzed, hogy ad valami pozitívat az életedhez, azzal megtartod a kapcsolatot, a többi meg majd szépen lemorzsolódik... Felnőtt korban már nem kötelező olyan emberekkel egy asztalnál ülni, akikkel nincsen meg a közös hang.
2017. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj vele, hogy diplomás ember lévén ő rendíthetetlenül tökéletesnek hiszi magát. És kompromisszumot sem lehet nagyon vele kötni, mert szent meggyőződése hogy amit csinál az úgy jó
2017. márc. 12. 20:27
 5/11 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Milyen diplomája van?
2017. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tanari
2017. márc. 12. 20:39
 7/11 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
0%
Na látod az pl hasznos. El lehet vele helyezkedni. Biztosan ezért tartja fontosnak a tanulást. De ha valaki, ő tudja, hogy tanárnak meg nem mindenki alkalmas és sajnos minden diplomával nem lehet elhelyezkedni, és hogy de-vel nem kezdünk mondatot :)
2017. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ő is a legjobbat akarja nekem, nyilván. De én meg nem ilyen beállítottságú vagyok. Nyugisabb, egyszerűbb munkára vágyom. Nem akarok én magas fokú egyetemi kémiaprofesszor lenni, és nem hiszem hogy ettől életképtelen lennék. Megállok a lábamon, kiállok magamért, vannak barátaim is, stb. Ha annyira gyökér lennék ezek nem lennének. De ezt vele nem fogom tudni megértetni :/
2017. márc. 12. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Hát leírtad, hogy az ő szemében egy életképtelen kis féreg vagy.

Alig várja, hogy leszóljon és kisebbítsen, természetesen a segítség álcája mögül.

Ha nem mered "megsérteni" a drága keresztanyut, legalább kerüld el, ne számolj be az életedről, ne kezdeményezz beszélgetést, találj kifogást.

Ettől persze vérszemet kaphat és rádmozdul, vitát provokál, és az lesz a kielégülés neki, ha kétségbeesetten véded magad.

Ja nem, ezek a saját emlékeim.

Én azt választottam végül, hogy kerülöm és lesarom.

2017. márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd rá, de közben ne felejtsd el, hogy nincs igaza.


Vannak ilyen emberek: a saját kis dióhéjukban élnek bezárva, és képtelenek tovább látni, kitekinteni. Sose fogja megérteni, hogy lehet másképpen is helyesen élni, hogy vannak más igazságok is a sajátján kívül, amelyek attól még h nem egyeznek az övével, nem feltétlen helytelenek.


Szerintem nem kizárt, hogy a kisebbségi komplexusát próbálja ezzel ellensúlyozni. Tanárként lehet, hogy képzettebb, de könnyen meglehet, hogy te többet fogsz nála keresni, és jobban meg fognak becsülni. Sajnos a tanári karrier manapság nem kapja meg azt a megbecsülést, ami kijárna neki. Attól, hogy téged szid és megvet, lehet értékesebbnek érzi magát.


Egy szóval szerintem próbáld megérteni, hogy ő sose fog téged megérteni, hagyd rá a hülyeségeit, ne törődj vele. Ha kellemetlen a társasága vagy visszatart bármiben, egyszerűen kerüld el.

2018. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!