Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennének a helyemben?

Mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés

Keresztény családban nőttem fel, de nem ilyan kereszténynek mondjuk magunkat de amúgy semmi családban, hanem egy olyan családban ahol mindenki jár hétvégén templomba(baptista) meg komolyan veszik az egészet, és próbálnak istennek tetsző életet élni stb. Biblia szerint. És elvárják tőlem ugyan ezt. Nem mint lehetőség van ez felkínálva nekem, hanem kb hogy ez a kötelességem. Lenézik és leszoljak, megvetik azokat az embereket akik "világi" életet élnek. Nekik csak egy út van és az az, hogy valaki eljár a templomba meg olvassa a bibliát meg az szerint próbálja élni az életet és aki nem így teszi az egy szar meg majd megy a pokolra stb.

Nagyon kétszínű emberek amúgy, mindegyikrol tudtam meg olyan dolgot már hogy én csak pislogtam, hogy keresztény ember tényleg tesz ilyet? Miközben másokat leszolnak stb.


De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nekem eszem ágában sincs ilyen életet élni, semennyire és anya ugyan már nem él, de apa is ilyen sajnos és persze tudom róla, hogy ő sem egy szent, fiatal korában meg főleg nem volt az, de lényeg, hogy én 21evesen nem merek elmenni haverokkal bulizni esetleg inni néha, nem minden hétvégén, hanem neha. Mert félek attól, hogy mit fog gondolni rólam a család, de főleg apa. Vagyis igazából tudom, hogy mit fog gondolni, azt hogy egy szar vagyok és szegyell engem stb. Mikor bátyám aki már nem itthon lakik ment el buliba akkor pont nekem beszélte ki hogy ilyen szánalmas dolog, hogy iszik meg majd alkoholista lesz belőle stb. És az a baj, hogy nem is áll meg ennyivel hogy esetleg megbeszeli szűk családi körben, hanem elmondja a keresztény testvéreinek is meg stb. És k_rva szar érzés, hogy állandoan attól kell fosnom, hogy a család megvet engem meg leneznek és majd jönnek a kellemetlen kérdéseik meg stb. Dolgozom jelenleg és a fizetesembol egy szerintem egész szép összeget adok is apának minden hónapban. Nem hozok haza senkit, nem iszom itthon, nem megyek minden hétvégén bulizni, csak néha néha és csak jó lenne, ha nem lennék ez miatt egy szar...mert nekem a biblia meg isten meg stb. Engem ezek a dolgok kicsit sem érdekelnek, teljesen hidegen hagy, sőt inkább ellenszenves az egész, soha nem lesz belőlem keresztény ember és ez a családnak nem tetszik. Nem szeretnék itthonról elköltözni, sokat gondoltam már erre, de nem feltétlen tartom ezt jó ötletnek, mert van egy németjuhász kutyám akit nem akarok itthon hagyni, főleg hogy apa amúgy nem nagyon foglakozik vele. Na mindegy elég hosszú lett, de nem tudom mit kéne tennem, nem akarom megfelelési kényszerben leélni az életem.


2023. febr. 19. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Szóval szar otthon, de nem költözöl el, mert van egy kutyád. LOL

Megjött a szokásos keresztényellenes hergelő.

2023. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok semmilyen hergelő, felőlem aztán úgy éli mindenki az életét, ahogy akarja csak adják meg nekem is ugyanezt. A kutyámat pedig nagyon szeretem, sokkal többet jelent, mint ahogy elnézem neked jelentenek ezek az állatok.
2023. febr. 19. 16:52
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Pfff... Nézd, ha az életed jobbra fordulása egy kutya miatt becsődöl, akkor te nem állatbarát vagy, hanem életképtelen.
2023. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Neked csak egy kutya, nekem a legjobb barátom, de ezt te úgysem érted meg.
2023. febr. 19. 16:56
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Én megértem, hogy nem akarod hátrahagyni a kutyádat. Vagy megteremted a módját, hogy vidd magaddal vagy megalkudsz a jelenlegi körülményekkel. Ez van. A családod nem fog megváltozni.
2023. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Pont hogy az egy felelőtlen fsz aki otthagyja a kutyát.

Esetleg olyan albi ahova lehet vinni vagy közel vagy hozzá?

2023. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha neked nem jo akkor költözni kell kb ennyi, ház nem a tied.
2023. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
84%
Nagyon szép, hogy így törődsz a kutyáddal! Ha nem tudod megoldani, hogy elköltözz, akkor csak azt tudod tenni, hogy nem törődsz a család véleményével. Ha nem akarod megfelelési kényszerben leélni az életed, akkor ne tedd! Ha téged nem érdekel Isten meg a Biblia, akkor élj ezek nélkül. És nézd el a családodnak, hogy nekik ez a fontos. Jézus amúgy sosem mondott olyat, hogy ne menj el bulizni fiatalként vagy ne iszogass néha hétvégén... Istent azért ne zárd ki az életedből, mert a hit nem azonos a bigott vallásossággal. Sokkal jobban éreznéd magad, ha azzal foglalkoznál, hogy Istennek megfelelj. Onnantól kezdve nem érdekelne, hogy mit gondol a családod...
2023. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

"Neked csak egy kutya, nekem a legjobb barátom"

Ez itt a baj :/

Ismerkedjél

2023. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
6# dehát ki mondta neki, hogy ne vigye a kutyát? Csomó ember költözik állattal, itt egyedül a kérdező csinál úgy, mintha ez lehetetlen meg kifogás lenne.
2023. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!