Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kérdeznétek rá a...

Hogyan kérdeznétek rá a pénzetekre, ha nem vagytok jóban annyira azzal a rokonnal?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom a szülinapomra nyitott nekem egy lakástakarékot, de semmi konkrét részletet nem tudtunk róla. Ha valóban így történt, akkor mára le kellett járnia a 4 évnek, viszont továbbra sem tudok róla semmit. Lehet nem is foglalkozott vele, nem fizette stb., de lehet igen, fogalmam nincsen. A lényeg az, hogy szeretném kideríteni. Viszont ezzel a rokonnal annyira nem vagyunk már jóban, egy másik családtag tulajdonképpen elmarta tőlünk. Ez a része bonyolult, úgyhogy nem is részletezném. A lényeg az, hogy kellemetlennek érezném, ha csak úgy rákérdeznék, mert amúgy nem beszélünk stb., de közben nyilván érdekel mi van vele, számíthatok-e majd egyáltalán arra a pénzre, létezik-e egyáltalán stb.
2021. júl. 19. 11:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
A te nevedre nyitotta??? Vagy csak nyitott egy számlát, saját néven, de távoli célként a te segítésedre?
2021. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincsen.
2021. júl. 19. 12:05
 3/46 anonim ***** válasza:
98%
Ne számíts rá. Szinte biztos, hogy nem fizette, meg ha nyitott a nevedre akkor gondolom csak kaptál volna egyenleg közlőt az évek alatt. Nincs pénz, hülye lett volna fizetni egy olyannak akivel nem beszél.
2021. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
98%

Figyelj, ez csak úgy történhetett (ha komolyan gondolta), hogy a saját nevére nyitotta, de te vagy a kedvezményezett.

Ezt a pénzt ez esetben nem lehet másra felhasználni, csak a te lakáscélodra.


Sajnos 99%, hogy nem nyitott semmit neked. Kizártnak tartom, hogy ne beszélt volna róla soha később.

2021. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
48%

Milyen alapon számítassz rá?

Nem vagytok se jóba se beszélő viszonyban..

Nem gondolod, hogy a kapcsolatot kellene rendbe tenni előbb?

2021. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Én semmit nem kaptam, mármint semmiféle hivatalos dokumentumot az évek alatt.

Ezt a "nem beszélünk" dolgot nem úgy kell érteni, hogy rossz a kapcsolatunk. Én sokkal fiatalabb vagyok hozzá képest és viszonylag ritkán találkoztunk (messzebb él tőlünk), szóval velem alapból nem volt soha semmiféle kapcsolata és nem szoktunk egymással beszélni. Viszont amúgy a családdal mindig jóban volt és rendszeresen adott nekünk ajándékot ünnepekkor, a családnak is küldött mindig ezt-az, még most is szokott. Egy másik rokon miatt romlott meg a kapcsolat, de talán nem is ez rá a jó szó. Hogy konkrét legyen anyukám testvéréről van szó és a másik testvére kavart be, gyakorlatilag kisajátította magának. Azóta nem tartjuk vele komolyabban a kapcsolatot, de amúgy nincsen se harag, se konfliktus, se semmi ilyesmi. Elképzelhetőnek tartom, hogy nem fizette vagy valami, de azt nem hiszem, hogy hazudott volna. Minek hazudott volna? Semmi értelme nem lett volna.

2021. júl. 19. 12:17
 7/46 anonim ***** válasza:
8%
"Az egyik rokonom a szülinapomra nyitott nekem egy lakástakarékot, " esti mesének jó másra nem
2021. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Komoly a kérdés, légyszi normális válaszokat írjatok.
2021. júl. 19. 12:30
 9/46 anonim ***** válasza:
4%
Ha tényleg létezik az a számla és tényleg te vagy a kedvezményezettje, akkor miért érdekes, hogy eltelt közben 4 év?
2021. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
72%

Ha a te nevedre nyitotta volna, akkor lenne róla banki értesítésed.


Innentől kezdve akár mese is lehet, vagy urban legend.

Ő maga mondta neked?

2021. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!