Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonotok, aki...

Van olyan rokonotok, aki mindenbe beleszól, sőt, intézkedik, az érintett megkérdezése és tudta nélkül?

Figyelt kérdés

A szüleimet én temettettem el. Csináltattam sírkövet, kis kertet hagytunk benne.


Egyszer beteg voltam, nem tudtam felvinni virágot. Erre egy rokon a megkérdezésem nélkül a kettős sírra rátetetett egy-egy nagy kőlapot, ami teljesen befedte a kert-részt. Előtte sem kérdezett meg, utána sem tájékoztatott.


Megdöbbenve láttam.


Később a lapok szétnyomták a sírkeretet és a síremléket. (Nem a természetes süllyedés volt ez, mert kb. 15 évvel a temetés után már nem süllyed a sír).


Szét kellett bontani.


Ennél durvább intézkedéseket is tett a megkérdezésem nélkül. Amit még leírni sem vagyok képes.


A széles rokonságot "egyben tartja", mondja ő. Hozza-viszi az információkat, úgyhogy én már szinte senkivel nem merek beszélgetni, mert félek, hogy pletyka lesz belőle, ha ártatlanul elmondják neki, mit beszéltünk.


Kioktat, hogy kiért, hova kellett volna mennem autóval, hova szállítsam, holott az érintett meg sem kért rá, sőt, azt sem tudtam, hogy érkezik.


És sajnos a rokonság beveszi a manipulációit. Pedig róluk is véleményt alkot és dirigál.


Mit lehet tenni ilyen esetben?



#Önjáró rokon #Illetéktelen beavatkozás
2022. ápr. 10. 11:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%
Miért nem küldted el még a francba? Egyébként meg minimalizáld vele a kapcsolatot.
2022. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Kicsoda ő neked?
2022. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Unokatestvérem.
2022. ápr. 10. 12:05
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
Eléggé elképzelhetetlen a számomra, hogy az unokatestvered, akinek köze nincs a szüleihez, pénzt, időt és energiát áldoz arra, hogy az ő sírjukat átalakítsa....
2022. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Simán feljelentettem volna a sírkő készítés miatt.
2022. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Hát, csak kételkedj. Szerinted hazudok.


Van pénze dögivel. Ideje is van. Ennél komolyabb dolgokat is csinált. Egyébként annyi köze volt, hogy a szülőjének a testvére volt az én szülőm.


De igazad van, ide komoly kérdéseket felvetni nem szabad, mert csak sértegetést kap az ember.


Meg azt, hogy hazugnak tartják.


De mi a fenének találna ki ilyesmit valaki????? Szerinted?

2022. ápr. 10. 12:21
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem mertem feljelenteni, mert hatalmasságok. Ott tudnak ártani, ahol csak akarnak. És ezt is komolyan mondom, de természetesen nem írhatom ide, hogy miért van ekkora hatalmuk.
2022. ápr. 10. 12:23
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Akkor még tűrjed a szarkeverest. Szerinted neked nem kellett volna alalirni amit ő csinált?
2022. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%

"Hát, csak kételkedj. Szerinted hazudok."


Szó szerint.

2022. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

De, bizony! Alá kellett volna írnom, hiszen az jogosult a sírhely átalakítására, aki eltemettette az elhunytakat, és én vagyok bejegyezve, mint eltemettető.


De hatalmasságok. Ismert emberekből áll a családja.


Annyit tudok tenni, hogy messzire kerülöm őket. Ettől még kavarhat a hátam mögött, már csak azért is, mert nem keresem a kapcsolatot.


Kíváncsi voltam a véleményekre. Sajnos nem sokat lehet vele kezdeni, be kell, hogy lássam. Elég zárkózott vagyok és elvagyok akár egyedül is. De ezzel a visszahúzódásommal még kevésbé tudom visszaverni a támadásokat. Szövetségesek kellenének, de senki nem mer vele szembeszállni. Plusz megtévesztő is, mert mézes-mázas, úgy tesz, mintha mindenkiről ő gondoskodna a rokonságban.

2022. ápr. 10. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!