Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családok, akik jobban élnek,...

Családok, akik jobban élnek, mint a rokonai! Hol van a határ a “jólétemmel kérkedni” és a “tojáshéjon lépkeden nehogy a másik kevesebbnek érezze magát” között?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 3. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A jóléttel - szerintem - nem kell kérkedni, de szégyellni sem.

(Nem feltétlenül értem a kérdést, de ha pl. nektek telik autóra, nekik meg nem, és mentek látogatni hozzájuk, nyilván nem kell se busszal, se gyalog menni, hogy ő emiatt nem érezzék rosszul magukat. De a slusszkulcsot sem kell az orruk előtt pörgetni.)

2022. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Kérkedés;

Megerkezel, leulsz és azonnal elkezded mesélni, hogy tegnap vettél egy új autót, utána a Gundelben ebedeltel, majd vettél magadnak egy Gucci cipőt és lefoglaltal egy 3 hetes áll inclusive Maldív szigetek nyaralast


Ezzel szemben a mi újság kérdésre elmondani az autó vásárlást és a nyaralást nem kerkedes.

2022. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
Olyan élményeket érdemes csak elmondani, ami nem kerül sokba. Amit a másik is megengedhetne magának, vagy csak egy kicsivel lennének az illető lehetőségei fölött. Pl., akinek nem telik nyaralásra, annak csak olyasmit szabad elmondani, hogy elmentél egy ingyenes múzeumba, rendezvényre, vagy felültél a buszra és megnéztél egy másik várost, este jöttél haza. De külföldi utazásról, belföldi nyaralásról nem illik ilyenkor beszámolni.
2022. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

3!


Ez hülyeség. El lehet mondani, hogy elment külföldre, csak nem mindegy, hogy hogyan.

2022. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Csak nem egy újabb gazdaglany kérdés?
2022. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

En megertem a kerdezot!

Hasonloan erzem magam sokszor, a csaladom valamiert mindig azt feltetelezi, hogy en szorom a penzt vagy legalabbis milliardos vagyok, pedig aztan semmi hivalkodo nincs rajtam, ami kicsit is dragabb volt, azt szandekosan nem is jelentem be.

Pl. Hazamegyek egy kulfoldi ut utan (munka, nem nyaralas), uj sportcipo van rajtam (markatlan) es pl. Az elso kerdes: ez milyen markaju? Draga volt?


Pedig ertitek, a legolcsobb markatlan ciporol van szo 😀

2022. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindkét tesómék sokkal jobban allnak anyagilag, mint mi. Egyszerűen csak elmesélik es kész, pl mit újítottak a hazon. Mi pedig velük örülünk. Engem érdekel minden, amit mesélnek, az életük. Én is elégedett vagyok a saját eletemmel. Aki irigy, annak kb barmi kérkedés lesz, hidd el.
2022. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Találkozáskor miért csak a költekezésről, rongyrázásról lehet beszélni?


Beszélnék arról, hogy a kertünkben nyílnak a virágok, a gyümölcsfákat megmetszettem.

Hogy a kocsimban valami zörög, jövő héten megnézetem.

Hogy a kisfiam ötöst hozott, versenyre ment, megdicsérték, jól szerepelt valamiben.

Hogy a kislányom szépeket rajzol.

Hogy szerencsére pont most senki nem köhög és náthás a családban (vagy ha igen, akkor meg arról).

Hogy múlt hétvégén milyen jót társasoztunk.

Hogy előtte hétvégén kirándultunk erre-arra. Mit láttunk, hogy tetszett a gyerekeknek.


Aztán ennyi mesélés után vissza kérdeznék, hogy velük mi újság, meséljenek ők is.

2022. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Mi sosem kérkedünk, ha kérdezik válaszolunk.

Példa:

-Látom vettetek egy új kocsit

-Igen

-Jól néz ki, mennyibe került?

-Köszi, hát, nem volt olcsó, de jó véleményeket olvastunk róla.

-Mégis, mennyi?

-10 millió. És veletek mi újság hogy vagytok?

2022. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
#8: 👍👍👍
2022. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!