Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elhagyom a férjemet egy...

Elhagyom a férjemet egy külföldi munka miatt és a rokonságom kiközösítéssek fenyeget, ha meglépem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A munkahelyen áthelyezne Spanyolországba (Barcelonában van az iroda, de a tartományon belül bárhol dolgozhatok). Nincs közös gyerek és közös hitel. Nem tartozom a férjemnek pénzzel.

Fontos megjegyezni, hogy nem a férjemmel döntöttünk úgy, hogy ez így nem megy, hanem én döntöttem így.

A családom erre teljesen kiakadt, hogy én felnőtt nőként, amikor ennyi idősen már szülnek a nők, borítok mindent és "jódolgomban" külföldre megyek.

(Nem a válás vagy a külföldre költözés ellen vannak, hanem azok ellen, akik jó házasságból/munkából lépnek le).

Ha ezt meglépem, felejtsem el őket és ki leszek zárva az örökségből (ez inkább csak a gesztus miatt zavar).


2023. aug. 24. 12:04
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Tényleg én vagyok a f*reg? Az még rendben van, hogy a férjem családja utál, de a saját családom is.
2023. aug. 24. 12:08
 2/48 anonim ***** válasza:
96%
Asszem nem értem. Ha nem az a bajuk, hogy elválsz és külföldre mész, akkor mi?
2023. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
85%
Az eszedbe se jutott, hogy a férjed menjen veled? Ez az egyetlen gond, nem az hogy mész.
2023. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
85%
Legalább megkérdezted a férjed, hogy veled menne-e?
2023. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Ez a bajuk. Nem is az a jó kérdés, hogy mit csináljak, hanem, hogy nálam van-e a hiba.
2023. aug. 24. 12:10
 6/48 anonim ***** válasza:
93%
Ha a munka miatt elhagyod a férjedet, ott valószínűleg más problémák is vannak. Mondd el a családodnak, hogy vannak más gondok is, egyébként meg a te házasságod és nem az övék, akkor bontod fel, amikor szeretnéd és ebbe nekik semmi beleszólásuk nincs.
2023. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
88%

Leszarnam a csaladot.

Gondolom a hazassagod nem mukodik mar, ez csak a hab a tortan.


Nem gondolnam, hogy benne kene maradni egy rossz kapcsolatban.

2023. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
85%

Nem számít, mit mond a család/rokonság. Ha kitagadnak, az ő bajuk, egy gonddal kevesebb (aki normális, az úgyis keresni fogja majd veled a kapcsolatot, már csak hogy halljon felőled, pl. anyud biztosan).

Most még ez sok(k) nekik, majd lehiggadnak.

Az a te életed, a szívedre hallgass. Csak azért, mert a közvélemény szerint "benne vagy a korban", nehogy már bent maradj egy amúgy is elfáradt házasságban, főleg, ha eleve is szívesen dolgoznál külföldön. Minden pillanatban bánnád, ha maradnál (tapasztalat sajnos).

2023. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
96%

Itt inkább az a kérdés, hogy ha nem lenne a külföldi munka, akkor is elhagynad e a fejedet?


Asszem itt ez a központi kérdés, nem az hogy külföldre mész.

2023. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
28%

Jó primitív családod van.

Hogy tudtál közülük eljutni a spanyol kiküldetésig?

2023. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!