Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek hogy néz ki egy...

Szerintetek hogy néz ki egy egészséges anya fia kapcsolat felnőttkorban és később, ha már a férfinak családja van?

Figyelt kérdés
2022. nov. 4. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre egyértelmü választ nem lehet adni, márcsak azért sem, mert semmiféle kapcsolatot nem lehet egyértelmüen definiálni, hogy mennyire van rendben az gyakorlatilag csak a két féltöl függ
2022. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
A szokásos GYK-probléma az érzelmileg leválni képtelen anyucipicifiáról?
2022. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Amikor a férfi a feleségét (+gyerekét) előbbre tartja, mint az anyját. Tehát nem az anyja dolgait intézi elsődlegesen pl ház körül, bevásárlás, stb, hanem a felesége és gyereke életét menedzseli. Természetesen, ha az anyja rászorul mondjuk a fűnyírásra, vagy egyéb házi munkára pl kerítés javítás, akkor segít, de nem úgy és akkor, amikor anyuka óhajtja. Mert mondjuk épp program van a gyerekkel de a mama szerint azonnal le kell vágni a füvet. Hát szerintem nem így megy.

A másik meg, én meny vagyok, a gyerekem születése után romlott meg a viszony. Anyósom azt hitte övé a gyerek, őneki szültem. Állandóan itt volt, rengeteg ósdi tanácsot akart rámerőltetni, mindenbe beleszólt, mindent jobban tudott. De egyszer sem ajánlotta fel, hogy pihenjek egyet, majd ő elmosogat. Aztán egyszer olyat szólt, hogy megelégeltem és elzavartam. Ő szerinte én nem voltam (mondjuk most sem) jó anyuka, ugyanúgy, mint az én anyám, aki sajnos belehalt az alkoholizmusba. Ő valóban elhanyagoló romlott nő volt. Anyósom valódi problémája az volt, hogy nem tudott irányítani, nem az volt, amit ő akart. Szerencsére férjem is pontosan átlátta ezt, és az anyja nem tudott bemocskolni. Szóval a férfi legyen férfi.

2022. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
95%

Családos férfinál szerintem a legfontosabb, hogy felfogja, hogy az új családja (házastárs, gyerek) az elsődleges, és nem a szülei. Ha nem érzi magát késznek arra, hogy őket tekintse a legfontosabbnak, akkor még egyáltalán nincs itt az ideje a családalapításnak.


A szülők, vagyis a kérdés alapján az anya részéről egészséges hozzáállás kell. Tiszteletben kell tartania a fia idejét, kötelezettségeit, az új család igényeit stb. Gyakori hiba, hogy elkezdi méregetni a fiatal feleséget, bírálja, beleszól, hogy hogyan neveli az unokát stb., ha ezt a férj hagyja, és nem áll ki a felesége mellett, akkor kár volt nekiállni az egésznek, maradhatott volna otthon is az édesanyja szoknyáján.


Mindkét félnek tisztelnie kell a másik magánéletét. Lehet egymást szeretni, és jó kapcsolatot ápolni, de az anyának is saját élete és feladatai vannak, meg a fiúnak is. Segíteni és támogatni kell egymást, de nem kontrollálni, szurkálni, bántani. Pénzügyekben ugyanígy, szükség esetén segítsék ki egymást, de ne legyen rendszeres vérszívás egyik oldalról sem.

2022. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
3: tök jó a definíció! :) Igen, ez így teljesen OK lenne....
2022. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
Ahány ház annyi szokás erre.
2022. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!