Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tudnék kibújni a családi...

Hogy tudnék kibújni a családi események alól, ha eddig nem tettem semmilyen lépést?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam hogy nem vagyok egy erős személyiség, nehezen mondok nemet, meg akarok felelni.


Apukám felőli családdal van egy olyan szokás, hogy mindenki szülinapját étteremben ünnepeljük, a gyerekekét meg az adott szülők lakásán, plusz ott van a karácsony. Két problémám van ezzel. Az egyik, hogy az éttermi ünneplésnél az ünnepelt nem fizet, tehát mindenki más a sajátját, az ünnepeltét összedobva + a magas borravalót fizetik. Na meg ajándékot is kell venni és ők elvárják a drágát. Én vagyok az egyetlen, aki nem keres jól és aki albérletben él, nekem ezek nem férnek bele. Lehet mondani, hogy ez csak évi pár alkalom, ami igaz is, ki lehet bírni anyagilag, de itt jön a másik probléma: nem is kedvelem őket. Ha olyannal megyek étterembe, akit szeretek, akivel jól érzem magam, akkor nem probléma, hogy éppen többet költök az adott programra, de velük csak kínos az egész találkozás, mert nem tudok hozzászólni a témáikhoz, meg nagyon le vagyok maradva tőlük, ők sem foglalkoznak velem, ha megszólalok akkor megfagy a levegő, érzem rajtuk, hogy nem kellett volna megszólalnom. Ebből következik az, hogy a lakásban ünneplés sem a kedvencem, oda is úgy megyek, hogy csak bírjam ki valahogy. A párom nem is jön ezekre, csak az én szülinapomra meg karácsonykor, ő sem keres jól, és nem érzi közel magához őket. Mindig kérdezik a lehető legbunkóbb stílusban (hol hagytad?), hogy hol van, nekem meg mindig magyarázkodnom kell meg kamu kifogásokat mondani. De ha eljön éppen sem érzi jól magát és csak velem beszélget.


Két éve költöztem el otthonról, amíg otthon laktam, még nem gondolkoztam ezen, csak mentem apámmal ezekre, és mivel még tanultam, ő fizette a fogyasztásomat, illetve nem is vártak még el akkor túl nagy ajándékokat. Most viszont úgy érzem, megtehetném, hogy nem megyek ezekre, maximum karácsonyra. Természetesen ezentúl az én szülinapomat sem ünnepelném velük, nem is vártam el soha, csak kialakult egy szokássá.


Már csak az a kérdés, ezt hogyan tálaljam. Az, hogy anyagilag nem fér bele, nekik nem hiszem, hogy indok lenne, mert nem tudják megérteni, ők egy másik világban élnek, meg akkor eddig miért fért bele, ha most nem. Meg akkor a lakásban ünnepelt szülinapokon miért nem veszek részt... Meg persze nem is akarok balhét, nem akarom, hogy a hátam mögött utálkozzanak, és ha mégis találkozunk valamilyen eseményen, akkor még ennél is bunkóbbak legyenek.


nov. 22. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nekik megérteni semmit. "Nem engedhetem meg magamnak." "Dehát eddig megengedhetted." "Igen, eddig apám fizette, de most már nem." Beszélgetés vége. Ennyi a maximum magyarázat, amivel tartozol.
nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Így: NEM megyek, mert nincs rá pénzem, ennyi.


Bár én simán megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó minden szülianpon, névnapon meg anyám kínján részt venni.

Bocs, van saját életem, aminek nem része, hogy átlag havi egy hétvégét családi jópofizáson töltök.

nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A) terv, hogy megmondod, hogy anyagilag nem fér bele neked és nem kötnek bele.

B) terv, mindig előállsz valami kifogással, ami miatt nem tudsz menni és egy idő után már nem is fognak hívni.

C) terv, megmondod, hogy nincs közös témátok és kívülállónak érzed magad, akinek a társasága nem kívánatos ebben a társaságban ezért szeretnél távol maradni.

nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyek, mert nem érzem magamhoz közel se X-et, se Y-t, konkrétan senkit sem a csaladodbol, apa.
nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
"Innentől nem jövök a Jani születésnapi rongyrázásra, mert momentán már nem a faterom fizeti, nekem meg nem futja. Egyébként is, van saját életem és azt az időt, amit a szülinapra cseszek el, eltölthetném a párommal is". Ennyike!
nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész el étterembe és a lakásban ünneplős összejövetelre sem, akkor nem is hallod, mit hordabak össze a hátad mögött, így ez az ő problémájuk marad, nem a tiéd. Ez nem olyan kötelesség, amit bánni fogsz később, szóval simán mondd, hogy neked nem jó, nem leszel ott. Még csak magyarázkodni sem kell.
nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, felnőtt ember vagy, ideje felvállalnod azt, ahogy élsz. Megmondod, hogy neked sajnos nem fér most bele anyagilag és kész. Ha nem értik meg, így jártak max. megsértődnek, de ha úgyse szereted őket, nem mindegy?
nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell nemet mondani / nem menni.
nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érzem magamat szívesen látva. De nektek jó szórakozást"

Telefon letesz.

nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Jézusom kérdező, nőj már fel, ennyire nem lehetsz papucs.

Nem kell magyarázkodni sem, nem mész és kész.

nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!