Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit jelent pontosan az hogy...

Mit jelent pontosan az hogy keresztelő tanú?

Figyelt kérdés
katolikusnak keresztelik a babát, de én nem katolikus vagyok. A másik keresztszülő katolikus, olvastuk, hogy én keresztelő tanú lehetnék, de sajnos bővebben nem tudjuk mi az. Szülők még nem kérdezték még a papot, hogy is működik ez.
2021. aug. 2. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Csak tanúként leszel, jelen,ennyit jelent. Nem leszel keresztszülő.
2021. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Úgy leszel ott, mint amikor egy esküvőn arra kérnének, hogy tanú legyél.
2021. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
85%
"Keresztelés tanúja" ez voltaképpen áthidalása annak a manapság gyakran előforduló problémának, hogy xy egyházi törvény szerint nem alkalmas keresztszülői tisztség betöltésére, de odaáll a kereszteléskor, aztán a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.
2021. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ezek a keresztény szertartások ma már annyira értelmét vesztették hogy inkább a biznisz játszik itt is szerepet és felmerült a piaci igény hogy olyan is keresztszülő lehessen vagy legalább ott állhasson a fotózásnál aki nincs megkeresztelve, és erre a piaci igényre lett kitalálva a keresztelő tanú. Gyakorlatban ugyanolyan értelmetlen az is mint a keresztszülőség. Meg úgy általában a keresztelő csak annyiról szól hogy egy újabb alkalom amivel le lehet gombolni a rokonságot.
2021. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
ALáírod a papírt, és ott leszel, ennyi kb.
2021. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
84%
Ötös, én hármas voltam. Mit ír alá? Nem ír alá semmit, ez nem névadó, vagy kommunista esküvő (amiben ráadásul a kötelék létre sem jön, csak egy szerződés).
2021. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
80%

#4


3-as és 6-os vagyok.


"Ezek a keresztény szertartások ma már annyira értelmét vesztették"


Nem a szertartással van a baj, mert voltaképpen az is egyfajta szertartás, hogy mittudomén egy buliban elfújod a gyertyát, vagy akármi. Az ember életében gyakran van szertartás.


Pl. szilveszterkor pezsgőt bontasz. Miért teszed? Nem pusztán azért, hogy megidd azt a pezsgőt, hanem mögöttes tartalma is van.


Az is szertartás, amikor egy ember szereti a munkáját és úgy végzi azt, önátadással. ("Flow-élmény")


Namármost az egyházakban is (mert nemcsak a katolikus van, habár általában minket szeretnek fikázni) a Fölöttünkvaló ünneplése történik emberi gesztusokkal (lelkileg-fizikailag).


A tortát / tortának valót, avagy a pezsgőt is beszerzed és nem sivalkodsz miatta. Aki pedig az egyházi szertartást fontosnak tartja, ne sivalkodjon miatta.

2021. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!