Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen ürüggyel lehetne távol...

Milyen ürüggyel lehetne távol maradni a családi ebédtől?

Figyelt kérdés
Rokonok fognak jönni ebédre és vacsorára, és nagyon rossz nekem velük együtt lenni. Pszichológushoz járok, többek között miattuk is, amiről a család nem tud, csak a legjobb barátnőm. Úgy érzem, időre van még szükségem ahhoz, hogy lelkileg helyre jöjjek és megerősödjem, mielőtt újra találkoznék és szembe tudnék nézni velük. Ez a vendégeskedés pedig csak bezavarna ebbe a "regenerációs" folyamatba, kb mintha egy influenza utáni lábadozás közben megint rögtön képen tüsszentenének egy nagy adag vírussal. Egyszerűen nem vagyok rá készen. Milyen indokkal vonjam ki magam? Ha csak bent kuksolok a szobában, akkor kérdezgetik majd, hogy mi a baj, és agitálnak, hogy menjek ki. 17/l

2021. júl. 16. 05:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Mit mond a pszichológusod? Mit tanácsol
2021. júl. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Kérd meg a barátaidat, hogy aznapra szervezzetek valami nagyobb/messzebbre kirándulást, otthon pedig mondd azt, hogy ők szervezték, elhívtak téged is, és nem szeretnél lemaradni.
2021. júl. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
El kell menni otthonról. Én el szoktam mondani akármi bajom van. Igen, azt is ha rühellek egy pcs rokont. Van akit köcsögnek szólítok mindenki előtt. Valami miatt ezt elfogadták. Ez azzal jár persze, hogy nem te vagy a társaság középpontja, de egy ilyen társaságban ki akar középpont lenni?
2021. júl. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Bocs az offért de holmi caros rokon miatt, akinek a szava kb semmit se ér, hogy lehet ennyire padlóra kerülni? Egyáltalán ha téged így megbántottak ki az aki még az otthonotok a invitálja őket.
2021. júl. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Barátnődhöz menj át vagy akár bérelj ki szállást is arra az estére és aludj házon kívül.
2021. júl. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg ez a legjobb, ha elmész otthonról. Próbálhatsz akár alkalmi munkát keresni arra a napra, pl baby sitterkedés, abba nem tudnak belekötni, hogy dolgoznod kell. Ha valamelyik barátod családjában segítségre van szükség, pl takarítás, kerti munka, oda is ajánlkozhatsz. De akár nézhetsz valamilyen szervezetnél önkéntes vagy jótékonysági munkát. Abba sem lehet belekötni, és még tiszteletet is kelt.
2021. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

#4: Ha végiggondolnád, akkor egyrészt simán megalázhatta stb. pl. a nagybácsi vagy a nagynéni a gyereket pl. a gyerekkori nyaralások alatt. Ő jóhiszeműen állt a dologhoz, mert nyilván szereti/vigyáz rá, hiszen a nagybátyja/nénje. És mivel apu/anyu is annyira szereti őket, nyilván ő a hibás. És emiatt - vagy a saját szüleivel való nem eléggé bizalmi viszony miatt is - nem mondta/mondja el nekik a dolgot. Így a szülő nem is tud a dologról.

Egyébként miért ne számítania, hogy mit mond a rokon? Van, akinek/ahol számít, van akinek/ahol nem.

2021. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
89%
Talán a legjobb, ha munkát keresel aznapra, vagy valamelyik barátnődhöz mész át, hogy úgymond lelki krízise van. Ha kérdezik, melyik, akkor nem mondod meg, mert nem akarja, hogy kitudódjon. Elfátyolozod a szemed, hogy neki mennyire szar, és lelépsz.
2021. júl. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Jó ötleteket írtatok, valamelyiket elsütöm majd, csak azt bánom, hogy nem előbb tudtam meg, hogy jönnek, mert így elég feltűnő lesz, hogy "hirtelen" dolgom akadt pont aznapra. (Mert az utóbbi időben sajnos alig mozdultam ki itthonról.)


08:06-os:

Nagyon jól látod a helyzetet, pont így van, hogy nem nyíltan történtek a dolgok, és a szüleim nem tudnak semmiről, sőt, a szemükben ők jó emberek, és szívesen látják őket. Tehát én vagyok a negatív meg a fekete bárány, ha külön vonulok. Olyan kínos ez az egész...

2021. júl. 16. 10:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha feltűnő, sőt jobb is valahol.

Neked nem kell ám falazni egy agresszornak, ha nem is akarod nyíltan kérni a segítsegüket.

2021. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!