Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Külföldön élők, titeket is...

Külföldön élők, titeket is malacperselynek néznek a magyarországi családtagok?

Figyelt kérdés
Azokhoz szólna a kérdésem, akik külföldön élnek és esetleg van/vannak olyan családtagkaik, rokonaik, akik automatikusan ajándékokat és/vagy pénzt várnának mondván, hogy külföldön sokkal jobb anyagi körülmények közt élnek. Ti hogy kezelitek ezt? Volt belőle bármilyen konfliktus?

2022. máj. 2. 17:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Igeb vannak Németországi rokonaim akik néha haza jönnek de nem veszem természetesnek hogy hűdenagy ajándékot vegyenek nekem,de ha adnak elveszem.
2022. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Mi amikor hazajártunk éveken át rengeteg ajándékkal megpakolva mentünk. Soha senkit nem hagytunk ki. De azt vettük észre, hogy kevés emberkéktől eltekintve a legtöbb rokonnak addig vagyunk érdekesek amíg az ajándékokat át nem adjuk. Utána a munkára hivatkozva nem érnek rá, nem látogatnak meg minket, menjünk mi.(mármint otthon is van lakásunk ha hazamegyünk ott vagyunk) Majd jött az az időszak, hogy előre megírták, hogy miket vigyünk nekik. "neten láttam, kint Ausztráliában kapható, hozznál?- Tudsz kenguru vagy krokodil burgert hozni?-etc..10 év után leszoktunk erről. Nincs ajándék. Ha hazamegyünk, előre szólok hogy ettől-eddig a napig otthon leszünk. Aki szeretne velünk találkozni az meglátogathat minket.Már rég nem rohanunk senki után.
2022. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Az én rokonaim nem ilyenek, pedig kimondottan jómódban élünk kint, de akkor nem.(szűkebb rokonság, unokatestvérekig bezárólag) többiekkel nem ngyon tartjuk a kapcsolatot.
2022. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
99%
Csak azokkal ajándékozunk, akikkel itthon is ajándékoztunk egymásnak. És oda-vissza működik. Ők is szoktak nekünk csomagot küldeni. Pl. túrórudit. 😁
2022. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
99%

Külföldön élek, és miután megtudta pár rokonom akikkel amúgy nem tartottam a kapcsolatot, mert vagy én kerestem őket vagy soha nem kerestek. Ismerősök barátok szintén, ők azonnal megtaláltak.

Van aki azonnal jönne nyaralni, másik egyből kéreget. Kedvencem az volt hogy választások után a halálomat kívánta családommal együtt különböző válogatott módon, aztán kis pihi után mint ha mi se történt volna jönne nyaralni persze én fizessek mindent.

Elhajtok minden ilyet a p. ba.


Jó részük kedves aranyos, és nem várnak el semmit. Örülnek ha látnak.

Max apróságokat kérnek. Édesség, suvenire ilyesmi.

2022. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

1. A malacperselybe BETENNI szoktak pénzt, nem kivenni belöle!

2. Nálunk nem divat, hoyg a rokonok másoktól pénzt várnak el, függetlenül attól, ki hol él.

3. Sok éve élünk ugyan külföldön, de eddig senki nem követelözött.

4. Ajándékot úgy viszünk, hogy megkérdezzük, ki mit szeretne, eddig senki nem lépte át a jó ízlés határát az ár tekintetében. Akinek nincs óhaja, annak valami jelképeset adunk, de a látogasátok meg kapcsolattartás nem erröl szól.

2022. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván igen. Nekünk is van külföldi rokonunk és a tág családi körből mi vagyunk az egyetlenek, akik nem nyaralgattunk náluk és nem utaztunk ki hozzájuk, ill. nem építettünk házat az ő költségükre.
2022. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Én is sok éve külföldön élek, de soha nem tapasztaltam ezt se a családtól, se barátoktól. Valószínűleg azért is, mert nálunk az anyagiaskodás elég megvetendő a családban, így tudattalanul barátokat is így választok.

Apukám szokott néha kérni ezt-azt, de amúgy is segítem pénzzel meg tárgyakkal, mert nehéz anyagi helyzetben él, szóval ez nem probléma, és soha nem kér nagy dolgot. Pedig úgymond rákaphatott volna, ha olyan ember lenne, mert pl autót is mi vettünk neki, de látszott, hogy rosszul érzi magát tőle, annak ellenére, hogy hatalmas segítség volt neki.

2022. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem olyan nagy a csaladom sajnos (vagy szerencsere), szulok, testverek es az o gyerekeik.

Nincsenek raszorulva a tamogatasra, inkabb csak a gyerekeknek viszek aprosagot, foleg edesseget, ha hazamegyek. De sosem vartak/varnak el semmit.

2022. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Külföldön élünk. Ha megyünk haza mindig viszünk egy csomó sört meg csokit, de ennyi. Illetve meg szoktuk hívni a barátokat, családtagokat hozzánk. Ilyenkor vendégül látjuk őket.
2022. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!