Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Visszavonhatjuk a keresztszülő...

Visszavonhatjuk a keresztszülői felkérést?

Figyelt kérdés
A férjem a bátyját szerette volna az első babánk keresztapjának, én inkább egy baráti házaspárt. Végül megbeszéltük, hogy a családtag előnyben, így felkértük a férjem bátyját. Aki azt felelte, hogy ha fiú lesz a gyerek, akkor nagyon szívesen... Még nem tudjuk a baba nemét, de ha fiú lesz én akkor sem szeretném őt a keresztapjának. Lassan a férjem is beleegyezett, hogy mégis a barátnőméket kérjük fel. A kérdés, hogy a sógornak hogy tálaljuk, hogy ha fiú lesz akkor sem ő lesz a keresztapa?

2022. júl. 19. 10:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Pont így. Hogy nem akarjátok keresztszülőnek a megjegyzése miatt. Én se akarnék egy hímsovinisztát a gyerekem közelébe, hogy átadhassa az idióta nézeteit neki.
2022. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem teljesen mindegy, hogy mi van az egyházi papírban. A keresztszülőség hivatalosan (a törvény előtt) egy törvény által el NEM ismert fogalom, semmilyen JOGI kötelezettséggel nem jár.


Amúgy meg megmondjátok neki, és kész. Punktum. Ezt szerintem nem kell becsomagolni, tálalni egyáltalán.

2022. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
99%
"Józsi nem akarunk téged mégsem keresztszülőnek." Ennyi. Mekkora bunkó ez a rokon egyébként. Elképesztő... 😅
2022. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne, hogy mit válaszoltatok erre, hogy "ha fiú lesz, akkor igen".
2022. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Hogy még nem tudjuk a nemét.
2022. júl. 19. 10:56
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
szepen elmondod neki, hogy mas feltetelek nelkul valalta a keresztapasagot, ezert nem o lesz a gyerek keresztapja
2022. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%
Anyum mesélte hogy mikor terhes volt velem akkor a dédipapám mondta neki hogy ha fiú lesz a gyerek akkor ad anyumnak 30.000 Ft-ot. Lány lettem. És kajak ezzel az indokkal nem adott neki egy vasat sem. Ezt a történetet is nagy tahóságnak éreztem mikor néhány éve elmesélte. De nem gondoltam hogy ez a mai világban is jelen lehet a modern Európában... 😅
2022. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg azt mondtam volna, hogy remélem lány lesz ... Mekkora here...
2022. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
egyértek a 8-al
2022. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
14%

Ti vagytok az ostobák, kérdező!

Még meg sem született, sőt eszerint még korai terhességről van szó, ha a nemét se tudjátok, de máris megmondjátok a férjed bátyjának, hogy őt kéritek föl keresztszülőnek. Aztán utána meg meggondoljátok magatokat és vissza akarjátok vonni a felkérést. Na, ez ám a bunkóság!


Normális ember először megvárja, hogy élve megszülessen a kisbabája. Gondolom nem egyhetes korában akarnátok megkereszteltetni.

2022. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!