Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Haláleset a családban, ilyenko...

Haláleset a családban, ilyenkor mit illik tenni, mondani?

Figyelt kérdés

‘Sajnos’ elèggè antiszociális családból származom, nincsenek jó mintáim ami a kapcsolatokat illeti, de szeretnèk ezen változtatni. Anyukám nem valami beszédes, nem igazán tart szoros kapcsolatot a rokonokkal, pl apum felőli nagynénikkel, én azért próbáltam mindig barátságosabb lenni. Apum règ meghalt, most kaptam a hírt, hogy egyik nagynènèm is elment. Neki a gyerekeivel jóba voltam, és mivel külföldön èlek max a temetèsre fogok eljutni.

Viszont fogalmam sincs, hogy ilyenkor mi az illem, mikor illik telefonálni a gyerekeinek? Mit illik mondani részvétnyilvánításon kivül?

Vagy ők kell szóljanak a hírről?

Lehet hülyén hangzanak ezek a kérdések, de nem akarok semmiképp sem tapintatlan lenni, vagy egy ilyen sokkos állapotban zavarni, kérdezősködni.

26n


2023. szept. 20. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem már az is sokat számít, ha felhívod és együttérzésed fejezed ki. Úgyis érezni fogod a beszélgetés alatt, hogy nyitott-e rá vagy terhes számára és akkor elnézést kérsz a zavarásért, elköszönsz.
2023. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan felhívhatod, megkérdezheted, segíthetsz-e valamiben, nyilván külföldről nem biztos, hogy tudsz, de nagyon jólesik a másik félnek. Nekem nemrég halt meg anyám, és nyilván mindent megszerveztünk a testvéremmel, de még a "segíthetek valamiben" kérdés is igazán jólesett. Persze nem éltünk vele.

Ha nem akarnak beszélgetni, úgyis fogod érezni, de az is lehet, hogy kialakul egy hosszabb dumcsizás.

2023. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Emelem kalapom előtted, hogy változtatni akarsz! És, hogy időben rájöttél a családi mintára. Tényleg ismeretelneül büszke vagyok rád! Nekem ehhez 43 év kellett. Addig rengeteg kapcsolatom tönkrement, mert nem tudtam jól kezelni, semmi minta, jó minta nem volt előttem. Lelkem mélyén mindenkinek jót akartam, de rosszul adhattam elő, béna voltam. Sok boldog év lesz előtted ilyen hozzáállással. Én sok évet elpazaroltam emiatt.

Témáho visszatérve: Mindenképp hívd fel őket, biztosísd őket együttérzésedről és kérdezd meg tudsz-e valamit segíteni nekik. ez a két mondat sok embernek a világot jelenti! Közben meg fogod érezni a reakciójukat.

2023. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszolokat!

Utolsó, èn is csak az utóbbi időben jöttem rá erre. Mindig is éreztem, hogy valami gond van velem, valamiert nem tudok úgy szocializalodni mint mások, jó kapcsolatokat építeni sem.. aztán más dolog miatti terápián realizáltam, hogy miért is van ez így.

Azóta tudom, hogy változtatni akarok ès jobban ápolni a kapcsolataimat, de a hogyan még kérdéses. Nem vagyok a szavak embere, sokszor érzem, hogy nem fejezem ki jól magam, vagy úgy ahogy elképzelem fejben… de remélem, hogy tudok majd vàltoztatni. Neked mi segített ?

2023. szept. 20. 13:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Válaszokat*
2023. szept. 20. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Felhívod, ezzel ártani nem árthatsz.
2023. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Részvétem, ha bármiben tudok segíteni, számíthatsz rám.
ápr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!