Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Érdemes beleszólnom?

Érdemes beleszólnom?

Figyelt kérdés

Anyukámnak a testvére eléggé elszúrta az életét, két jegyese is elhagyta az elmúlt 10 évben, és most állandóan hozzánk járkál kb. minden nap. Végül is az ő hibája miatt hagyta ott mind a kettő jegyese: állandóan bulizott, nem járt haza, és mindig megcsalta őket. Munkanélküli. Azóta minket használ ki: anyámtól állandóan tőle kér pénzt, ebédet, vacsorát kap, és néha itt is alszik nálunk. A cigarettát is nyomja ezerrel ahhoz képest, hogy nincs pénze. Kb. 2 dobozzal szív el egy nap. És a másik az, hogy régebben nem zavart ez a dolog, de az elmúlt pár hónapban már nagyon is. Anyám pedig megsajnálja, és neki ad igazat. Hiába szólunk neki, megsértődik, ha említjük. Az érettségi is csak úgy jött össze, neki 5 évvel ezelőtt, hogy a 2.

ex jegyese, (aki tanárnak dolgozik most már) segített a tanulásban. Az érettségin is 3-szor megbukott. Kb. 3 hónapja munkanélküli, azóta, amióta az utolsó barátnőjével szakított. 32 éves. Tanácstalan vagyok, de nem tudok mit tenni, és lusta mint a dög, mert még arra se hajlandó, hogy takarítson az albérletében, amit anyám fizet már hónapok óta. És ez a helyzet még ront azon is, hogy nem tudok tőle tanulni, mert bekapcsolja a hangszórót, és nyomatja, üvölteti a dup stappat. :D

Ha ez így megy tovább begolyózok, és esküszöm ha 18 leszek, akkor elköltözök. Ja, és majd elfelejtettem azt, hogy anya azon gondolkodik, hogy megkéri, hogy beköltözzön. Apa azt mondta, hogy akkor el fognak válni.. Jó nagy balhéba keveredtem.. A helyemben mit csinálnátok? 17F



2018. szept. 25. 14:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos a nők 80% buta,kihasználható.. Ezek a szituk bizonyítják,egy értelmes nő már elzavarta volna hiába rokon..
2018. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%

Nincs jogod beleszólni ebbe. Anyád meg ha ilyen hülye már bocs hogy hagyja magát megérdemli.

Ezt anyádnak,apádnak kell megbeszélni,de neked ebbe 0 közöd van.

Viszont nem értem,h jön ide, h az érettségije h sikerült. Ezek nem rád tartoznak

Anyádnak kellene a sarkára állni és multimátumot adni. Jól kihasználja anyádat, de apád is ott van, elég gáz h nem tud az sem a lábára állni stb

2018. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
83%
Kicsit bonyolult a kérdés.Sajnos anyádnak jó szíve van,és azt az élősködő testvére ki is használja.Legyél kicsit belátóbb,és adjatok neki kis időt(apád és te)Próbáljátok kicsit terelni,keressen munkát,mert minél tovább halogatja annál rosszabb lesz.Ha másképp nem megy ultimátumot kell adni neki,de ahhoz anyádnak kellene belátóbbnak lennie.Dehát a testvéri kötelék...Sajnos azzal hogy sokáig pátyolgatja-akár a család ellenére is-csak ront a dolgokon szerintem
2018. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
100%
úgy látom a kettes válaszoló is az ultimátumot látja megoldásnak...
2018. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az érettségit azt azért hangoltam ide, mert ugye meg volt annak is a díja, mert már többször bukott meg belőle, és utána már fizetni kellett.

De volt már olyan is, hogy anyának kellett fizetnie a nagybácsimnak, hogy letegye a jogsiját.. Abból is 6szor meghúzták. 2szer azért, mert ittasan akarta letenni a jogsit.. Kb. 3 éve sikerült nehezen a jogsija, mert az az igazság,m hogy anya lefizette a tanárt.. Ezt apa mesélte még.

2018. szept. 25. 15:05
 6/29 anonim válasza:
81%

Ne anyukádtól kérje a pénzt, felnőtt férfi ő is megtudná oldani ha lenne munkahelye. Segitsetek neki munkát tanálni addig sincs a nyakatokon. Ha találtatok majd össze gyüjtögeti magának a pénz egy lakásra.

Meg igy csak kihasználja anyukádat...

A dupsteb meg jó :D. Kérd meg hogy ne hallgassa olyan hangosan mert te szeretnél tanulni és ha már "eltartjátok" tartsa tiszteletben.

/L

2018. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem hinném, hogy mostanában talál munkát, mert egyrészt ő nem is keres, és csak egy érettségije van.

De szerintem közmunkásnak igenis megfelel, de a "csecsebecse kezecskéit, és lábacskáit nem akarja összemaszatolni" mondat jön finomabb változatban. Inkább otthon élvezi a lustálkodást. És annyiit még hozzá, hogy nincs szakmája.. Tehát sehova nem tud jóformán normálisan elhelyezkedni..

2018. szept. 25. 15:13
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A férfi az erősebbik nem,aha meg a lustább élősködőbb kihasználóbb,ingyen élőbb persze erősebb nem,a nők dolgoznak 80 % ban a férfi helyett otthon,3 műszakban is akik egy náthától meghalnak már..Tisztelet a kevés kivételű normális nem elnyámnyilásodott férfiaknak. :O
2018. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez durva. Én a helyedben beszélnék a szüleimmel, főleg anyámmal. Elmondanám, hogy zavaró a folyamatos jelenléte, és mivel zenét is hallgat nálatok, nem tudsz normálisan készülni.

Az egy másik téma, hogy minek pénzeli anyád. Ott vagy te, mint gyerek, tehát gondolom, jobb helyre is mehetne a pénz, mint egy ingyenélő here kitartására.

2018. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Növessz tököt apád helyett is. Amikor bekapcsolja a zenét, akkor menj oda és szó nélkül kapcsold le. Ha pampog közlöd, hogy te tanulsz, ez még zavar, és nem akarsz 30 évesen érettségizni mint egyesek. És közben nézz rá.

És így tovább, ha pénzt kér anyudtól, akkor állj oda azonnal te is, hogy te is mennél moziba a haverokkal, kérsz te is ugyanannyit, mint ő.

Hamar változni fog a helyzet.

2018. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!