Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért mondják, hogy gazdag...

Miért mondják, hogy gazdag vagyok amikor én nem is?

Figyelt kérdés

Barátnőm örökölt. Előtte olyan szegény volt mint én. Most lett egy 100 m2-es 98-ban épült háza, egy balatoni nyaralója és vett magának egy új Kia terepjárót. Panel albérletben voltunk összeköltözve, most átmentünk a házba, amit én újítok fel a saját kezemmel ha már albérletet nem kell fizetnem. A barátnőm új autójával járunk, előtte nem volt kocsink. Én ragaszkodom ahhoz, hogy nem vezetem azt az autót, mert nem tettem le annyit az asztalra, hogy jogom legyen ilyen autó volánja mögé ülni. Így is eléggé szégyellem magam, hogy más házában lakok ingyen meg, hogy a Balatonon is hétvégéket voltunk, de ott is én fogok felújítani majd, amúgy mindenhol nyírom a füvet, szerelek, próbálok tenni ha már úgymond ingyenélő vagyok.

Ehhez képest a családtagjaim azt beszélik, hogy nekem luxusházam van, luxusnyaralóm és luxusautóm. Testvérem veszett össze velem, hogy nekem semmi jogom ilyen autóban feszíteni, mert én egy senki vagyok aki nem tudja honnan jött.


Hiába mondom nekik hogy mi van, az ő szemükben én egy jogtalan milliomos vagyok. Mit tudnék még tenni, hogy ne beszéljék ezt? Ha bérleti díjat fizetnék inkább és ezt megmondanám nekik? Vagy ne üljek be abba az autóba inkább? Szerintetek is túlzásba vagyok esve és játszom az eszem jogtalanul?


2023. szept. 19. 15:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Irigyek, ezzel nem tudsz mit kezdeni.
2023. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Irigyek. Szerinted aki ilyet mond, hogy "egy senki vagy, aki nem tudja honnan jött"? Ilyen embereknek egyáltalán minek adsz a szavára? Nem mindegy mit gondolnak, miközben nulla tisztelet van bennük feléd?? Egyáltalán nem játszod az eszed a leírásod alapján. Inkább csak az önbizalmadon kéne erősíteni, hogy elhidd, hogy te is megérdemled ezt a jó életet, meg hogy magasról tenni tudj az ilyen irigykedők szavaira.
2023. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Ne foglalkozz velük. Szerencsés voltál, de csak használod ezeket, ezt nekik is tudniuk kéne. Vannak ilyenek, a ferjemre azert fúj a nővére, mert az én szüleim vettek egy balatoni nyaralót es jarhatunk oda nyaralni ingyen. Ezt irigyli a sógornőm a tesójátol. Hát most mit lehet ezzel csinálni. Semmit.
2023. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Ezek irigyek az anyagiasak, csak, hogy szalonkepes legyek. Ha hallgatsz rajuk, megvan nekik az elegtetel: elrontottak az oromodet. Mit gondoltak, mit kellett volna csinalnod? Otthagyni a baratnodet, mert orokolt? Szanalmas gondolatok es attitud. Lelkiismeretfurdalast akarnak kelteni benned. Nagyon vigyazz! Ramehet a kapcsolatod es a karrogok majd orulnek: elertek, amit akartak, visszarantottak maguk koze, az o szintjukre.
2023. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem kellett volna elmondani.
2023. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Kedves családtagok lehetnek, ha azt mondják neked, hogy senki vagy... állati irigyek. Csak tudnám, nekik mitől lesz jobb, ha megmérgezik az örömödet. Az szerintem teljesen korrekt, hogy nagy részt vállalsz a karbantartásból. Azt is lehet, hogy úgy fogod fel, hogy az, hogy nem kell lakbért fizetned, lehetőség arra, hogy félretegyél. Egyik barátom csinálta azt, hogy azt a pénzt, amit erre költött volna, tudatosan és következetesen félrerakta. Később ebből vettek nagyobb lakást. Nálad sem lenne bolondság, mert egy háznál és egy nyaralónál könnyen jöhetnek nagyobb kiadások, mindkettőnek lehet drága a fenntartása.
2023. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy ingyenélő. Fizeted a számlákat, karbantartott a házat, tehát nem vagy az.

Arra azért szerintem vugyázz hogy a nagy hálában túl sok pénzt ne köls arra a házra amiben semmi részed sincs. Mert ezzel az erővel albérletet is fizethetnél. Két aránylag régi házon azért van újítanivaló. Ha a barátnőddel tönkremennek a dolgok örülj hogy a cuccaidat elhozhatod mert ha nem vagytok hivatalosan élettársak akkor még azt is be kell bizonyítani hogy mi a tiéd. Persze csak ha haragban váltok el. De szerintem ez elég veszélyes játék anyagi szempontból.

Tudom hogy új a helyzet, de ne a barátnőmnek legyél hálás hanem a helyzetnek. Ez csak jò egy helyzet ami kialakult, remélhetőleg sokáig nem lesz gondod a lakhatással mert együtt maradtok. De gondolni kell magadra is. Szerintem kezdj félrerakni havonta amellett hogy segítesz neki. Nem róhatja fel neked mert rá is költesz. Ha mégus felrója akkor nyissatok egy közös számlát amibe ugyanannyit raktok és abból koltekezzetek. Az elég fer lenne mert úgyis közösen költitek el. Ez csak egy biztosíték hogy be maradj hoppon ha kirug a házból, vagy ha elváltok egy esetleges házasság után.

2023. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Azert mert irigylik a korulmenyeidet szeintem.
2023. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha ez a story igaz, akkor ilyen betegesen irigy embereket én még nem láttam. A testvéred különösen komoly. Ha ilyen testvérem lenne szóba sem állnék vele.
2023. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%
Én inkább azon aggódnék hogy mi van a barátnőm fejében rólam. Mert most nála a gyeplő.
2023. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!