Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhívnátok ebben az esetben a...

Elhívnátok ebben az esetben a "rokongyereket" nyaralni? Az édesanya helyében örülnétek a meghívásnak, elengednétek vagy sem?

Figyelt kérdés

A fiam apukája nemrég halt meg, még egy hónapja sincs. Mire megszületett a fiunk már nem voltunk együtt, ő rövid időn belül családot alapított, született még egy fia. Nagyon jó volt köztünk a kapcsolat, igyekeztünk úgy nevelni a gyerekeket, hogy igazi testvérek legyenek. Szeretik és ragaszkodnak is egymáshoz. Mindketten nagyon apásak voltak,így mindkettőjüket nagyon megviseli a hiánya. Azóta is tartjuk a kapcsolatot a feleséggel, jó viszonyban vagyok egyébként vele is. Látom, hogy nagyon megviselte, el szoktam hozni a gyereket, mert egyébként most nem túl sok segítsége van. Ennek örül. Most a fiammal kettesben terveztem egy-két hét balatoni nyaralást, mert felajánlottak egy házat ingyen. Úgy gondoltam elhívnám a másik fiút is, aki egyébként 9 éves. Legyenek együtt, játszanak, legyen valami vidámság.

Két dologtól tartok:

Egyik hogy az én fiamat is nagyon megviselte az apja halála, van hogy éjjel sírva ébred. Őt meg tudom vigasztalni (már amennyire lehet), de a kicsitől félek, hogy nem menne. Hiába jó a kapcsolatunk, ismer, szeret, de mégis. Nála is vannak ilyen esti sírások.

A másik, hogy talán az anyja nem is örülne ha elvinném, de igent mondana, hogy a gyerek jól érezze magát, közben viszont nagy magányos lenne.

Ti mit tennétek beleképzelve magatokat az én félelmeimbe? És mit tennétek az anya helyében, van e egyáltalán értelme megkérdezni?


2013. júl. 26. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
én megkérdezném.természetes hogy sokk a gyerekeknek az apjuk elvesztése, de egy kis környezetváltozás nem árt, főleg ha a gyereknek is van kedve hozzá. ha testvérekként élnek szeretik egymást, akkor nem hiszem hártanál ezzel.
2013. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En a helyedben mindenképpen egy emailben kérdeznem meg, hogy legyen ideje gondolkodni rajta.

En elengedném egyebkent.

2013. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy probát megér már csak a gyerekek kedvéért is, ők kimozdulnak kicsit ebből a helyzetből, a másik fiu anyjukája pedig összeszedné magát egy kicsit két hét alatt.. megkérdezed, hátha..ha meg sem kérdezed, akkor nem adsz rá esélyt ha pedig megkérdezed akkor 50-50%!
2013. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt. Rendes ember vagy.

Nyugodtan kérdezd meg. Lehet, hogy az anya még magányosabb lenne, viszont vigasztalná, hogy legalább a gyerekét kizökkented ebből a szituációból. Legalább ő is nyugodtan tudna zokogni, amit a gyerek előtt valószínűleg kevésbé tud megtenni.

A két gyerek is tudna segíteni egymásnak, kicsit lekötnék egymást.

2013. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elhívnám, a két gyerek együtt érzi, mert apuka nincs, azért még ők összetartoznak. Anyukát kérdezd meg, de én elhívnám, vagy elengedném hasonló helyzetben.

Példa, lehet szépen, békében is válni.

Kérdező! Neked meg emberségből 5-öst adok!

2013. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az nem jöhetne szóba, hogy a másik anyukát is elhívd?

Azt írod, jól kijöttök, a gyerekeitek tragédiája közös, talán neki is jót tenne, ha nem a négy fal között, tök egyedül lenne.

Mindenképpen elhívnám a gyereket.

2013. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Meg a dicséretet is, bár annyira nem szolgáltam meg, adott volt a helyzet, normálisan akartuk megoldani, kellettünk hozzá mindhárman, most már csak ketten.. A kissrácot pedig valóban nagyon kedvelem, nem teher elvinni. És ott az önző oldala is, hogy tudom a fiam is jobban érezné magát ha hárman mennénk, mert voltunk már így is, úgy is nyaralni. Tesóval jobb.

2013. júl. 26. 11:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy a ház, elhívnám az anyukát is... Ha nem rossz a viszony, a kapcsolat, akkor lehet, hogy neki is segítség lenne. Vagy legalább a tartózkodás egy részére. 3-4 napra, attól függ, hogy hogy tudja megoldani.
2013. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az nem jutott eszembe, hogy őt is elhívjam. Már dolgozik, így valószínűleg nem tudna jönni. És egyébként sem tudom mennyire van nyaralós hangulatába, bár lehet neki is jót tenne ha kizökkenne. Felvetni így is felvethetem.
2013. júl. 26. 11:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, ha felvetnéd, hogy menjenek veletek mind a ketten vagy csak küldje a gyereket ha az kényelmesebb neki, de azt is megérted, ha most kettesben akarnak lenni.

Így fel van ajánlva udvariasan, ő dönt, nincs semmilyen kötelezettsége.

2013. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!