Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is van úgy vele, hogy...

Más is van úgy vele, hogy unja már más gyereke ajándékát rendelésre beszerezni?

Figyelt kérdés
Évek óta ez megy és nagyon unom, hogy állandó program van belőle karácsony előtt. Semmi kedvem ajándék után kajtatni. Más is van így ezzel?

dec. 13. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen, idén mondtam, hogy nem. Pont elég a saját ajándékunkat kitalálni. 15 év után mondtam, hogy adjon pénzt a gyerekeknek, nem igaz, hogy mindig mi találjuk ki és vegyük is meg, amit majd ők ajándékoznak.
dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem.


Megjegyzem, pont most játszották el nálunk a családban, hogy kérnek egy listát (tanulva abból, hogy rengeteg felesleges kacatot vettek az elmúlt években). Mondom, ok, itt a lista, ha egy dolgot megvettek róla, már örülni fog. Erre most két héttel karácsony előtt hallgathatom, milyen vackot vett, amit még évekig nem tud használni, és most neki vissza kell vinnie...


El kell dönteni, fontos-e a rokon gyerek. Szerintem szép dolog egy kis fáradsággal örömet okozni egy gyereknek. Ha Te egyáltalán nem szereted a gyerekeket, az más kérdés.

dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk soha nem volt ilyen szokás
dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
De hat miert nem mondasz nemet?
dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem, egyaltalan nem. Mindenkivel, akinek ajandekot veszunk, tartjuk a kapcsolatot es szeretjuk egymast, igy szivesen adok. Meg mondjuk nem is utolso pillanatban kezdem el a vasarlast, hanem altalaban november elejen es online rendelek. Szoval semmi rohangalas nincs, nem is lenne ra idom a sajat gyerekek mellett.


Kulon orulok is, ha listat adnak (mi is szoktunk), igy kikerulven a sok felesleges kacat vasarlasat.

Nyilvan a csaladban meg kicsik a gyerekek, most mukodik ez a rendszer, kesobb nem tudom mi lesz, hogy lesz, de ha penzt kernek, azt kapnak.

dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Mi idén már októberben közöltük mindenkivel a férjemmel, hogy SENKIHEZ nem megyünk karácsonykor, mert nem vagyunk hajlandók a 3 munkaszüneti napot kocsikázással tölteni az ország egyik végéből a másikba. Aki szeretne, jöhet hozzánk, szeretettel várjuk. A szüleim, a nagyszüleim, a húgom, és egyéb rokonok is hamar bejelentkeztek, örömmel jönnek (nemrég vettünk házat, azt is most látják majd először). Emellett közöltük, hogy SENKINEK nem fogunk ajándékot venni, és nekünk se hozzon senki semmit. A többség örül, hogy nem kell ajándék után kajtatni. Semmi értelme már ennyi idősen. Ha lesz gyerekünk, neki nyilván megadjuk majd a módját, mert szeretnénk, ha az ünnep varázsát átélné.
dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem utálom a gyerekeket. Nem az utolsó pillanatban veszem az ajándékot. Rendelgetni nagyon szeretek, de mi olyan listát kapunk, amit nekik is nehéz beszerezni. Mert majd mi, mivel pestiek vagyunk.
dec. 13. 19:39
 8/18 A kérdező kommentje:

#6

Na ez meg a másik. Az utazás. Mi menjünk mindenhova, de ha nekik kéne megindulni, akkor jönnek a kifogások dögivel. Hát nálunk se terem a pénz és igen is benzinnel megy az autó, ami pénzbe kerül. Persze gondolom mi is csak azért menjünk, mert hogy vegyük meg a gyerekeknek az ajándékot 20e-ért meg legalább nem nekik kell a gyerekeket összelomolni, meg kényelmetlenbe meg a nem megszokott helyen aludni meg ellenni.

Na ez kényelmetlen, de nekik. Ha nekünk kényelmetlen a vendégeskedés az nem számít. Full feleslegesnek érzem ezt a színjátékot. Nekem nem 2 hetes a szünetem. Karácsonykor meg szilveszterkor nem dolgozom mivel ünnepnap, de a többin de. És akkor még játszam el a jókedvüt a kényszerprogramon.

dec. 13. 19:52
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
"Nem" nagyon hasznos szó. Tessek neked adom . Használd 😊
dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ezért nem szoktunk rokonokhoz menni ünnepekkor, ezt elkerülendő.
dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!