Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek van igaza az örökléssel...

Kinek van igaza az örökléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egy rokonomnak a lánya nem vállalja, hogy idős korában együtt lakjon az anyukájával, hanem csak a párjával akar együtt lakni. (Elférnének, mert többszobás lakásuk van). Erre az anyukája megváltoztatja a végrendeletét, és írat egy eltartási szerződést egy távolabbi rokonával, aki majd ápolni fogja, ha kell, ezért cserébe ráhagyja a lakását. Így a lakás nem a lányára száll. Mit gondoltok erről a szituációról?

2023. aug. 16. 08:18
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
74%

A lány anyja ékes példája, aki csak azért szült, hogy öregkorában valaki gondozza.

A lány helyében vissza se néznék.

2023. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
75%
Javítsatok ki ha tévedek, de a jogos örökös (ez esetben a lány) később pereskedhet (a halál után erre 5 év áll rendelkezésre, ha jól tudom) hogy nem arányosan örökölt. Eltartási szerződésnél nem tudom mik a kritériumok, én csak olyan embert ismerek aki azért "szorult rá" erre a megoldásra mert már nem volt élő rokona.
2023. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
96%

Win-win.

Megoldva a kedves mama ápolása, a lánynak sem kell az életét feláldozni egy majdani esetleges örökségért. Kicsi ár sok évtized keserűségének megelőzéséért. Mert itt alapvetően rossz viszony volt a két résztvevő között.

2023. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan, #3-as. Mindkét fél "jól" jár.
2023. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
87%
Ha tartási szerződést köt valakivel, aki lakásért cserében gondozza, akkor
2023. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
82%
2-es . Èn ismertem ilyen embert. Gondozott egy nènit, hogy övè lesz a hàza. Semmi extra nem volt , egy kis falusi kulipintyó. Meghalt a nèni , jött a fia , ès ő lett az örökös. Megtàmadta a dolgot.
2023. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
88%
Ha tartási szerződést köt valakivel, aki a lakásért cserében gondozza, akkor a lakás nem lesz a hagyaték része. Attól még lehet a lánya az örököse, végrendelet sem kell ehhez. Nem értem, mi a probléma, a hölgy csak gondoskodik magáról.
2023. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
85%
Mindkét fél jól teszi, amit tesz.
2023. aug. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
26%
Ez nem igazság kérdése, hanem érzelmi kérdés. A gyerek és a szülő közti érzelmi kapcsolat alakulásáért mindkét fél felelős. Egyébként ilyen esetben is megilleti az örököst az un. kötelesrész, de erről majd pereskedjen az örökös és az eltartó.
2023. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
95%

nem, 9, nem ileti meg.


Az érvényes tartási (életjáradéki) szerződéssel átruházott vagy öröklési szerződéssel lekötött vagyontárgy a köteles rész alapjának kiszámításánál nem vehető figyelembe.

2023. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!