Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy a párom kiakadt...

Normális, hogy a párom kiakadt azon, hogy meghívtam az unokahúgát ès a párját ebédre?

Figyelt kérdés

A páromról azt kell tudni, hogy nem igazán tartja a kapcsolatot a szülein kívül semmilyen rokonával, ami nekem fura, mert én nem ebben nőttem fel. A lényeg, hogy a munkahelyemen kb egy éve lett egy új kolléganőm, akiről kb fél èv múlva derült ki, hogy a párom unokatestvére. Nagyon kivoltam akadva a páromra, mert már mutattam képeket céges bulikról ès ott volt rajta több képen is az unokatestvére ès a mai napig nem értem, hogy valaki, hogy nem ismeri meg a saját rokonàt. Az volt a kifogás rà, hogy öt éve nem találkoztak. Érdekes én 10 év után is megismerem az osztálytársaimat. Egyébként az egész úgy derült ki, hogy anyósomnál voltunk ès szóba hoztam a kolléganőmet a keresztnevén ès mivel elég ritka neve van anyós egyből rákérdezet a hogy nem-e az xy-ról van szó. Na ott én majdnem elsüllyedtem szégyenemben.

A minap meghívtam a lányt ès az új párját ebédre, mert amúgy nagyon összebarátkoztunk, elmeséltem a páromnak ő meg tökre kiakadt, hogy minek kell ez. Direkt dolgozni fog azon napon. Szóval nem tudom, hova tenni a párom hozzáállást. Engem hoz nagyon kellemetlen helyzetbe.



2023. márc. 26. 16:19
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
98%
Nem kellene megbeszélned a pároddal, ha valakit meghívsz ebédre?
2023. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
98%
Előtte szolnod kellett volna neki ugy lett volan korrekt.
2023. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Na jó csak álmomban sem gondoltam volna, hogy kiakad azon, hogy meghívom az unokatestvérét.
2023. márc. 26. 16:28
 4/50 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan miért is dumálsz bele az ő családi életébe? Milyen jogon bírálod felül?

Egyébként meg 5 év alatt rengeteget változhat valaki, pláne fiatalon. Arról már nem is beszélve, hogy gondolom, előtte sem találkoztak sokat, pont nem az a személy az életében, akinek bármikor emlékezne az arcára.

2023. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként meg a párod anyukája sem tartja vele a kapcsolatot ezek szerint, ha azt sem tudta, hogy egy helyen kezdett dolgozni a fiával.

De te majd nyilván jössz és megmondod egy egész családnak, mit hogy csináljanak, elvégre közéjük érkeztél. Bár ha párodnak hívod, még a felesége sem vagy, de mindegy, akkor sem lenne jogod ilyenekbe beleszólni.

2023. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
90%

Semmi mást nem hallok ki az írásodból, csak azt, hogy: én, én, én én és ÉÉÉN!

A lőtéri kutyát nem érdekli nálatok mi volt. Ez az ő családja, ők máshogy csinálják, ha ezen változtatni szeretne, majd megteszi. A legundorítóbb dolog így a háta mögött cselekedni, jól teszi, ha elmegy otthonról. Te keverted a szart, oldd is meg szépen egyedül.

2023. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hogy neked fura, de nem mindenki tartja a kapcsolatot a rokonaival. Az meg hülye húzás volt, hogy a kérdezése nélkül hívtad meg a csajt meg a pasiját. Valószínű van valami családi titok, amit nem akar hogy tudj, különben nem akadt volna így ki.

Én mondjuk a mai eszemmel, ezek után tuti kivágnálak.

2023. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
96%

A párod gyakorlatilag közölte nonverbálisan és verbálisan is, hogy nem akar kapcsolatot a családtagjaival, főleg a távolabbiakkal, te meg erre a nyakára hozod őket.

Akárkit hívnék meg, alap lenne, hogy megkérdezném a páromat erről, hiszen ha együtt lakunk, abszolút érinti a dolog! Ha meg az ő rokona, akkor pláne... Ha pedig az ő rokona, és ő valamiért nem tartja velük a kapcsolatot, akkor meg fel sem merülne bennem a meghívás anélkül, hogy ne tisztáznám előre a dolgot a párommal!

Gáz vagy, kérdező. Gyakorlatilag azon az apropón, hogy nálatok mi a szokás, rákényszerítesz valamit a párodra. Szerintem tedd össze a két kezed, ha ezért nem hagy faképnél, mert simán lehet olyan a háttérben, amit még nem osztott meg veled (pl egy régebbi konfliktus, rossz emlék,stb), ami miatt gondolni se akar a rokonaira. Te meg önző és aljas módon a legkevésbé sem vetted figyelembe az ő érzéseit.

Szégyelld magad.

2023. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem a kérdező nem gondolta, hogy ebből ekkor balhé lesz. Én se gondoltam volna, hogy zavarná. Főleg ha nem mondott semi konkrétumot, amiért ki nem állhatja az egész családot, miért feltételezné bárki, hogy nem akar találkozni az unokatestvérével. És nem is csak a pasi rokona, hanem a kérdező barátja is egyben. Miért nem hívhatná meg a saját barátait, ha még ráadásul a párjának is a rokona, normális helyen örülnének egymásnak a rokonok.


Amúgy más emberekkel is ilyen elutasító, vagy csak direkt a rokonaival? Egy random ismerősre is azt mondaná, hogy nincs kedve vele találkozni?

2023. márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
93%
Ennél már csak a családon belüli békéltetőktől gázabbak. Ez a kapcsolat valamiért ilyen, senki nem kérte, hogy változtass rajt. És még neked fura a párod reakciója. Hát...
2023. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!