Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan, aki nem hajland...

Van itt olyan, aki nem hajlandó rokongyerekkel foglalkozni? Miért?

Figyelt kérdés

Eseményekbõl kizárni, vendégségben ignorálni, alkalmi bébiszitterkedést elutasítani vagy minimálisan csinálni.


Nem vagyok szülõ, aki elvárja, hogy vigyázzanak a gyerekére. Csak arra emlékszem, amikor gyerek voltam, a gyerektelen rokonok igyekeztek nem tudomást venni a gyerekekrõl.


nov. 12. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ignorálni nem ignorálom, ha együtt vagyunk, meghallgatom amit mond, de nem ülök le vele játszani. Bébiszitterkedést se vállalok, van nekem épp elég gondom
nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ignoràlom, de nem az én gyerekem nem az én gondom.

Én is magam oldom meg a dolgaimat és nem a rokonoktól várom. Nem hívom fel egy random este , hogy Lajos, sokba került a kocsim javítása adj már kölcsön 100 ezret….

nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Jelen.


Unokatesómék végtelenül elkényeztetett, neveletlen kislányára vigyáztam egyszer egy szülinapi buliban.

Na akkor azt mondtam, soha többet!!! Egy másodpercig nem tudtam jól érezni magam, és még le is csesztek, hogy mi az, hogy nekem nincsenek játékaim. 25 éves voltam akkor, nem is tudom, hogy gondolták, hogy csurig vagyok játékokkal. 😂

Na mindegy, a gyerekesdit én részemről azóta is befejeztem.

A nagyobb gyerekeket is ignorálom épp azért, amiért a felnőtt rokkonokat. Egyszerűen nincs közös témánk. Az iskoláról kérxezgetni egy mondjuk 9 évest, az meg egyenesen szánalmas.

nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy te egy rokont nem szeretsz, mert elkényeztetett, mert SNI-s, mert kicsi, hanem összességében nem gyerekezel.
nov. 12. 13:05
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha vendegsegben vagyok, ahol gyerekek is vannak, játszok velük is egy picit, beszélgetek is velük. Általában úgyis megtalálnak, mert szeretni szoktak a gyerekek.
nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gyerekezek. Nem nagyon érdekel a világuk. Ezért nincs sajátom.
nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem "gyerekezek", nem foglalkozok velük, mert nem szeretem a gyerekeket és nem érdekelnek. Az, hogy rokon vagyok, nem azt jelenti, hogy én vagy az ingyen bébiszitter, sem azt, hogy a másik ember gyereke körül forogjon a világom. Forogjon a szüleié, ők akarták.

Szerintem betegesen egocentrikus hozzáállás, hogy bárki bármit máshogy csináljon a másik ember gyereke miatt.

nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Összességében nem gyerekezek. Csak konkrét példákat írtam, miért.
nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én évente egyszer játszom az unokatestvéremmel, mikor találkozunk (nagyon max kétszer), de ennyi. Nem szeretem a gyerekeket, és nem is szeretnék magamnak. Biztos nem fogok ingyen máséra vigyázni.
nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően könnyen megtalálom a hangot a gyerekekkel, de pont azért hagytam abba a "gyerekezést" családban és baráti társaságban is, mert elvárás lett. Hogy jaj én úgyis elvagyok velük, akkor legyek anyjuk helyett anyjuk és akkor míg a szülők ebédelnek, beszélgetnek, szórakoznak én legyen az ingyenszitter. Na köszi. Nyilván egy családi karácsonyozáson nem arra vágyom, hogy nagyanyámmal beszélgessek, hanem hogy egy gyereket pesztonkáljak.


Ne felejtsd el, magadnak szülöd!! Onnantól kezdve MINDIG a te dolgod a gyerek, maximum elfogadhatod valaki önként ajánlott segítségét, de hogy elvárd, hogy mindneki a gyereked szórakoztassa, az nettó parasztság.

nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!