Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A Báthory-családnak, milyen...

József Kálmán kérdése:

A Báthory-családnak, milyen rokoni kapcsolata van az Árpád-házzal?

Figyelt kérdés
Ugye a Báthory-család a Gutkeled nemzetségből származik, de hallottam olyat is, hogy egy másik ágról meg az Árpád-ház sarja, elvileg Laszkarisz Mária és IV. Béla leszármazottai. Ha meg nem is pont az ő leszármazottaik, akkor is valamilyen Árpád-házi királyok voltak az őseik. Ez mennyire lehet igaz?

jan. 3. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Báthory családnak nincs közvetlen rokoni kapcsolata az Árpád-házzal. Az Árpád-ház a középkori Magyar Királyság uralkodó dinasztiája volt, míg a Báthory család eredetileg Erdélyben és a Kárpátok környékén volt jelentős, és nem származik közvetlenül az Árpád-házból. A Báthory család ismertebb tagja, Báthory Erzsébet, akit a történelem egyik legismertebb női sorozatgyilkosaként tartanak számon, nem volt kapcsolatban az Árpád-házi uralkodók közvetlen leszármazottaival.
jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes ágiról nem tudok. Viszont oldalágon, házasságok útján volt kapcsolatuk az Árpádok távolabbi leszármazottaival. Pl. ez a hölgy Báthory-feleség volt, távolról az Árpád-ház leszármazottja:

[link]

jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Nincs
jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A FamilySearch oldalon pedig én azt láttam, hogy az Árpád-háziak leszármazottai a Báthory-család. Akkor ez az oldal megbízható vagy sem?
jan. 4. 13:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!