Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az miért alakult ki büntetőügy...

Az miért alakult ki büntetőügyekben, hogy a vádlott bármikor tehet vallomást, és vissza is vonhatja, majd akár annak ellenkezőjét is vallhatja, és azt is visszavonhatja - büntetlenül, azaz ellentmondó vallomások miatt nem lehet önmagában elítélni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Önmagában a vallomás nem perdöntő, ahhoz terhelő bizonyítékok is kellenek. A bűnözők 90%-a azt vallja eskü alatt, hogy ártatlan. Mégis elítélik mert a bizonyítékok igazolják hogy hazudik.
2022. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Mert már nem a középkorban vagyunk, ahol vallomás alapján ítéltek el embereket, amiket sokszor kínzással, fenyegetéssel csikartak ki.

Ma objektív bizonyítékok alapján döntenek, legalábbis ideális esetben.

2022. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De azért, ha valaki össze-vissza tesz vallomásokat, akkor az gyengíti a védelem pozícióját a bíróság előtt, nemde?
2022. júl. 8. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem, mert, mint mondtam, objektív bizonyítékok alapján ítélik el.

Azaz van-e valami kézzelfogható bizonyíték arra, hogy elkövette azt, amivel vádolják, vagy se.

Kamerafelvétel, ujjlenyomat, DNS nyom, cellainformáció, bármi.


Tehát hiába sétálnék most be én a rendőrségre, és tennék vallomást, hogy én öltem meg VV Zsanetet, nem ítélnének el, mert nincs rá semmi bizonyíték, mert hát nem én voltam.

2022. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4. Erre azt tudom mondani hogy ismertem belülről ítélkező bírót és mint szubjektív ember mondta ezt el nekem. Másik hogy olvastam ítéletet, ahol kitért a bíró a vallomásban lévő ellentmondásokra, amik erősítették a bűnösségben való ítéletét. Kvázi lehúzta az elítéltet a szánalmas mentegetési próbálkozásai miatt.

Ettől még megállja a helyét hogy hiába vállalsz fel a bűntényt ha nincs bizonyíték ellened.

2022. júl. 8. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:
5: 😆. Te mindenkit hülyének nézel, ugye?
2022. aug. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!