Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fiúk, lányok! Milyen a kapcsol...

Fiúk, lányok! Milyen a kapcsolatotok az első unoka testvéreitekkel? Vagy gyerekként milyen volt? Mennyi első unoka tesótok van?

Figyelt kérdés
(Első unoka tesó a szülő testvérének a gyereke)
ápr. 24. 20:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Nekem jó a kapcsolatom vele. Egy unokatestvérem van, ő 22 évvel idősebb nálam. Amikor megszülettem, ő jött ki hozzám az USA-ba bébiszitterkedni 1 éven keresztül. Kiskoromban szorosabb volt a kapcsolatunk, de most már majdnem 3000km van köztünk és csak ünnepekkor látjuk egymást. Azóta lett saját gyereke, férjhez ment, éli az életét. A nagy korkülönbség miatt meg nincs is túl sok közös téma.
ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen egy se.
ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
2 van, egyáltalán nem ismerjük egymást, én egyszer láttam őket baba korukban.
ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként évente 2x találkoztunk kettőjükkel, amíg a közös nagymamánk meg nem halt. Akkoriban semleges volt a viszonyunk, de inkább nem kedveltem őket. Az elmúlt 10 évben talán 2x találkoztunk, abszolút idegenek vagyunk egymásnak. Kb 10-15 éve született egy harmadik unokatestvérem, őt összesen láttam eddig 2x életem során.
ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
5 van, a legfiatalabb is 20 evvel idősebb nálam. Egyet kb. 3x láttam életemben (az apja külföldre ment és nem nagyon nézett vissza) A többivel kicsi gyerekkoromtol kezdve jó kapcsolatom volt a nagy korkülönbség ellenére, de kulonbozo csaladi viták miatt ma már csak egyikükkel vagyok beszélő viszonyban, vele jó a kapcsolat.
ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
100%
14 unokatestvérem van, egyiket se kedvelem ma már, gyerekként 3-mal jól elvoltam, illetve az egyik idősebb uncsim állt hozzám közel, de évek óta egy szót sem váltottunk.
ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sok van, mert apámék 11-en voltak testvérek. De mivel apám a legfiatalabb és neki is 40 fölött lett gyereke, az unokatestvéreim gyerekeinél is sokkal fiatalabb vagyok. Emiatt nem igazán volt velük kapcsolatom, ugyanolyan rokon felnőttek voltak, mint a többi, évente 2-3 alkalommal láttam őket, legalábbis akik a közelünkben laktak vagy jártak oda. Már rég nem tartjuk velük a kapcsolatot, még gyerekkoromban megromlott a dolog a szüleim és köztük.
ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 4 van. Anyai oldalról 2 srác, nálam pár évvel idősebbek. Gyerekként sem sokat jártunk össze (anyám nincs jóban a testvérével). Most mindketten külföldön laknak. Az egyiket évek óta nem láttam, a másik néha jön látogatóba, őt olyan évi egyszer-kétszer. Jó arcok amúgy mindketten (legalábbis ahogy emlékszem), de nincs igazán kapcsolatunk.

Apai oldalról is két fiú van, ők viszont jóval fiatalabbak nálam, már a nagyobbik születésénél is nagykorú voltam. Úgyhogy velük inkább nagynéni szerepben érzem magam, korban közelebb vannak az én gyerekemhez mint hozzám. A másik része a dolognak, hogy nagyon neveltlenek. Nem túlzottan kedvelem őket. A nagyobbikat még csak-csak bírom ha épp jó passzban van, de a kisebbikkel szerintem két értelmes mondatot nem váltottam még életemben. Pedig velük azért olyan kéthavonta találkozom.

ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Apám egyke, anyámnak egy öccse van, így csak felőle vannak unokatestvéreim. A szüleim és a nagybátyjám felesége között volt egy vita még amikor nagyon kicsi voltam, így egész életemben évente 1-2 alkalommal találkoztam velük. Alapvetően nincs velük semmi bajom, meg nekünk semmi közünk nincs a szüleink konfliktusához, de olyan nagyon nem keressük egymást, mert nagyon külön nőttünk fel. Valamelyik nap voltak nagybátyjámék látogatóban anyukámnál, találkoztam az egyik unokatesómmal, egész jól elbeszélgettünk, semmi konfliktus nincs közöttünk, de gyakorlatilag nem igazán van közös az életünkben.
ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

#9 vagyok:

Így utólag hozzáteszem, hogy 3 unokatestvérem van.

ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!