Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hol van a határ aközött, hogy...

Hol van a határ aközött, hogy valaki normális felnőttet nevel a gyerekéből vagy egy nárcisztikusat?

Figyelt kérdés
2022. márc. 31. 07:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Mit lovagoltok folyton a "nárcisztikus" szón????


Kb. mindenki, akivel valami bajotok van, az "nárcisztikus". Most meg jön ez, hogy "nárc.-nak nevelni". Azt hogyan kell, tessék mondani?

Egyelőre normális definíciót sem láttam erre a jellemvonásra.

2022. márc. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

A nárcisztikus személyiségzavar valójában egy megküzdési stratégia. Ha a szülők nem fogadnak el olyannak, amilyen vagy, akkor a stratégia az, hogy az embee mindenr tagad maga előtt, ami őbenne problémás, és felépít egy fantáziavilágot, amelyben ő tökéletes. Csakhogy a valóságban kezd el ennek megfelelően élni. Agresszívan védi a narratívát, a hazugságait, mindenkin átgázol, manipulál, aki nem a fantaziájának megfelően viselkedik, és az emberekre csupán azért van szüksége,m hogy visszajelezzék neki, hogy tényleg tökéletes. Valójában mély szegyen van benne saját magával kapcsolatban, és az igazi személyisége a megjátszás, hazugságok miatt ki se alakulhatott, ezért szokták mondani, hogy a nárcisztikus álarc mőgött nincs is senki.

Ez tehát egy betegség, egy személyisegzavar. Attól alakulhat ki, hogy a gyereket a szülő nem fogadja el olyannak, amilyen, nem ad szeretetet, folyton csak kritizálja. Ha ezeket nem csinálod, nem fogsz nárcisztikust nevelni.

2022. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Lehet alapból is az.
2022. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Nemcsak nárcisztikus, hanem elég sokféle személyiségzavar létezik, csak most a nárcisztikus a "divat-irányzat" laikus körökben.

Határ... Nehezen megfogalmazható.

Ha a gyerek kifejezheti érzelmeit, nincs az mutatva felé, hogy "ha rossz vagy, nem szeretlek", valamint nem maximális elkényeztetéssel van nevelve, hogy semmit se kell tennie, sem úgy, hogy bármit megtehet nulla következménnyel, akkor kisebb az esélye, hogy pszichés problémái lesznek.

2022. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az érdekelne, hogy hogy hol a határ konkrétan az elkényeztetésben, lehet rosszul tettem fel a kérdést. Van egy konkrét személy, akinek a neveltetését elemzem mostanság, és ezt szeretném jobban megérteni. Borzalmas személyisége van, a lánytestvérének méginkább. Laikusként amennyire utánaolvastam, nárcisztikus személyiségzavaruk van. Arra nem fogok költeni, hogy harmadik személyként szakemberrel analizáltassam őket.
2022. márc. 31. 09:32
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

"utánaolvastam, nárcisztikus személyiségzavaruk van. Arra nem fogok költeni, hogy harmadik személyként szakemberrel analizáltassam őket."

Pláne hogy szakember (ha hiteles akar maradni) ilyet nem is vállalna, mert csak a te elmondásod alapján kapna képet azokról az emberekről, akikről diagnózist kellene felállítania.

Szerintem másfelé is terelheted a gondolataidat, biztos van életedben számos megoldandó probléma.

2022. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de saját magam is el tudom dönteni, hogy mivel töltsem az időmet, nem kérek hozzá segítséget random válaszolóktól. A kérdésre válaszolj légyszi, köszönöm.
2022. márc. 31. 09:40
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Más (körvonalas, sejtető) elmondása alapján, a konkrét személyek ismerete nélkül a kérdés megválaszolhatatlan.

Ha pedig hamis önbecsülés-növelés a cél ("szörnyűséges hogy ők milyenek de bezzeg én!"), akkor is tévúton jársz.

2022. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem a saját önbecsülésemmel foglalkozom, bár nem tagadom, normálisabbnak tartom magam a fent leírt személyeknél. De ez legyen az ő bajuk, nekem már most is nagyon jó, nincs szükségem arra, hogy a neten vagy bárhol hízlaljam az önbecsülésem. A konkrét személyek ismerete ennek a kérdésnek a megválaszolásához egyáltalán nem is szükséges.
2022. márc. 31. 09:52
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Rendkívül szükséges lenne az adott személyek élőben történő ismerete és talán még a családé is. Azt írod, ilyenek lettek és kérdezed a "határt".

Valamiért lelkileg kényszert érzel hogy az illetőkkel foglalkozz, ennek valódi okát is megkeresheted.

2022. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!