Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elitista rokonotok nektek is van?

Elitista rokonotok nektek is van?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom aki oda meg vissza van a státusz szimbólumokért. Pl iphona, Pandora karkötő stb. nem a legdrágább luxi márkákat hordja, de csak azért mert azokat nem tudja megvenni.

A lényeg, hogy állandóan kihangsúlyozza, hogy neki innen-onnan vannak dolgai, ilyen-olyan márka stb.

Én ezeket nem veszem fel, megdicsérem, hogy szép, de tényleg nem érdekel az élet ezen része. Múltkor egy tök semmilyen beszélgetésben benyögi, hogy most néztek valamit és az sok százezerbe kerül. Szereti kihangsúlyozni, ha valami drága.

Ugyanakkor, ha valakin látja, hogy végignézi, pl milyen táskát hord akkor utána egyből irigynek titulálja és becsmérli az illetőt.

Egyfelől dicsekszik, elvárja, hogy emiatt magasabb polcra kerüljön egy társaságban, de imádja ha valakit irigynek állíthat be, mert a másiknak nincs olyan tárgya.


Nektek is van ilyen szerencsétlen rokonotok? Miért csinálja ezt? Szerintem ez tök kellemetlen.



2023. okt. 21. 18:25
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Iphone* elírtam.
2023. okt. 21. 18:27
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Elitista????


A férjemnek meg a lányomnak iPhone-ja van, nekem meg Pandora karkötőm. Bakker, eddig eszembe se jutott, hogy ezek elit dolgok....

2023. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem elit dolgok, persze én is tudom, akkor úgy fogalmazom, hogy erős márkák. A rokonom ettől többnek érzi magát azért írtam így. Szerintem is hülyeség, csak az ő fejében ez máshogy van.
2023. okt. 21. 18:33
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem elitista, a felkapaszkodni kívánó prolik flexelnek ilyeneken. Gondolom nem élt mindig így, igazából azon kívül, hogy néha kellemetlen lehet másoknak, amikor egy komplexus így kifejeződik, engem speciel nem zavar, mert ezzel nem árt senkinek. Bár nekem a tárgyak amúgy sem annyira fontosak, neki meg biztos rosszul esett régen, hogy nem engedhetett meg magának egy kicsivel magasabb színvonalat, szerintem engedd el, ő ilyen. Ezt egy pszichológusnak kéne kibogoznia nála.
2023. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, a szó, amit keresel: "sznob".
2023. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
19%
A leirasod alapjan akkor en is az vagyok csaladostol. De en nem tudom, milyen a Pandora karkoto. Viszont, a kedvenc uzletem a Harrods, telefonom az iPhone, notebookom a MacBook, csizmam az UGG. ;-)
2023. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Nekem vannak ilyen ismerőseim, akiket leírtál, egyszerűen csak sznobok. Semmi elitista nincs abban, hogy "csak az ájfóóón" és semmi más nem jó, biztosan vannak erre pszichológiai kutatások, hogy az alulművelt embereknek miért jó ez, nem tudom.
2023. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
15%
Soxor az iPhone stb. ellenesek egyszeruen irigyek, mert nekik nem telik ra, nem tehetik meg, hogy ne valami kinai gagyit vegyenek. Nyugaton mindenki iPhone-nal szaladgal, itt nem foldontuli, elerhetetlen csoda am. ;-)
2023. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem az a gondom, ha valakinek márkás, drága dolgai vannak, mert nekem is vannak, nekem az a fura, ha valaki ezzel flexel, vagy elvárja mástól, hogy észrevegye a drága cuccot rajta.

Pl, ha valakinek van egy Chanel táskája, de nem hívja fel rá a figyelmet, hanem tök természetes az szerintem rendben van, de vannak olyanok akik úgy helyezkednek, hogy látszódjon a logo, márkajelzés, képesek a drága táskát az asztal közepére is letenni.

2023. okt. 21. 19:05
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Az elitista szó nem ezt jelenti. Nagyon nem.

Mielőtt kérdezel valamit nézz utána kicsit,mert különben hülyesegeket fogsz kérdezni állitani. Mint most.

2023. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!