Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az alkoholfogyasztási...

Mik az alkoholfogyasztási szokások a családotokban?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy egy családban, ahol szülők és tinédzserkorú és/vagy 18-at betöltött gyerekeik együtt élnek, mik a normális alkoholfogyasztási szokások.


1.) Kérlek titeket, úgy ne írjatok, ha van alkoholista a családban, mert az nyilván nem ideális.

2.) Olyanok se írjanak, akik vallási vagy bármi más alapon nem fogyasztanak alkoholt.


Olyanoktól kérdezem tehát, akik családban élnek, ahol tinikorú vagy fiatal felnőtt gyerekek is velük vannak, rendszeres alkoholfogyasztók, de normálisnak vallják az alkoholfogyasztási szokásaikat.


Olyasmikre volnék kíváncsi, hogy röviditalt pl milyen gyakran fogyasztotok, mikor, együtt e vagy egyedül?

Van e a hűtőben vagy bármi elérhető helyen alkoholtartalmú ital, amire esetleg rájárhatnak a tinik? Mennyire tiltott ez nekik? Voltak e ebből konfliktusok?

Alacsony alkoholtartalmú ital, mint a sör vagy könnyebb bor pedig kísérhet e egy közös vacsorát?

Ugyanannyit kaphat e belőle mindenki, vagy a szülők szabják ki a mennyiséget?


Milyen mennyiség fogy el egy héten kb?


Szülők: hány éves korukban adtatok először alkoholtartalmú italt a gyerekeiteknek?

Akik a gyerekszerepben élnek otthon: hány éves korotokban kaptatok először?


Nem jut eszembe hirtelen több kérdés, szóval bármit mesélhettek, ami eszetekbe jut és idevág.



2015. okt. 30. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Mi értelme van az alkeszeket kizárni?
2015. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Bar en mar nem vagyok tini, de amikor az voltam, akkor a hetvegi ebedeknel csak a szuleim ittak 1-1 pohar bort. Minket ugy neveltek a szuleim, h szamomra es az ocsem szamara akkoriban termeszetes volt, h nem iszunk alkoholt 18 ev alatt. Nem tiltottak soha a szuleim, de ez volt a szokas, h mi gyerekek nem ittunk. Most mar felnottek vagyunk es ha a csaladi ebednel kinyitunk egy uveg bort, akkor egyutt isszuk meg.

Se anyukam, se apukam nem nagy ivo, de ha pl apukam kapott ismerostol hazi palinkat, akkor 1-1 kupicaval megivott pl etkezes elott neha neha, vagy ha vendegek jottek, akkor ok is. De senki nem ivott mertektelenul.

2015. okt. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Szüleim ebédnél sor, bor, ünnepekkor pezsgő.

Tömény nem jellemző, apám néha viszkizett.

Illetve szintén ünnepekkor ebéd előtt esetleg likörözés ment.


A fiúk 17-19 évesek nem isznak alkoholt (elttünk a családban legalábbis). Én most vezetek, ezért alkoholmentes sört fogyasztok. Normál esetben ebéd mellé sört innék szivesen, vagy egy kis bort, de csak ha jó, az íze kedvért.


Én, amikor fiatal voltam rejtegettem egy-egy sört a szekrényemben. Családi piákra nem jártam rá, bár megtehettem volna. (rejtegetés vége: anyám megkérdezte, hogy melyik fajta sört szeretem inkább 18-20 év körül)

2015. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

"Olyasmikre volnék kíváncsi, hogy röviditalt pl milyen gyakran fogyasztotok, mikor, együtt e vagy egyedül? "


Ritkán. Mármint családi szinten ritkán. Néha ha jönnek rokonok, akkor röviditalt kapnak a 17-20 éves "gyerekek" is, vagy most volt egy kis kóstolás, amikor kész lett a pálinka. Kb 2-3 havonta.


"Van e a hűtőben vagy bármi elérhető helyen alkoholtartalmú ital, amire esetleg rájárhatnak a tinik? Mennyire tiltott ez nekik? "


Van. Nincs tiltva, senkit sem zavar, ha esetleg heti 1 sört megiszik valaki.


"Alacsony alkoholtartalmú ital, mint a sör vagy könnyebb bor pedig kísérhet e egy közös vacsorát? "


Alkalmakkal igen. Rendszer nincs ebből, de egy vadpörkölthöz kaphat mindenki egy pohárka bort például.


"Ugyanannyit kaphat e belőle mindenki, vagy a szülők szabják ki a mennyiséget? "


Szülői kontroll, de igazából nincs rá szükség, magától is tudja mindenki a mértéket.


"Szülők: hány éves korukban adtatok először alkoholtartalmú italt a gyerekeiteknek? "


Ilyen sörbe belekortyolás szintjén (kíváncsi milyen az íze, természetesen úgysem ízlik neki) én már kaphattam szerintem általános iskola alsóban valamikor.

2015. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Mikor tini voltam se rejtegettem soha piat. Van egy nagy barpult, ott volt 40-50 uveg vodka, whisey, likor, konyak, stb. Hazi bor, fozott palinka es sor is mindig volt otthon. 1-1 kupica Jagert vagy Whiskeyt neha megittam, de soha nem rugtam be (mondjuk vallasi ok miatt is nem rugok be, de mertekkel fogyasztok alkholot).
2015. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Hogy őszinte legyek otthon szinte egyáltalán nem iszunk. Néha max borozunk. Ha olyan van szoktam sört inni itthon, de egy kezemen megtudom számolni, hogy idén itthon hányszor söröztem. Ha még iszunk akkor likőröket veszünk. Pálinka max nagyobb ünnepeken/karácsony, húsvét/. Ezt én szoktam venni, mert az egyik ismerősömék otthon főzik vidéken, de már nem is emlékszem mikor vettem tőle pálinkát.


amúgy volt olyan eset, hogy elérhető helyen volt a bailey's és arra rájártunk tesómmal és mikor kellett már csak az üres üveg volt ott. ettől függetlenül nem lettünk alkeszok.


23N

2015. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

A tiszta valasz miatt

Nagyapám alkoholaista volt, nem él már, nem ismertem. Az apósom szintúgy.. Az anyósom jelenlegi párja 8éve nem iszik, de mai napig jár gyűlésre.


De nálunk, mint a férjemmel kettőnknél

Mindig van alkohol.. Hűtőben szekrénytetején..stb

Sör bor rövid is..

Most egyedül vagyok éss épp egy különleges meggysört iszom.. Finom, jólesik, ha nem volna alkoholtartalma is innám. Egyébként egyedül nem szokásom.

Férjem is iszik néha..

Anyósoméknál is van alkohol, párját nem zavarja, sőt tölt is nekünk..

Szerintem ő sosem volt tipikus alkoholista, aki nem bírja megállni az ivást, ő szimplán nem akarta megállni, azan a teste kívánta.. De amikor eldöntötte, hogy élni akar azóta nem iszik..( nem is tehetné a mája miatt)


Tehát ott is avn.



Az en családomnál is.. Szoktunk rövidet is inni..

18 utan jóval ittam otthon...nem szokás max pezsgőt bort és alkalomra adni. "Gyereknek"

De 16 körül apuval ittam sört már havi1-2 szer 1 et


Mennyiség valtozó.. Buli van, akkor több l rövid bor..stb.. Átlag heten 1-2 üveg bor vagy nepi 1-2 sör 2 emberr.. Magyarul napi 1 pohár bor vagy fél néha 1 sört iszunk este... Néha semmit..



Van akinek ez sok..ha nincs akkor teázom, limonádézom..

2015. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

18 éves lány vagyok.

Otthon nem nagyon szoktunk közösen alkoholt inni, esetleg néha-néha egy pohár bort, vagy valami gyümölcsös sört. (ilyenkor mindenki ugyanannyit kap, illetve mindenki annyit amennyi jól esik) Apunak szokása volt régebben esténként meginni egy boroskólát, de mostanában úgy tűnik elhagyta ezt a szokását.

Szüleim töményet nem szoktak fogyasztani, ennek ellenére azért van itthon alkohol, szoktak ajándékba kapni, főleg apukám. Ha valami töményet kap, akkor meg is kérdezi tőlem, hogy kérem-e. :D

Egyébként annak ellenére, hogy a szüleim jó példát mutattak előttem, én már elég korán (14 évesen) elkezdtem alkoholt fogyasztani. Kb. 16 éves korom környékén anyukámmal volt ezen pár veszekedés, pedig előtte egyáltalán nem tiltotta. Állítása szerint azért, mert azt hitte mostanra ki fogom ezt nőni.

Nagyon változó, hogy mennyi fogy el egy héten. Van, hogy semennyi, de ha bulizni megyek mondjuk péntek-szombat is, akkor az azért rátesz.

Először szerintem kb. 4-5 éves koromban kaptam egy-egy korty bort és pálinkát.

2015. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Rövidet nagyon-nagyon ritkán, ha vendégség van nálunk, néha megkínáljuk a vendéget pálinkával, akkor néha mi is iszunk. Ez max. 3x egy évben.

Amúgy sem vagyunk nagy alkoholosok, étteremben (évi kb. 3x) iszunk bort, vendégségben néha iszunk bort, sört, mikor hogy, de oda sem megyünk gyakran. Illetve szilveszterkor pezsgő.


Most 26 vagyok, ez tiniként is jellemző volt, most is. Max. annyi, hogy én gyakrabban iszom, mint a szüleim, mert párom családjánál az ebédnél szoktak inni fél pohár, pohár bort hétvégén főleg, illetve koncerteken pl. megiszom egy korsó sört, de nem járok olyan gyakran. Illetve nyáron heti-kétheti egy gyümölcsös ízesítésű sor vagy cider.

Amúgy nem voltam vaskalaposan tiltva a piától, tizenpár éves koromban kóstolhattam pezsgőből, borból, családi eseményeken 15-16 éves korom óta engedték, hogy egy-egy pohár bort megigyak. Mint a mellékelt ábra mutatja, nem vagyok alkoholista, és gyakran étteremben, szórakozóhelyen sem iszom alkoholt, az ízéért meg max. a gyümölcsös sört vagy ritkán sangriát szoktam.

2015. okt. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok. A szüleim szinte soha nem isznak ennek ellenére van egy gyönyörű üveges szekrénysorunk ami tele van különleges italokkal. Apukám mindig kap ajándékba,de sokat ő maga vett,régebben koktálokat csináltunk ,de az egész háztartás ivott meg közösen egy ilyen koktélt,ha alkoholos volt. Ünnepekkor kb 3kortynyi bort ,ha iszunk vagy baelyst, szóval évente 2x-3x. Esetleg ballagáskor is 3 korty és ennyi.

Soha nem tiltottak az alkoholtól igazából,már 12 évesen bele kortyolhattam én is,úgysem ízlett.

Magam részéről már 15 évesen elkezdtem bulizni és inni.Mértkéket nem nagyon ismertem ,hetente jártam bulizni ahol nagyon részeg voltam sokszor,rengeteg töményt ittam...18 körül normális lettem és úgy két évig szinte semmit nem ittam. Egyetemistaként nagy sörös lettem,persze néha tömény is. Most így 22,hogy eléggé kivontam magam a bulikból,néha kívánok cidert ,ritkán iszok egy pohár kevert valamit,ha társasgába megyünk és ennyi.

2015. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!