Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy energia vámpír családtagga...

Egy energia vámpír családtaggal hogy közöljem, hogy kicsit nagyobb távolságot szeretnék tőle?

Figyelt kérdés
Párom testvérének feleségéről van szó. Teljesen az a típus, akivel egyáltalán nem tudok egy légtérben lenni, és ez egyre erősebb bennem. Egy energiavámpír, önző, csak az lehet, amit ő akar, mindig mindent neki kell csinálnia, mindenki mást elnyom, eszméletlenül én központú, mindenkit folyamatosan túlharsog, megőrül, ha nem ő a középont és érzem, ahogy 0 energiám lesz mellette. Már volt egyszer egy ugyanilyen kolléganőm, akkor lebetegedtem, olyan szinten készített ki ezzel a stílussal. Nem akarom megbántani, szerintetek hogy lehet vele közölni, hogy kicsit nagyobb távolságot szeretnék vele tartani? Az a baj, hogy állandóan szervez valamit, nyaralás, karácsony, születésnap, stb. Például egy nyaralásra mit mondjak? Mért nem akarok velük menni? Nyilván ha én nem megyek, akkor a párom se, szóval az nem megoldás, hogy én kerülöm, mert ott a párom is, aki viszont nélkülem nem szívesen megy sehova. Nyilván 1-1 alkalmat kibírok valahogy, de ez a rendszeres nyomulás sok nekem. Egyébként páromat állandóan hívogatja, esküszöm többet hívja, mint én. Ez is sok nekem egyébként. Van neki férje, mért nem őt hívogatja? Valami indokot mindig kitalál, hogy ő legyen a középpontban. Szóval megbántás nélkül hogy lehet leszerelni egy ilyen embert? (Egyébként egy lelkileg sérült emberről van szó, rossz gyerekkoral, valószínűleg emiatt lett ilyen, verték, elszökött, stb, nagyon hányattatott gyerekkora volt)
2022. nov. 28. 07:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Asszertívitással.


Egyébként nem értem, pl. egy nyaraláshoz miért kell a család többi része.

2022. nov. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én se értem, valamiért mindenkit állandóan maga köré akar gyűjteni, egy születésnap az náluk kb egy falunappal ér fel, az egész falu ott van de tényleg.. igaz a legutóbbi bulira amit szervezett szinte senki nem jött el, lehet hogy már megunta a többi ember is.
2022. nov. 28. 08:10
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell közölni vele, egyszerűen távolságot hagysz, de ha nagyon sok belőle, akkor ignorálod, amennyire tudod.


Én pl ezért nem járok családi banzájra, mert mindig ott az a rokon is. A többiek sem kedvelik, mert lehúzós, mindennel baja van, panaszkodik, mégis mindig meghívják.


Felőlem? De ha ő ott van, én fixen nem.

2022. nov. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Értem, hogy asszertivitás, de ez konkrétan hogy néz ki? Mit mondjak? Ne haragudj, de túl sok vagy nekem, kérlek ne keress minket ennyit? Ez azért nem jó, mert nyilván nem akarom teljesen elvágni a szálakat, csak nagyobb távolságot szeretnék. De ha ilyesmit mondok neki, szerintem halálosan megsértődik.
2022. nov. 28. 08:12
 5/24 A kérdező kommentje:
Próbálok távolságot tartani, de mindig kitalál valamit, és nyilván érzi, hogy én nem kedvelem, ezért a páromat hívja mindennel, de még azzal is, ami az én anyukámmal kapcsolatos. Emiatt méginkább ki vagyok rá akadva.
2022. nov. 28. 08:14
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mit mondjak?"

. Ezt: "most nem szeretnék menni". És nem magyarázkodsz. Sosem magyarázkodsz.

Ha erőlteti, akkor ismétled magad: "egyszerűen most nem szeretnék menni".

Ezt az egyszerű stratégiát a párod is követhető. Idővel természetessé válik.


Ne kritizáld nyiltán őt, mert egyrészt a család jó részének ezek szerint nincs nagy gondja vele, másrészt ha meg akarod vele beszélni a problémáidat, akkor tett azt, ülj le vele külön. De ha ez nem opció, akkor marad az, hogy akkor mész, ha menni akarsz..

2022. nov. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De igen, párom anyukája is ki van rá akadva. De nem tud mit tenni, ott az unoka. Próbál normális lenni. Direkt nem kritizáltam eddig, csak páromnak mondtam el a véleményemet, de most végképp kiakasztott, azt akarja, hogy szenteste én vigyem át őhozzá az én anyukámat, aki idős, 70 elmúlt, mert neki csak úgy jó, akkor ér rá. Komolyan mondom úgy felhúzott, hogy jobb is, hogy nem engem hívott fel ezzel. Ott lesz legalább 8-10 ember, gyerekek is, anyukám eleve fél a vírustól, és képes lenne odahívni szenteste. Komolyan mondom nem hiszem el. Eleve nincs olyan nagyon szoros viszony, hogy szenteste ott legyünk, másrészt bármelyik másik nap (anyukám nélkül) mennénk hozzájuk, de nem 24én! És csak amiatt, mert az én központú sógórnőm csak akkor ér rá.. hát engem az se érdekel, ha egész karácsonykor nem látom őt, nem fogom őmiatta egyedül hagyni anyukámat otthon, mivel apukám nemrég halt meg. Agyrém.
2022. nov. 28. 09:03
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Azért veled is vannak gondok, ha nem közlöd egyszerűen hogy nem. Anyudnak meg mi köze a párod testvérének feleségéhez?
2022. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Ok, Kérdező, akkor teszek egy próbát: adnál nekem 1 millió forintot?

Csak mert nekem most jól jönne.

2022. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Én hogy közöljem, amikor nem velem beszél, páromat hívogatja? Őszintén, semmi kedvem felhívni, de nyilván ha találkoznánk ebben az esetben megmondanám, hogy nem, ezt most csak panaszkodásképpen írtam le, hogy megértsétek mi a gondom vele.

Fogalmam sincs, hogy anyukámnak mi köze van őhozzá, ezt próbálom én is felfogni, hogy neki mért jönnek ilyen gondolatok? Pont emiatt vagyok kiakadva, nem értem. Egy magyarázat van, tudja, hogy én vele szeretnék lenni szenteste, és ha elhív magához, és viszem anyukámat is, akkor azt hiszi ez így rendben van, hiszen együtt vagyok anyukámmal is, és neki is jó így, mert ő is letudott így minket.

2022. nov. 28. 09:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!