Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennének a helyemben?

Mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés

Keresztény családban nőttem fel, de nem ilyan kereszténynek mondjuk magunkat de amúgy semmi családban, hanem egy olyan családban ahol mindenki jár hétvégén templomba(baptista) meg komolyan veszik az egészet, és próbálnak istennek tetsző életet élni stb. Biblia szerint. És elvárják tőlem ugyan ezt. Nem mint lehetőség van ez felkínálva nekem, hanem kb hogy ez a kötelességem. Lenézik és leszoljak, megvetik azokat az embereket akik "világi" életet élnek. Nekik csak egy út van és az az, hogy valaki eljár a templomba meg olvassa a bibliát meg az szerint próbálja élni az életet és aki nem így teszi az egy szar meg majd megy a pokolra stb.

Nagyon kétszínű emberek amúgy, mindegyikrol tudtam meg olyan dolgot már hogy én csak pislogtam, hogy keresztény ember tényleg tesz ilyet? Miközben másokat leszolnak stb.


De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nekem eszem ágában sincs ilyen életet élni, semennyire és anya ugyan már nem él, de apa is ilyen sajnos és persze tudom róla, hogy ő sem egy szent, fiatal korában meg főleg nem volt az, de lényeg, hogy én 21evesen nem merek elmenni haverokkal bulizni esetleg inni néha, nem minden hétvégén, hanem neha. Mert félek attól, hogy mit fog gondolni rólam a család, de főleg apa. Vagyis igazából tudom, hogy mit fog gondolni, azt hogy egy szar vagyok és szegyell engem stb. Mikor bátyám aki már nem itthon lakik ment el buliba akkor pont nekem beszélte ki hogy ilyen szánalmas dolog, hogy iszik meg majd alkoholista lesz belőle stb. És az a baj, hogy nem is áll meg ennyivel hogy esetleg megbeszeli szűk családi körben, hanem elmondja a keresztény testvéreinek is meg stb. És k_rva szar érzés, hogy állandoan attól kell fosnom, hogy a család megvet engem meg leneznek és majd jönnek a kellemetlen kérdéseik meg stb. Dolgozom jelenleg és a fizetesembol egy szerintem egész szép összeget adok is apának minden hónapban. Nem hozok haza senkit, nem iszom itthon, nem megyek minden hétvégén bulizni, csak néha néha és csak jó lenne, ha nem lennék ez miatt egy szar...mert nekem a biblia meg isten meg stb. Engem ezek a dolgok kicsit sem érdekelnek, teljesen hidegen hagy, sőt inkább ellenszenves az egész, soha nem lesz belőlem keresztény ember és ez a családnak nem tetszik. Nem szeretnék itthonról elköltözni, sokat gondoltam már erre, de nem feltétlen tartom ezt jó ötletnek, mert van egy németjuhász kutyám akit nem akarok itthon hagyni, főleg hogy apa amúgy nem nagyon foglakozik vele. Na mindegy elég hosszú lett, de nem tudom mit kéne tennem, nem akarom megfelelési kényszerben leélni az életem.


2023. febr. 19. 16:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztény embernek tartom magam, de a családod hozzáállásával nem tudok egyet érteni. Amit ők képviselnek az nem az igazi hit.


Amit tehetsz elköltözöl, mert más különben családod teljesen tönkretesz. A kutyusodat megtudod oldani úgy vele együtt kóltözöl vagy rendszeresen látogatod. Mert ha "feláldozod" magadat úgy "tönkre" mész, hogy nem fogsz tudni kutyával foglalkozni. Egy szóval te esetedbe nincs más megoldás csak a költözés.

2023. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen ez a kertes házas albérlet jó ötlet, de vajon mennyire könnyen szokna meg egy új környezetet a kutyám? 6eve itt él már velünk. Persze tudom, hogy én gondolom túl talán az egészet. Amúgy meg vannak barátaim, nincs ilyen téren semmi probléma, valaki írta, hogy ismerkedjek.
2023. febr. 19. 21:39
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdező kutya nem macska, hogy helyhez ragaszkodjon. A kutyának az kell, hogy foglalkozva legyen vele. Az mindegy hol lakik.
2023. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nézd, őszinte leszek, én kitűrném otthon, amíg nem futja önerőre. Rakj félre, amennyit csak tudsz, bólogass apádnak, a templomot időnként próbáld azért elbliccelni, járj a magad útjain, ne ossz meg információkat magadról apáddal. Aztán, amint lesz elég pénzed, költözz. A kutya nem a helyhez kötődik, hanem a gazdáhot, és az te vagy.
2023. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát márpedig a szélsőséges keresztények ilyenek. Ha világi életet akarsz élni, akkor el kell költöznöd. Esetleg beszéld meg, hogy vihesd magaddal a kutyád, csak hát arra számítani kell, hogy kutyával nehezen kapsz bérlakást, vagy kerteset.
2023. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
előbb-utóbb úgyis el kell költöznöd és élned a saját életedet. én keresztény vagyok, van házioltáram, lehetőségeimnek megfelelően gyakorlom a vallásom, megvan az ehhez kapcsolódó értékrendem, a családtagjaimnak pedig nincs. ez engem egy pillanatig sem zavar, ők úgy csinálnak mindent ahogy ők tudnak meg akarnak, én meg így. most is pl. nekem böjt van, amit igyekszem betartani, és attól még hogy ők továbbra is zabálnak ahogy nekik jól esik meg húst is esznek, nekem nem kell, és nemet tudok felnőttként mondani arra amit ők csinálnak. szabjál határokat. ha erőltetni akarnak valamit mondd meg hogy nem, mert te mást gondolsz.
2023. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Örvendezz, ifjú, míg fiatal vagy, légy jókedvű ifjúságod idején, és élj szíved vágya szerint, ahogy jónak látod! De tudd meg, hogy mindezekért Isten megítél téged!"

(Préd. 11:9)


Mondd meg, hogy nem azért adta az Isten a szabad akaratot, hogy ők Rá hivatkozva elvegyék.

2023. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!