Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek! van (feltehetőleg)...

Nektek! van (feltehetőleg) nárcisztikus ember a környezetetekben? Hogyan lehet kezelni azokat a helyzeteket, amikor muszáj egy közegben lenni velük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom röviden, mert azért én sem tudok mindent. A sógornőm anyjáról van szó, aki feltehetőleg nárcisztikus. Járnak/jártak tanácsadásra is emiatt pszichológushoz, mert a sógornőmnél kb. 1,5 éve elszakadt a húr és kibukott, hatalmas balhék voltak. Az anyja mindenben kritizálta, semmi nem volt jó, a saját esküvőjén is minden úgy volt, ahogy az anyja akarta. De sorolhatnám. Azóta hol jóban vannak (az unokák miatt főleg), hol nem. Hol jelen vannak bizonyos családi rendezvényen, hol nem. Észrevettem én is, hogy valahogy nem érzem jól magam a társaságában. Nem igazán értem miért, mert igyekszem minimális szinten társalogni vele. Mindenből úgy érzem versenyt csinál, ha kérdez valamit, úgy érzem, hogy nincs jó válasz. Az én kisfiam és az ő fiának (a sógornőm öccse) a kisfia majdnem egyidősek, emiatt folyton hasonlítgatnak. Eddig nem értettem, hogy miért érzi folyamatosan kevesebbnek, alárendeltnek magát anyósom a társaságában. Gondoltam, mondtam is neki, hogy ne foglalkozzon vele és kész. De ha még a szoba másik részében ül is, frusztrál a jelenléte, viselkedése, ahogy maga köré gyűjti az embereket, mint egy öreg mesemondó, hogy csodálják. Nem tapasztaltam még ezt igazán senki személyében, de ugye azt az évi pár alkalmat kibírom. Tippek, tanácsok esetleg? Hogy hogyan lehet jobban túlesni ezeket az eseményeken? Köszönöm!



márc. 27. 15:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyám nárcisztikus. Borzalmas gyerekkorom volt. Most 25 vagyok. Már nem hat rajtam a játék. Minden borzalom amit tett pl súlyos testi bántalmazás szerinte nem történt meg és hülye vagyok
márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Most megjelent egy video a nárcisztikus pszichopatákról, amiben az volt hogy álnevet használnak. Igen, régebben ez biztos hatásos volt, de ma már csak azok csinálják akik nem valami profik. A profik a saját nevükön csinálnak mindent, és mások éppen azért hoznak létre alternatív névvel pl facaebookot hogy a pszichopaták ne rajtuk éljék ki magukat. Ez még a facebook előtti időkből volt igaz. Emellett az hogy normális emberek becenevet használnak, de emellett mindent tudni róluk, lakcím, család, stb, ez sokkal jobban beazonosítja őket mint a név, erről ennyit. Éppen amiatt nem teszi ki magát valaki mindenhová mert nyugodtan akar élni a támadások nélkül. Igen a súlyosan pszichopaták lehet hogy mindenben átvernek, de épp a névvel nem szoktak trükközni, vagy ha mégis, akkor minden másban is, egyetlen olyan dolgot nem adnak amihez a másik életükhöz el lehet jutni.
márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Na a 10-es hozzászólás reális. Itt tényleg nem érdemes játszani a hűvös nyugalmat, mintha egy jó ember lenne ott, ha kiidegelésre megy a barom. Viszont kívülről ránézhetsz a helyzetre hogy minden ilyen húzása után csak egyre biztosabb hogy ki ő és mire játszik. És ezt nem érdemes szőnyeg alá söpörni, hanem a biztos tudás fölényével lereagálni.
ápr. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!