Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez a család már egy szekta és...

Ez a család már egy szekta és meneküljek el, vagy eltúlzom?

Figyelt kérdés

A családom több tagja is spiritualitással foglalkozik (rontáslevétellel/szellemidézéssel is) vagy foglalkoztatja őket, és iszonyatosan erőszakosak. MLM termékekkel is foglalkoznak. A környéken folyamatosan rárepülnek a beteg emberekre és legfőképp nekik adják el ezeket az MLM termékeket illetve a spirituális „kezeléseiket”. És valahogy mégis rengeteg ember van körülöttük, akik követik őket (nagyon vidéken vagyunk egyébként). Olyan mintha én lennék csak idióta, hogy nem látom hogy ők milyen csodálatosak, hogy csupa szeretet és jószándék vezérli őket.


Egy családi összejövetelnél meg sem merek szólalni, mert amint pl. kipirosodik a bőr rajtam valahol, már előkerül a Forever-es Aloe First spray, erőszakosan rámfújják utána meg ajánlgatják hogy vegyem meg. Ez megy évek óta. Egyszer bele mertem kötni az MLM termékeikbe, hogy túlárazottak és a harmadáért meg tudom venni a DM-ben ugyanazt. Olyan leosztást kaptam érte mint az állat, merthogy eddig MINDENKI meggyógyult a termékeiktől, a DM-estől meg nem, meg azokban vannak méreganyagok, ám az ő termékeik TISZTÁK. Erőszakosan küldözgették a meghívókat az FB csoportjaikba is (már beállítottam, hogy ne kapjam meg őket, csak magyarázom a múltat), és belenéztem ezekbe a csoportokba, ahol konkrétan egymás felsz*pkodása illetve a vevők hülyítése megy. Persze kiléptem onnan. Össze is járnak meditálni illetve egymást „kezelgetni”. Egy családi vacsorán abszurd beszélgetések zajlanak, hogy ó igen Marcsi, te nagy boszorkány vagy, meg hogy ők mekkora gyógyítók, ma 100ezerszeres nap van, ők mennyi jót tettek eddig, és hogy megint milyen csodaszerre találtak rá éppen, ami MINDENRE jó.


10+ éve ez megy, az elején mikor még nem tudtam miről van szó engem is belerángattak ilyen dolgokba hogy „spirituális utaztatás” stb., mire rájöttem hogy itt rendesen megvezetnek mindenkit. Egyszer beajánlottak egy olyan csontkovácsnak, aki képes volt rámsózni több üveg „bioinformációs” vizet, ami teljesen nonszensz. Azért vettem meg mert én naiv azt hittem, hogy valami gyógynövényes cseppek és otthon jöttem rá, hogy az csak víz. Mondom szuper, itt már egy csontkovácsban sem lehet bízni. Ezek egymásnak passzolgatják át a vevőket... komolyan mondom ijesztő. És ennek a csontkovácsnak is csak 5 csillagos értékelései vannak Google-ön. Valami táltos, a Kovács Magyar Andrásnak a tanítványa... És egy rossz szót szólsz ezekre, azonnal szétkapnak mint majom a zsebórát.

És csodálkoznak hogy besokalltam ennyi év után, hát én tényleg nyitott voltam. Konkrétan megy a bűntudatkeltés illetve hibáztatás, hogy azért nem vagyok nyitott ezekre, mert én nem akarok jobban lenni. Az eszükbe sem jut, hogy lehet azért vagyok rosszul, mert ilyen családom van, mint ők.


Most legutóbb azzal ment a nyomasztás, hogy én miért vagyok ilyen rohadt csökönyös, hogy nem akarok biorezonancia vizsgálatra menni, kifizetik nekem az első vizsgálatot, most tényleg nem akarok egészségesebb lenni? Ennek a biorezonanciának is utánanéztem és egy ordas nagy kamu az egész. Megvizsgálnak azzal a kamu géppel, utána meg van mire rádsózni a millió MLM terméket, majd az segíteni fog, és mikor következőre mész akkor a kamugép mutatja hogy jééé, tényleg jobban vagy... És 3 havonta menj kontrollra persze, nem ingyen.


Egyik nap beszéltem apámmal telefonon és mondtam neki, hogy nem bírom tovább, nem akarok többet hazautazni. Erre igazából leérvénytelenített, merthogy csak nemet kell mondanom nekik, és ennyi (évek óta ezt csinálom, de mindegy). Azt mondja hogy valóban idióták, de jót akarnak, és a szándék a fontos, ne legyek már ekkora seggfej, és a család az család, ilyet nem tehetek meg hogy családtagokat ilyen fittyfiritty dolgok miatt kivágjak az életemből. Nem is érti/érdekli, hogy mentálisan hülyére mérgeznek engem a többiek. Az az elméletem, hogy apám azért fogadja el őket, mert ő maga is elég toxikus (gyerekkoromban majdnem minden nap megütött még olyan dolgok miatt is, ha nem bírtam megenni a tízórait stb., illetve az a heppje hogy akin már 2 kiló plusz felesleg van, azoknak beszólogat).


Bocsi ha összecsapott lett, kezdem azt érezni, hogy be fogok golyózni hamarosan tőlük... A legszebb az egészben hogy részükről úgy néz ki, mintha én lennék a problémás, a tudatlan, a negatív stb.



nov. 9. 11:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem, sajnos nagyon beszippantotta őket ez a sok spirituális piramisos ezolóf*sz. Az ilyen embereknek, akik ebben vérkomolyan hisznek, nekik aztán bizonygathatod, hogy szart se érnek ezek a termékek, falra hányt borsó amit mondasz, nem lehet őket meggyőzni. Persze hogy ők néznek hülyének téged, mert te vagy kisebbségben. Engem a helyedben nem érdekelne, mit mondanak vagy mivel fenyegetnek, nem tartanám velük a kapcsolatot
nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos a Forever, Amway, és társai ilyenek. Mint egy szekta. Akiket magukkal ragadnak, azok ott is maradnak. Teljesen át van mosva az agyuk. Sajnos nem igazán segíthetsz rajtuk. Nekem is több ismerősömet, barátomat elragadták. De még a háziorvosomat is, kereshettem másikat a városban, aki hajlandó volt másik körzetből fogadni, mert onnantól ott rendes orvosi ellátás nem volt, csak az Aloeverás hülyeségek.
nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Menekülj! Nagyon szomorú hogy alapjáraton okos, tanult, értelmes embereket is be tud szippantani ez az egész. Szerencsére családomban nincs ilyen ember, de anyám például több egyetemet végzett nő létére is hisz a horoszkópokban. Őrületbe kerget a hülyeségével. Férje (mostohaapám) mondjuk jól megoldja a problémát. Ha anyám vesz valami újságot, a férje kitépi belőle a horoszkópos oldalt hogy ne hergelje magát anyám ezen :D Egyszerűen nem fér a fejembe hogy valaki aki legalább 8 általánost végzett, hogy hihet az ilyen baromságokban. legjobb amit tehetsz hogy otthagyod őket a baromságaikkal együtt. Szerintem ők már menthetetlenek
nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

1. Tényleg teljesen megszakítod velük a kapcsolatot, a bántalmazó apáddal is. Ez a legjobb.

2. Mindenre, amit ajánlanak, mondd, hogy már megvolt, meg mvetted, stb, csak a konkurenciától, mert az jobb.

3. Az asztrológus azt mondta, nem üzletelhetsz családtagokkal, mert akkor szörnyű szerencsétlenség vár rájuk is és rád is.

4. A nem akarsz egészségesen, boldogan élni kérdésekre válaszod, hogy nem akarsz. Nem akarsz sok pénzt keresni? Nem akarsz. Miért? Kérdezz vissza: Miért kérdezitek?

5. Szívasd őket, MINDENT érts félre szándékosan, amit mondanak, folyton kérdezgess, hogy miért, trollkodd szét őket, amíg megőrülnek.

nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
7%

"túlárazottak"


Igen, a Lamborghini is az, meg a Rolls Royce is. És? Mindegyik prémium terméknek megvan a maga felvevő piaca, a Forever termékei miért lennének kivétel?


"és a harmadáért meg tudom venni a DM-ben ugyanazt"


Nem, nem tudod a DM-ben megvenni ugyanazt sem a harmadáért, sem teljes áron. Amit ott meg tudsz venni bármennyiért, az meg nem ugyanaz.


A nyűglődésed többi része szóra sem érdemes. Az a te fejedben létezik, kívülről nem lehet megjavítani.

nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Agymosás felsőfokon! A férjem főnökének a cége majdnem rá ment,annyira átmosták az agyukat.Azt persze nem vette észre hogy a cég valódi profitjából

nyomták a terítést,és azt sos e számolták ki hogy masszívan veszteséges.

Tök cikivé vált,mert az addigi normális ismerősöeiket,haverokat is

mániákusan üldözték hogy menjenek előadásra,meg vásároljanak.

Ja és a dolgozókat is szinte kötelezően rá vették. Persze az eszükbe

se jutott hogy egy kis fizetésből egy ilyen út is milyen áldozat,a sok szarrról nem is beszélve amit rájuk akartak sózni..

Na egy olyan 3-4 év után egyszer csak el tünedeztek az ezzel kapcsolatos dolgok,majd végül szép halkan,mert persze akkor már égett a pofájukon a bőr,el tüntették az összes cuccot.Súlyos milliókat öltek bele,

mire rá jöttek hogy egy nagy piramis az egész.Büntetném a vezetőket

az ilyen cégeknél,szarházi banda.Akik megtapsolják önmagukat, ott már

nagyon nagy gáz van.Menekülj,és ne hallgass senkire,ezek le szívnak

minden szempontból.

nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
8%

@6


"a cég valódi profitjából nyomták a terítést,és azt sos e számolták ki hogy masszívan veszteséges"


Ez jó nagy kamu.

nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat - egy kivétellel - mindenkinek, ment a zöld kéz.


Kivéve neked 5/6-os egyed, szóval szerinted teljesen rendben van egy embert addig presszionálni, amíg bele nem megy? Olyat rásózni ami nem jó neki/nincs pénze rá? Nyomasd csak az MLM termékeidet meg a Lamborghinis hasonlatodat, láttam hogy ezt csinálod az összes többi ilyen kérdésnél. Pont úgy beszélsz mint ezek a családtagok, hogy a baj csak az én fejemben létezik, hát persze! És a többiek is hülyék itt rajtad kívül... Nem is érted mert elkorcsosultál te is/troll vagy.

nov. 9. 13:38
 9/31 anonim ***** válasza:
15%

@8


Igazad van, nem lehet (és nem is kell) mindenkivel jót tenni.


Vannak, akik a mártírszerepben érzik jól magukat.

nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

#5 Csak nem te is ilyenekben utazol?

Felőlem vegyék az emberek ezeket, bánom is én hogy a saját pénzüket mire költik, de engem ne próbáljanak meg meggyőzni, hogy nekem is ezt kell (kötelező) vennem, minden más szar, én meg hülye vagyok, ha nem hiszek nekik

nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!