Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családotokban mennyire...

A családotokban mennyire szokás/mennyire volt szokás tartani a kapcsolatot a távolabbi rokonokkal?

Figyelt kérdés

Mi csak a nagyszülőkhöz mentünk mindig + unokatestvérekhez.

A szüleim a saját unokatestvéreikkel nem igazán tartották a kapcsolatot, sokáig a másodunokatestvéreim létezéséről sem tudtam. Később és a testvére viszonya megromlott, így az unokatestvéreket is ritkábban láttam. Sose voltak nagy családi összejövetelek, legalábbis nem hívtak minket :D


Nálatok hogy van/volt ez?


2023. jún. 13. 10:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire, de én már a közeliekkel sem tartom, mert minek? Épp eleget tettek érte.
2023. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Semmennyire.
2023. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Egy " m". Bocsi.
2023. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk szokás volt időnként nagyszülők testvéreihez és az ő családjukhoz is menni, vagy ők hozzánk.

Nekem az anyai és apai nagyszülők, a szüleim, és a testvéreik elég közel élünk/éltünk egymáshoz. Sokan egy városban is.

Nagyszülők testvérei és azok családjai már nem, ők távolabb élnek. De azért találkoztunk időnként, hiszen jóban voltak. Ez persze a nagyszülők halálával azért változott. Most még ritkább. De mindig örülünk, ha látjuk egymást.

Viszont vannak olyan rokonok, akik annyira távoliak, meg nem is hallottam róluk sokat, hogy szinte semmit se tudok róluk.

2023. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Apa tartja egyil unokatesójával elég szorosan a kapcsolatot, velük többször szervezünk találkozókat az évben.

Anyai oldalról unokatesókkal kevésbé (évi egy nagy családi találkozó), de ott meg egy másod unokatesóval szorosabb a kapcsolat.

Mondjuk mi nem a szokásokat követjük, hanem azokkal rokonokkal tartjuk szorosan a kapcsolatot, akikkel nem rokonként is tartanánk. A fent felsoroltakkal van meg a baráti kompatibilitás is. Kötelező kör csak a nagyszülőknél van.

2023. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Metionin ***** válasza:
86%
Semennyire. Akkor találkoztak évente 1-2 alkalommal, amikor még kicsi voltam és mindenkinek földje, kertje volt és menni kellett segíteni egymásnak a szüretekben. Ahogy idővel ezeket eladták, nem is keresték egymást többé.
2023. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Semennyire. Nagyszülőkkel meg anya tesójával tartottuk/tartjuk rendszeresen a kapcsolatot. Keresztszüleim távolabb élnek. Velük csak ünnepekkor beszélünk telefonon, illetve évente egyszer szoktak jönni làtogatóba. Unokatesóm nincs.

Mikor mamámnak volt a temetése, akkor sokan eljöttek. Persze ment az ígérgetés, hogy most már tartani fogjuk a kapcsolatot rendszeresen. A többséggel azóta sem beszéltünk. Volt próbálkozás távoli rokon részéről, aki néha írt neten, de semmi közös téma nem volt, így az is abbamaradt.

Egyébként én irigyeltem azokat mindig, akik nagy családdal összeültek ünnepeken. Mi mindig négyen ünnepeltünk/ünneplünk.

28N

2023. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire, pl egyik nagyszülőm egyik testvérével sem találkoztam soha. Az egyik ágról a másodunokatesóimat láttam eleinte esküvőkön és temetéseken, de már kb 10 éve azokra sem hívjuk egymást.
2023. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon kicsi koromban tartottuk az egész nagycsaláddal, de már akkor roppant kínos és kellemetlen volt mindenkinek. Apám ága utálta anyámat és anyám is őket. Anyám ágával is mindig feszült volt a kapcsolat. Aztán különböző veszekedések miatt leredukálódott a kapcsolattartás kamaszkoromra az anyai ágú rokonaimra, de az se volt mentes veszekedésektől.

Én felnőttként csak szüleimmel és nagymamámmal tartom a kapcsolatot. Apai ágú rokonaimat évek óta nem láttam (nem is érdeklődnek irántam kiskamaszkorom óta), anyai ágúakat néha látom, mert egy településen élünk, de nem is köszönnek nekem (pedig égvilágon semmivel nem járultam hozzá a feszkóhoz). Jobb ez így, nem vagyok híve a színlelt, negédes pofaviziteknek.

2023. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Családon belül is nagyon eltérő. Van olyan, aki bár közel lakik, egyáltalán nem tart vele kapcsolatot a nagyszülőm, van aki meg távolabb, mégis rendszeres a kommunikáció.
2023. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!