Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Félek az egyik közeli rokonomt...

Félek az egyik közeli rokonomtól. Tartsam magamat távol tőle? Tényleg bántana, ha egyedül lennék vele?

Figyelt kérdés

Szabadságon voltam, nagymamámhoz mentem 3 hétre és ő is ott él vele sajnos. Nőtlen, munkanélküli legalább 20 éve, bipoláris személyiségzavarral volt régebben diagnosztizálva.


Az utolsó előtti napon volt egy komoly összetűzésem vele, (ezen kívül talán 1x volt hasonló esemény - ott pánikrohamom volt) ahol annyi történt, hogy szembe mentem a véleményével - nem értettem vele egyet. Teljesen nyugodt voltam, gondoltam normális dolog máshogyan gondolkodni dolgokon, majd ő pedig 10 perccel később berontott a szobámba és azzal fenyegetőzött, hogy ha tovább is így viselkedem, akkor megöl engem és a mamámat. Meg hát szereti mások hibáját felidézni vagy azt mondani, hogy igazából soha nem szeretett engem, ha dühös. Ha visszaszóltam volna, biztosan leszorított volna az ágyba.

Ezelőtti napokon meg többször megkért rá, hogy menjek el vele a temetőbe meglátogatni a sírt, azt is felajánlotta, hogy mehetünk este is. Azután mamám valahogyan lebeszélte őt erről. Én nem is értem miért nem tudtam nem-et mondani, pedig sokszor őszintén megmondom, ha valamit nem akarok megtenni. Lehet már akkor éreztem, hogy fura. Nem ilyen volt.

Szóval, az biztos, hogy nem megyek haza többé (külföldön élek) csak remélem a mamám biztonságban lesz(?)



2023. jan. 18. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Soha az életben nem mennék oda többet, az biztos.

És sajnos a mamád biztonságáról sem vagyok meggyőződve.

2023. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem bipoláris, ez őrült! A nagyanyád életveszélyben van, ez az ő és a szüleid felelőssége. A szüleidnek meg kéne oldaniuk, hogy ne éljenek együtt.
2023. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen. Ez csak amolyan "közeli rokon", konkrétabb nélkül?
2023. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség?
2023. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
El kéne távolítani a mamád közeléből. Bolondokházába nem lehetne bezárni?
2023. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni kell.
2023. jan. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a nagymamád életveszélyben van, de erre nem az a megoldás, hogy odamész és te is életveszélybe kerülsz. A szüleiddel kell beszélned, lehet, hogy ők nem is tudnak erről, mert a nagymamád nyilván kellően be van már fenyítve és nem meri elmondani senkinek. De attól, hogy a nagymamád nem mond ellent a pasasnak, nincs rá semmi garancia, hogy egy nap nem fog bekattanni és nem nyírja ki őt. Gyors megoldást igényel a helyzet. A fickónak zárt osztályon van a helye.
2023. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
100%
Ha azzal fenyegetne vki, hogy megöl, annak nem mennék tuti a közelébe. Mert mi van, ha betartja a szavát. Opcionálisan még fel is nyomnám, hogy nyoma legyen, bár ettől még semmi sem fog történni, amíg először vér nem folyik. Igen, meséld el a szüleidnek, hogy mi volt és tényleg ne menj oda. Nem derült ki, hogy lány vagy-e vagy fiú, de érhet ott még más baj is, azon kívül, hogy meghalsz.
2023. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!