Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Külföldön élők, titeket is...

Külföldön élők, titeket is malacperselynek néznek a magyarországi családtagok?

Figyelt kérdés
Azokhoz szólna a kérdésem, akik külföldön élnek és esetleg van/vannak olyan családtagkaik, rokonaik, akik automatikusan ajándékokat és/vagy pénzt várnának mondván, hogy külföldön sokkal jobb anyagi körülmények közt élnek. Ti hogy kezelitek ezt? Volt belőle bármilyen konfliktus?

2022. máj. 2. 17:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csak ünnepekkor járunk haza akkor viszünk ajándékot de ennyi, azt meg nem anyagi oldalról nézzük.
2022. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%
Amerikaban elek nehany eve. A rokonaim tudjak hogy nem vagyok jomodu es nem varnak el ajandekokat, nem keregetnek, nem sajnaltatjak magukat hogy szar az elet Magyarorszagon. Sot, van olyan rokon aki meg ad is penzt ajandekba vagy elkuldi nekem.
2022. máj. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
98%

Angliában élek 16 éve már. Anyámhoz szoktam hazamenni látogatóba, de akkor meghív magához a nővérem is. Soha nem vár el semmit, de mindig viszek pár doboz jófajta teát, dobozos teasüteményt. Nővérem is viszonozza mindig, nála ebédelek olyankor, süt-főz finomakat, és felpakol saját főzésű pálinkával, szóval oda-vissza működik.

Pénz kérés és adás soha nincs, anyunak néha hozok használati tárgyakat, amire tudom, hogy szüksége van. Vagy elmegyünk bevásárolni, múltkor fizettem a szemüvegét, kényelmi cipőjét, ilyenek.

2022. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Jó ilyen válaszokat olvasni. Mi a férjemmel külföldön élünk, és hát az én szüleim sok mindent elvárnak. Dolgoznak ők is, megvan mindenük, hitelük nincs, de olyanokat mondanak, hogy mivel mi jobban élünk, erkölcsi kötelességünk nekünk őket támogatni, nekünk nagyobb ajándékokat vinni, meghívni őket, fizetni nekik mindent stb.

Persze, nem megyek bele ezekbe a dolgokba. Olvasva a válaszokat jól látom, különösen szemét szülőkkel áldott meg a sors. :D

2022. máj. 3. 15:38
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi sose tagadtuk hogy nem élünk nagy lábon és hogy spórolunk. Hazamenve nem szórjuk a pénzt, nem járunk drága márkás cuccok an sem. Azt hiszem 2 alkalom volt hogy észrevettem hogy ki akar használni valaki de elébementem a dolgoknak, nem hagytam. Még férjem nővére szokott beszólogatni a pénzre hogy bezzeg nekünk milyen jó miközben nem is tudja pontosan mennyit keresünk, sőt én tudom hogy ő semmivel nem keres rosszabbul otthon mint mi itt külföldön. Dehát ez csak rosszindulat.

Mindenki más normális, szülők is. Nyaralni voltak nálunk mert akikkel jóban vagyunk azokat mi szoktuk hívni, de pl a repulojegyet eddig csak a szülőknek fizettük mert nem vagyunk milliomosok (mint írtam ezt nem is titkoluk) . Ha jönnek vendégül látjuk őket meg szabadnapot kérünk, de nyilván ez a mi választásunk és kikapcsolodásnak is jó.

Olyan szerencsére nem volt hogy valaki bejelenti hogy jön és kellemetlen lett volna. Ebben az esetben talán megmondanám higy dolgozni fogok ezért nem biztos hogy ráérek velünk menni ide-oda (tehát magának kell fizetni az utazásokat) vagy hogy ezzel és ezzel a távolsági busszal tudnak eljönni a reptérről hozzánk mert éppen akkor dolgozunk (én ezt egy átlag nyaraláskor megcsinálom egy idegen országban ahol nem beszélem a nyelvet úgyhogy ők is meg tudják ha akarják). Ha ezután is akarnának jönni akkor nem éreznék lehúzás szagot.

2022. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékokat annak vittünk akiket szeretünk de tőlük nem sajnáljuk.

Akikkel nem vagyunk szoros kapcsolatban nem viszünk semmit. Akkor se vinnék ha otthon élnék. Miért vinnék most? Ha kérnénk megmondanám hogy nem foglaltam külön bőröndöt mert így is 10 ezer volt egy 20 kilós úgy higy sajnos (😉) nem tudtam hozni.

Olyan viszont szokott lenni higy kifejezetten kérnek valamit higy vegyük már meg vagy mi kérünk valamit otthonrol de ilyenkor természetes hogy egyből átutaljuk a pénzt.

Én tényleg olyan vagyok aki nem szereti megbántani az embereket, de a saját káromra se akarok dolgozni. Szóval ha olyan van hogy kérnek valamit hogy vedd meg és te nem szeretnéd a pénz miatt akkor mond hogy "Természetesen! Elküldöm a számlaszámomat."

15-ös voltam.

2022. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vegyes. Pl. rám írt Facebookon az unokatesóm, hogy küldjek neki pénzt. Életemben egyszer találkoztam vele. De apám is állandóan kér. Más szerencsére nem kér. Megélek, de gazdag nem vagyok csak azért mert külföldön élek. Ok, hogy többet keresek, de csak a lakás nekem 800 Euró, úgy, hogy nem albérlet és nem fizetek hitelt sem. Ez csak a számlák, közös költség, áram, fűtés, víz, parkolás illetve internet/telefon.
2022. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mondjuk én Romániában élek, a legtöbb embernek erről az országról nem a gazdagság jut eszébe.

Amúgy irtó pofátlanságnak tartom ezt. Ajándékot először is hogy lehet “elvárni”? Az akkor nem ajándék, hanem leadott rendelés.

2022. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!