Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyukámnak az...

Igaza van anyukámnak az örökléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom nekem ajándékozott egy autót, azt mondta, hogy tudja, hogy úgyis akartam már venni egyet, ezért ajándékozta nekem.

Ez a rokon anyukámnak hozzám képest egy közelebbi rokona. Azt mondja anyukám, mivel ő közelebb áll hozzá a családfában, úgy lenne fair ha azt az autót anyukámnak ajándékoznám, és cserébe megkapnám az anyukám kocsiját. Anyukámnak egyébként nem ajándékozott ez a rokon semmit.

Az autót amit megöröklök ettől a rokontól, az kb 5 milliót ér, az anyukámé pedig kb 4 milliót.

Én amúgy azt mondtam anyának, hogy nem kéne hogy egyből lecsapjon rá.

Szerintetek kinek van igaza ebben a helyzetben?

Tényleg el kéne cserélnem anyukám kocsijával? Én nem annyira akarom.



2023. jún. 30. 17:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Nem minősítem anyukádat, te se tedd!
2023. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
99%
Nem kell neki adnod, attól, hogy ő fairnek érzi még nem lesz az.
2023. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak semmi köze ahhoz, hogy te valakitől nagy értékű ajándékot kaptál. Akár rokona, akár nem.

Az ajándékozást rendesen papírozzátok le, akár ügyvéd segítségével, mert 5 M Ft nagy érték. És hibásan írtad a kifejtésben, hogy "Az autót amit megöröklök ettől a rokontól..." ui. nem örökölsz meg semmit. Ez ajándékozás, nem öröklés.


Anyád meg nyerészkedni akar rajtad. Gusztustalan dolog, ne engedd magad palira venni.

2023. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Most öröklés vagy ajándékozás? Amúgy mindegy, a rokonod annak ajándékozza/hagyja örökül a vagyontárgyát, akinek akarja. Akár nekem is adhatná, és ahhoz se lenne anyádnak semmi köze.
2023. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
18%
így még jobb helyzetben is vagy mert váalszhatsz két autó közül hogy melyik tetszik jobban :D
2023. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
99%
Dehogy kellene cserélned. Azt személyesen neked ajándékozták. Az ajándékozóra nézve sértő is lenne elcserélni, főleg kevésbé értékesre. Anyád csak haszonleső, és annak is a legalja, mert a gyerekével szemben.
2023. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
23%
cool story bro
2023. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Tipikus nárcisztikus szülő, aki azt hiszi, hogy ha felnőtt is vagy, mindig ő feletted áll.


Volt ismerősöm, aki jól keresett pl, és az anyja szerint neki jár a fizetéséből, mert ő hozzájárult a tanulmányaihoz.


Ez olyan, mikor a nagyobb gyerek kap mindig új ruhát, a kisebb meg megörökli a használtat, undorító.


Ráadásul még értékben sincs nagy különbség.

2023. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
Örökölted vagy neked ajándékozta? Milyen rokoni kapcsolatban vagytok, ki ő neked? Ezek nem lényegtelen kérdések.
2023. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Anyukámhoz közelebb áll a családfában. Idős rokonom, neki már nem kell az az autó, így nekemajándékozta, már az én nevemen van.

Csak anyum nagyon szomorú hogy neki semmit nem ajándékozott.

2023. jún. 30. 17:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!