Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Keresztszülőként a szülőkkel...

Keresztszülőként a szülőkkel nagyjából egyidős, náluk idősebb, vagy náluk fiatalabb embert szokás választani? Ki kit választottatok?

Figyelt kérdés
dec. 7. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Anya a testvérét választotta, meg a legjobb barátnőjét keresztanyukámnak, párjukat keresztapukának.3-4 év külömbség van köztük.Választhatsz egy fiatal 20 évest is ha te 30-35 vagy.Nem korhoz kötött, csak leírtam az én példámat.
dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt látom, hogy a szülőkkel kb egyidősek a keresztszülők. De nekem például nagynénim és a férje az, de én nagyon későn születtem, szóval majd 50 év különbség van köztem és keresztszüleim között.
dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fiam keresztanyja nővérem a születendő kislányom keresztapja meg az öcsém. Nővérem 2,5 évvel idősebb nálam, öcsém meg 6 évvel fiatalabb.
dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én keresztszüleim az anyai nagymamám és nagybátyám (anyu öccse) voltak.
dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kor kérdése. Nálam a fiam keresztszüleit egy autóbalesetben vesztettük el 38 és 39 évesen.
dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában testvéreket szoktak felkérni leggyakrabban.
dec. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak például az unokatestvére a keresztapja. Bár azt meg kell jegyezni, hogy a két unokatestvér között több, mint 20 év a korkülönbség (apai nagymamám nagyon késői gyerek volt a testvéreihez képest). Szóval apám unakatestvére már huszon éves volt, amikor felkérték keresztapának. Persze mamámnál az unokaöccse tizen évvel fiatalabb. De ez a családunkban is kirívó eset, általában a szülők a testvérüket kérik fel, vagy apám például a legjobb barátja lányának a keresztapja.
dec. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem fiának és a bátyám fiának is én vagyok a keresztanyukája.

Ha gyermekünk lesz, akkor mi is őket fogjuk választani keresztszülőknek, illetve párom két unokatestvérét. Komolyan vesszük a keresztszülőséget, a vele járó feladatokkal, kötelezettségekkel együtt.

dec. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem a nagymamám testvére a keresztszülőm, keresztelésemkor volt 45 éves. Azt hittem ez már nagyon nagy korkülönbség, de akkor mégsem kirívó.
dec. 8. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!