Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennél, ha pont a saját...

Mit tennél, ha pont a saját anyukád tenné ezt veled?

Figyelt kérdés

Már nyáron elhatároztuk, hogy mivel egyik oldalon sem tudjuk a karácsonyt a családdal tölteni rendesen, anélkül, hogy a másik oldalon ebből gond legyen, inkább itthon maradunk és a két ünnep között utazunk a családjainkhoz közösen.

A másik lehetőség az lett volna, hogy mi hívjuk meg őket (nekem és páromnak sincs testvére, tehát egyszer kellett volna a szülőknek utaznia..), de mindkét oldalon azt mondták, hogy a karácsony a pihenésről szól és nem akarnak utazgatni..

Szóval így maradt, hogy mi utazunk.


Tudta ezt mindenki nyár közepe óta, meg is volt minden beszélve, mindenki beleegyezett, mindenkinek jó volt.


Erre anyukám az elmúlt hetekben rákezdett, hogy "persze, jó ez így is, de a legjobb az lenne, ha 25-én jönnétek.. Borzasztóan fáj, hogy ezt mondja és közben azt sugallja, hogy nem lesz így igazi karácsonya. És kezdem azt érezni, hogy az én karácsonyomat is el fogja ez az érzés rontani. :(

A gond az, hogy pont hogy az én szüleim lesznek otthon a két ünnep között. A párom szülei végig dolgozzák azt a pár napot. Szóval ünnepek után amikor megyünk még így is az a felállás, hogy az ő szüleivel a munkájuk után tudunk találkozni pár órára, az én szüleimet meg látjuk egész nap.. Egész nap velük tudunk lenni.

De anyukám még így is azt hajtja, hogy Neki mennyire jó lenne, ha 25-én mennénk oda.

Szerintem ez igazságtalan lenne, nagyon rossz érzés lenne.


Kezdem úgy érezni, ha ezt folytatja, akkor sehol sem fogom jól érezni magam. Sem a szüleimnél, ahova kvázi kikényszerítené anyám, hogy 25-én ott legyünk. Ha itthon leszünk, akkor hallgatjuk majd, hogy de kár hogy nem voltunk ott.. Plusz igazságtalan a párommal szemben, aki alig fogja látni a szüleit. Ha a párom szüleihez megyünk karácsonykor, akkor viszont anyukám még inkább ki lesz.


Már többször mondtam neki, hogy mi miért van, meg hogy nyár óta megbeszéltük. Néha már sírhatnékom van emiatt. NEm tudom már hogyan mondjam neki. Sosem gondoltam volna, hogy pont az anyukám fogja ennyire elrontani a karácsonyi hangulatomat... :(


Hónapokig minden jó volt neki is. Most meg nem tudom mi baja lett. Nem tudom mit kéne tennem. :(


Az a legrosszabb érzés, hogy közben párom szülei sokkal jobban elfogadják a döntéseinket, mint a saját édesanyám, pedig ők fognak kevesebbet látni minket. :(


Ti mit tennétek?


Mindkét helyre meg nem tudunk menni karácsony alatt, mert pont az ellenkező irányba laknak. Szüleim is oda-vissza 6 és fél óra utazás. És a párom szülei is oda vissza 7 óra utazás. Tehát ha ünnepek alatt akarunk mindkettőnk szüleihez menni, akkor nekünk konkrétan nem lesz karácsonyunk, csak egy hosszú utazás lesz az egész. (Hozzáteszem, azért sem akarjuk ezt, mert akkor meg azt mondanák, hogy "de kár hogy csak ennyit voltatok".)


Kezdem feladni, úgysem lesz jó valakinek. :(



2022. dec. 21. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tennék, te elmondtad a döntésedet, nincs mit tenned már.
2022. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

"Anyám, a karácsony nekem/nekünk is a pihenésről szól. 28-át beszéltük meg, akkor megyünk. Addig is puszi, és jó készülődést."

(Telefon letesz)

2022. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Kivsit túldrámázod ezt te is, sírva ne fakadj. Amúgy nem értem miért nem mentek 25-én és pihentek utána, de mindegy, ez a ti döntésetek.
2022. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3 Azért mert, ha aznap megyünk és jövünk is haza, akkor utána fél évig azt hallgatjuk, hogy "de kár hogy csak ennyit voltatok". Ezért lett kitalálva, hogy idén ünnepek után tudunk menni, és akkor nem csak megyünk és jövünk. :(

Egyszerűen nem lehet minden szempontból jó mindenkinek minden. Ha az anyukámon múlna, akkor 24-től 30-ig náluk lennénk és nincs tekintettel arra, hogy ez másnak milyen érzés.


Talán ez fáj a legjobban, hogy csak magával foglalkozik, hogy neki mi lenne a legjobb, neki milyen lesz, meg neki.. Hogy nekünk egyszerre mennyi rokonnal kell kompromisszumot hozni, az nem számít. És lehet túldrámázom, de nagyon fáj, hogy ebben ilyen az anyukám.

2022. dec. 21. 14:21
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, kezdd el magadban tudatosítani azt, hogy nem a te dolgod anyádat boldoggá tenni. Nem a te dolgod az, hogy ő megküzdjön a "kiüresedett fészek" szindrómával. Neked az a dolgod, hogy kezdjed el szépen meghúzni a határaidat és ne engedj az érzelmi zsarolásnak. (Tudom, hogy ez nem könnyű)

Lesz még ilyen az életben, amikor ki kell állni magadért. Kezdjed el gyakorolni. Most.

2022. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hú, mi lesz itt, ha unoka is lesz...
2022. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

"de mindkét oldalon azt mondták, hogy a karácsony a pihenésről szól és nem akarnak utazgatni.."


- Nahát Manci néni, mennyire egyetértünk. Találkozunk jövőre!

2022. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

"úgysem lesz jó valakinek". Na az a valaki ne ti legyetek! Te úgy élj, hogy az neked jó legyen. Hogy ne kelljen idegeneknek nyafognod. A szüleid majd megoldják a saját boldogságukat, azt a feladatot ne vedd magadra. Ne legyél senkinek az áldozata. (Majd a saját gyerekedé lehetsz, de az még odébb van.)

"nagyon fáj, hogy ebben ilyen az anyukám". Márpedig ilyen. Önző, nárcisztikus, hisztis. A te döntésed, hogy hagyod-e neki, hogy tönkretegye az életeteket, vagy képes vagy magadat emberszámba venni. Nem neki kell változnia, ő nem fog. Hanem neked abban, hogy ne vállalod be, hogy a más kapcarongya legyél. És emelt fővel, higgadtan, a lelki nyugalmadból való kizökkenés nélkül elviseled, ha emiatt az 50-60 éves érett asszony óvodás módjára hisztizik. Ha megtapasztalja benned az erőt és tartást, hogy nem hagyod magad manipulálni, majd leszokik róla. Ne érezz emiatt lelkiismeret-furdalást, akkor követnél el hibát, ha hagynád. Az önérvényesítés nem rossz tulajdonság.

2022. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Majd megszokja idővel, mást nem angyon tehet.
2022. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Hadd mondogassa, amit akar, te meg nefüggj tőle ennyire érzelmileg. Ha ő szomorkodni akar karácsonykor, az az ő dolga, neked attól nem kell.
2022. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!