Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az igazi gazdag emberen nem látszik, hogy gazdag?

Figyelt kérdés
Mondták már nekem jópáran, hogy akinek mondjuk drága háza van, drága autóval jár, drágai ruhái vannak meg ilyesmi, az igazából nem is gazdag, hanem csak feltűnősködni akar, de közben meg biztos tele van hitellel meg ilyenekkel.. Ez csak szerintem hülyeség? Pedig én ha gazdag lennék, biztos megvennék olyan drága dolgokat, amiket eddig nem tudtam, viszont örömet okoznának nekem. (persze nem esnék túlzásba) Ti hogy vagytok ezzel?
2021. júl. 1. 16:08
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Meg alapból mi értelme a gazdagságnak, ha valaki nem használja ki? Mi a jó abban, hogy mondjuk albérletben nyomorgok és suzukival járok, de közben meg több száz millióm van befektetve, amit soha nem fogok elkölteni csak forgatni egész életemben?
2021. júl. 1. 16:09
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Majd ha lesz pénzed megérted
2021. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt főleg öltözködésre mondják, meg luxus kiegészítőkre, persze ez se igaz mindenkire. De ha megnézed a forbes top 100 férfi öltözködését, mindennapra használt autóját akkor rájössz rengeteg szuper gazdag nem költ többet ezekre mint az átlag ember.
2021. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert az igazán gazdag pont attól lesz gazdag, hogy ha lesz egy kis pénze azt nem elveri azonnal.

Szokták pl mondani, hogy "adj a gazdagnak 1000 dollárt, és tízezret hoz vissza. Adj a szegénynek ezer dollárt, és egy Iphone-t hoz vissza."

2021. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
49%

sok gazdag ember jár mercédessel, és sok gazdag ember jár az új suzuki vitarával is


honnan veszed, hogy aki drága ruhákban jár, drága kocsija van az tele van hitellel?


amiket felsoroltál, azok mind proli eszmefuttatások... további ilyen proli gondolatok, amiket szoktam hallani:


"biztos lopta"

"biztos nem tisztességes úton szerezte"

"biztos mindenkit átver"

2021. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
mert a lelki gazdagság láthatatlan... vagyis nagyon éles szemmel kitűnik, de egy átlag ember nem veszi észre...
2021. júl. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez a külsőségekben rejlik igazán. Ismerek olyan milliárdos vagyonnal rendelkezőt, akiről nem mondod meg, hogy ennyire pénzes. Visszafogottan egyszerűen öltözködik, inkább alapdarabokat kombinál és ha valami márkás rajta az sem méteres betűvel van, hanem lehet csak egy kis egyszerű logó van egy hajtókán. Kocsinak is egy Forddal jár, mert az tetszett neki, miközben gond nélkül ki tudna fizetni egy luxus BMW-t. Inkább a családjára költ vagy utazásra.
2021. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%

Tegnap voltam nyaralni, (szerda volt) és elmentem egy 5 csillagos szálló előtt...

tele volt a parkoló porschéval, bmw-vel, meg f@.sz.omtudja mivel.


szerinted tele vannak hitellel? ne röhögtess

2021. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert sok embernek, leginkább a szegényeknek a celebek vags a hirtelen meggazdagodott prolik jutnak eszébe a gazdagságról, tehat olyan emberek, akik rázzák a rongyot, de közben lehet, hogy el vannak adósova, vagy legalabbis rohamosan tartanak az eladósodottság felé. Közben vannak gazdag emberek, akik nem feltűnősködnek, nem kimondottan hajtanak a státusszimbólumokra, arra költenek sokat, ami érdekli őket, amit ők tartanak fontosnak, és nem a világ.


Pl. Warren Buffet egy felső-középosztálybeli kertvárosban élt a csaladjával, mikor a gyerekeit nevelte (talán még most is ott él, cdak a gyerekek kirepültek), a gyerekei sokáig nem is tudták, hogy az apjuk a világ egyik leggazdagabb embere. Vagy mondhatnám az egyik Prezi alapítót, aki sokáig, már dúsgazdagon egy 3 milliós autóval járt, de közben a bringája a dupláját érte.


Vagy ott van Mészáros Lőrinc a másik oldalról, aki egyébként nem gazdag, mert valójában stróman, viszont mindenből valami ízléstelen, puccos, sablonos, de drága dologgal pózol. Az ilyeneknek nincs saját hobbija, érdeklődése, ízlése, illetve a pénzhez sem értenek, ugyanolyan prolik maradtak fejben, mint voltak.

2021. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"honnan veszed, hogy aki drága ruhákban jár, drága kocsija van az tele van hitellel?"


Én sehonnan, én csak azoktól idéztem akik ezt mondták nekem. :D



Ilyen "biztos lopta" meg hasonló szövegekkel én is találkoztam, most hétvégén is mikor Balatonfüreden voltunk, apám mondta hogy minenki aki itt ferrarival meg hasonló autóval jár, az adócsaló.. :D

2021. júl. 1. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!