Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinted igaza van a rokonomn...

Szerinted igaza van a rokonomnak, hogy nemvolt apámnak szüksége hogy tartásdíjat fizessen?

Figyelt kérdés
Apámék elváltak 10 éves koromban. Anyám nagyon jól állt anyagilag, hiszen ügyvéd. Apám meg egyszerű munkás. És mikor elváltak, nemfizetett sose tartásdíjat. Apám unoka huga szerint jóltette mert úgysem lettvolna rá szükség anyám nagyon jól állt anyagilag. Elég volt apámnak a maga gondja(mivel apám apja meghalt korán és apám vett házat az anyjának és öccsének 21 évesen anno régen) és sok kölcsönt fizetett
2023. júl. 10. 06:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
89%

7es, miért olyan hihetetlen? Én is több mint kétszer annyit keresek mint a férjem. És hidd el, nem én vagyok az egyetlen.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy apád unokahúgának hogy állna a szája, ha az ő gyerekének az apja nem fizetne semmit akár együtt vannak, akár külön.

2023. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Bár utólag is be elhet rajta vasalni.
2023. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
88%

"Ja, hihető sztori, a gazdag ügyvédnő meg a csóró proli munkás."


Hát, az én lányom gyermekorvosanak asztalos volt a férje....

2023. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
95%
23-as, simán elképzelhető, hogy a feleség keres többet, manapság ez már nem olyan ritka. Az se kizárt, hogy anyuka a jogi diplomáját a házasság alatt szerezte meg, apuka viszont nem fejlődött sem anyagilag, sem szakmailag, viszont támogatta a feleségét a továbbtanulásban, ezért anyuka most nem akarja apukát anyaglag kicsinálni a válás után. Ezer féle élethelyzet létezik, nem törvényszerű, hogy csak egy férfi kereshet sokat. (Nő vagyok, nem panaszkodom, igen jól keresek...)
2023. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
38%

"Apám unoka huga szerint jóltette mert úgysem lettvolna rá szükség anyám nagyon jól állt anyagilag."


A gyerektartást 👏 nem 👏 a másik 👏 szülő 👏 kapja, hanem az 👏 jár 👏 a gyerek, annak felneveléséhez, akihez 👏 mindkét 👏 szülő 👏 kellett.


Amúgy is a legtöbb gyerektartás összeg, amit megítélnek nevetséges összeg, és alig fedez valamit.

Szerintem görénység, így hozzáállni, hogy te gazdagabb vagy, nem adok a KÖZÖS gyerekünkre semmit. Az a gyermek mindkét szülőé, és habár a kettejük útjai különválnak, a gyerek még közös marad, és érte ugyanúgy felelősséggel tartozik az ember, bármi történjék is.


Arról, hogy apádnak akármilyen gondjai voltak te nem tehetsz, de ő tehet arról hogy megszületettél. Ez pedig egy életre szóló felelősség, ami alól anyagi helyzetre vonatkozva nem tudja magát kihúzni senki, nem is lehet.


Röviden igaza, meg köze sincsen ennek a rokonnak a dologhoz.

2023. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!