Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kiderítettem valamit. Elmondja...

Kiderítettem valamit. Elmondjam a szüleimnek? Több lent...

Figyelt kérdés

Szóval eléggé fiatal vagyok, ha valami igaz dolgot mondok a világról, családi dolgokról, a szüleim mindig kiröhögnek, "hogy ezt egy gyerek mondja" meg ilyenek. De teljesen igaz tényekről van szó, csak fura nekik, hogy ezt egy gyerek szájából hallják sztem, vagy nem tudom. Biztos értitek.

Tudják, hogy igazam van, csak nem igazán vesznek komolyan. De most itt nem is erről van szó.


Egyébként hihetetlenül gyorsan átlátom a dolgokat, képes vagyok felnőtt fejjel gondolkozni. Sok mindent nem mondanak el néha a szüleim, hogyha kérdezem anyát, hogy miért szomorú, eltusolja, hogy "nem szomorú, csak kicsit bánatos, mert elhagyta a fülbevalóját" ez csak mese, gondolta, gyerek vagyok, úgysem értem.

Kiderítettem, hogy egy ukrán ismerősének leomlott a háza, (ugye a háború miatt) az egyik rokonunkék befogadták, de a nagybátyám kitette őket, utcára kerültek, tőlünk kértek segítséget, de mi sem tudunk segíteni rajtuk. És ez nem az egyetlen dolog, rengeteget akartak már eltusolni, de mint írtam, gyorsan átlátom a dolgokat, és én mindenről tudok.

De itt most nem ez a lényeg.

Vannak tőlünk kb 120 kmre barátaink, nekem kereszttestvéreim. A barátság nem mindig stabil, sokszor volt már dráma és veszekedés.

Sőt, kapcsolat még az is, hogy a nagyobb kereszttesóm (21 éves) összejött az egyik rokonunkkal. Én pedig nemrég fent voltam mamám padlásán és találtam egy hatalmas családfát. Kiderült, hogy a szüleim barátaival, egyben az én kereszttestvéreimmel rokonságban állunk. Ezt egyedül én tudom, meg mostmár ti. De mint írtam, sokszor volt dráma, feszültség.

A nagyobb kereszttesóm és a rokonom gyereket akarnak, a rokonság nem olyan távoli. Ha gyerekük születne, az nagy eséllyel vérfertőzést kapna.

De ha ezt elmondom, egy az, hogy a szüleim nem vesznek komolyan, és olyan veszekedés lenne, amibe bele sem merek gondolni.

Szerintetek mit tegyek?

Elmondjam? Vagy k.ssoljak?


2023. jan. 5. 23:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Aludj
2023. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Ha másodunokatestvér, vagy távolabbi rokon, az már elhanyagolható, egy kis faluban mindenkik legalább ennyire rokonok egymással…
2023. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Butaságokat beszélsz.

Igazából nem létezik olyan, hogy kereszttestvér, csak egyfajta egyszerűsítés.

Vérfertőzést nem lehet kapni. Vérfertőző kapcsolatok létezhetnek.

Magyarországon legálisan akár már első unokatestvérek (testvérek gyerekei) is házasodhatnak, valószínűsítem, hogy ennél lényegesen távolibb az a rokonság, tehát már messze nem beszélhetünk vérfertőzésről.

Szóval ne nagyon kezdj el ebbe belefolyni, mert teljesen jogosan röhögnének körbe.

2023. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Az ilyen magukról túl sokat képzelő, mindent jobban tudó emberektől értelmes ember falra mászik. Nézz magadba, mert így nem csoda, ha kiröhögnek.
2023. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Én is kiröhögnélek a szüleid helyében. Sőt még össze is vernék a családot.
2023. jan. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
94%
Hány éves vagy?
2023. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom minek játszol sherlockot ha totál hidegen hagyja őket.
2023. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
99%
Ja, találtál egy családfát, de csak te tudsz róla. Hisz a családfák csak úgy nőnek a padláson.
2023. jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem álljatok össze azzal a kérdezővel, akinek az anyukájának titkosították az anyakönyvben a vérszerinti apa nevét! Tök jó sztorit írhatnátok. Persze lehet, hogy az is a te műved.
2023. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

Mond el. Majd írd már meg,hogy mit szóltak.

Fúj, ki ne találjátok, hogy unokatestvérek házasodhatnak.

2023. jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!