Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Még élhet egészségben, ha...

Még élhet egészségben, ha jövőre lesz 70 éves?

Figyelt kérdés

apám jövő tavasszal lesz 70 éves, amitől én nagyon depis vagyok.


anyám pár éve meghalt, azóta csak apám van nekem.

én krónikus betegséggel küzdök 19 éves korom óta, saját családom nincs, gyerekem nem is lehet, és nem vagyok olyan állapotban, h. párkapcsolat szóba jöjjön.


nincsenek más közeli rokonaim.


apám egyelőte még jól bírja magát, bár nagyonlefoigyott anyám halála óta, és aggódok nehogy beteg legyen.


apám szülei mindketten 85 éves korukig éltek.


sokat sírok emiatt, megbénít a félelem.


valahogy úgy érzem, itt a világ vége ezzel a 70-el.


az egészségügyi világszervezet ugyanakkor azt monja, hogy az öregkor 75 évtől kezdődik, előtte van az ún. idősödés.


apám haragudni szokott rám, ha emiatt szomorőú vagyok, és ki szokta kérni magának, h. ő nem öregember még.


szerintetek még élhet, hogy kezeljem ezt a stresszt?

sokszor éjjel aludni sem tudok, gyógyszereken élek, nyugtatók.

úgy érzem, innen már úgy is csak a lejtő van, és nem tudom elképzelni, h. egészséges maradjon mondjuk még 5 évig, és minden oké legyen.


2023. szept. 16. 22:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
A probléma nem az apád kora, a 70 az semmi, 10 év múlva is vígan mozgékony lehet, hanem az, hogy te pszichológus helyett kemikáliákkal mérgezed magad, és még ráadásul totál fölöslegesen, mert láthatólag nem ér semmit a szorongásod ellen. Ki az az orvos, aki neked folyamatosan felírja a nyugtatókat ahelyett, hogy elzavarna pszichológushoz?
2023. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
99%

Az életkor csak egy szám, attól még lehet egészséges akárhány évig.

A te állapotod viszont közel sem egészséges, irreális félelmek és alvásproblémák miatt.

2023. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 82 éves és konkrétan 66 éves korától készül a halálra. Halistennek még velünk van, ma épp tortát sütött nekünk.


Miért rettegsz ennyire olyan dologtól, aminek most kicsi a valószínűsege egyelőre?

2023. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
85 éves papám köszöni, jól van, szüretel, kertet rendez, utazgat. Itt te vagy a baj, a szorongásod kivet8íted apádra. Kezeltead magad máshol, mert amit most kapsz, nem működik.
2023. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Keress barátokat, akár online is. Szerintem nem túl egészséges, hogy apáddal foglalkozol állandóan. Élhet még sokáig, de azt is fel kell dolgoznod, hogy ha már nem lesz, akkor mi lesz veled? A pszichológusnál 100x többet ér, ha találsz egy igaz barátot. Bár tudom ez nagyon nehéz a mai világban, és a te állapotodban. Amúgy hány éves vagy?
2023. szept. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

Én megértelek. Már gyerekkoromban azt számolgattam, hogyha én x éves leszek, akkor a szüleim hány évesek lesznek. Szörnyen utálom az idő múlását, az öregedést.

Viszont pozitívat is tudok mondani, apum szülei 91 és 93 éves korukig éltek, és mindvégig önállóan elláták magukat.

2023. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
A betegségek gyógyítására hivatott szakember nem a barát, hanem a pszichológus. Barátot pedig nem lehet gombnyomásra találni. Ahhoz is pszichológus kell, hogy a kérdező erre képes legyen.
2023. szept. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem fog örökké élni.
2023. szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
44%
#7 A lelki betegségek gyógyítására. De a legtöbb embernél nem ér semmit, cserébe viszont elkérnek egy csomó pénzt. De nekem mindegy, aki úgy érzi sz menjen pszichológushoz.
2023. szept. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

Gyanítom édesapád is pontosan ugyanígy aggódik érted. Sírsz, szomorkodsz, nem alszol, gyógyszereken élsz. Az ő szíve is meghasad valószínűleg, hogy nem egy vidám "napsugár" van körülötte, hanem egy "borongó viharfelhő" (nem bántani akarlak). Nem ilyen életet szánt neked, szóval legyél kedves nem a jövőn aggódni, hanem kimászni a depresszió mély gödréből és élni a mának, akár szakemberek segítségével.

Simán elélhet még 20-30 évet is, ahogy te is találhatsz magadnak társat.

2023. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!