Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni egy folyamatos...

Mit lehet tenni egy folyamatosan pénzt kunyeráló rokonnal? Kisebb összegek, de folyamatos, illetve ugye még vissza sem adja az előzőt már keri a következőt. Férjem nagynénje.

Figyelt kérdés

Természetesen nem csak nekünk tartozik, kollegainak, mas rokonoknak, szamla elmaradasa is van. De mellette cigizik, minden hulyesegbe, mobil elofizetesekbe, eletbiztositas kotesbe stb. beleugrik...persze dohanyzik,magara kolt...Dolgozik, csak a penzt nem tudja beosztani szerintem.


Ferjem mindig elmondja, hogy ez az utolso, hogy ad, aztan eltelik egyhet es megint ad mert erzelmileg tud ra hatni a no...mar honapok ota tartozik...



2022. okt. 28. 12:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
1%
Én tudom a megoldást.
2022. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%
Én megmondanám a rokonomnak, hogy eddig és nem tovább. Az eddig kapott összeget tartsa meg, mert valószínűleg úgyis csak sohanapján adná meg, és viszlát. Azért ahhoz elég vastag bőrnek kell lennie az arcán, hogy úgy kér újabb összeget, hogy az előzőt még vissza sem adta.
2022. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
4%
Kérdés, hogy ti hogy álltok anyagilag. Ha belefér, hát akkor segítetek egy elesett emberen. Nem mindenki sikeres, nem mindenki egészséges, normális.
2022. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Kettesnek igaza van, itt a férjeddel van a gond.

Nálunk közös kassza van, így ha valamelyik fél nem akar adni, akkor nem adunk.

2022. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
19%
Valszeg ez valamilyen viselkedéses függő viselkedés nála. Hasonlóan lehet kezelni, mint a többi függőséget.
2022. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
98%

Ez egy spirál, amiből azok a kölcsönadók, akik előbb unják meg ki tudnak lépni minimális veszteséggel, akik viszont engedik hülyére venni magukat a végén még magukhoz is költöztethetik a kedves rokont. Persze csak időlegesen, az a tíz-húsz év gyorsan elszalad.

Ti melyik csoportba szeretnétek tartozni?

2022. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
98%
Vigyázat! Nekem volt kolléganőm, szintén fűnek-fának tartozott, ő is cigizett, inkább nem evett, meg hülyeségekre szórta a pénzt. Aztán egy hétvégén kapta magát és meghalt. Megállt a szíve, pedig nem is volt öreg. Volt olyan évtizedes barátsága, akinél majd kétszáz-ezer forintos tartozása volt, na az ki volt cseppet akadva.
2022. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
Én sem értem, hogy miért nem a férjedben keresed a problémát. Rajta kell vátoztatni, mert a kunyeráló sosem fog.
2022. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
8%
Miért kell rögtön a férjét szapulni? 🤦🏻‍♀️Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak tőlem a bátyám kéregetett folyton és se én, se a férjem nem tudtunk neki nemet mondani, pedig mind a kettőnket idegesített már a jelenség. Aztán elkezdtük neki mondani, hogy nincsen pénzünk, most nem tudunk adni stb… és így leállt, de nem is sértődött meg.
2022. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%

19-es, mert ebben a helyzetben a férj is ugyanolyan hibás. Oké, hogy az ember ad egyszer-kétszer, de folyton?


A f*szért nem lehet nemet mondani. Azt mondod, ti is ezt tettétek, most akkor miért baj, hogy azt javasoljuk a kérdezőnek, ő is vegye rá erre a férjét?

2022. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!